Niektórzy z Was może pamiętają, że w 2009 roku studio THQ zdecydowało się stworzyć specjalną edycję konsoli Nintendo Wii, pokrytą 24-karatowym złotem, po czym wysłać ją królowej Elżbiecie II. Teraz konsola ta trafiła na aukcję… ale mało kogo będzie na nią stać.

Złote Wii było częścią kampanii marketingowej

Złote Wii, stworzone przez THQ w 2009 roku, było częścią kampanii promocyjnej dla gry Big Family Games. Wygląda ono tak:

zlote wii
Źródło: THQ

Chociaż zostało ono stworzone dla królowej Elżbiety II, zapewne nigdy do niej nie trafiło (chociaż wydawca twierdził, że konsola dotarła do Pałacu Buckingham). Tak ten pomysł wtedy uzasadniano:

BIG Family Games to najlepsza gra Wii, w której wszyscy członkowie rodziny, od dziadków po małe dzieci, bawią się razem. Rodzina królewska jest prawdopodobnie najważniejszą rodziną w kraju, więc uznaliśmy, że musi mieć kopię tej nowej gry.

Pomyśleliśmy jednak, że Jej Królewska Mość Królowa nie będzie chciała grać na pierwszej lepszej konsoli, więc zamówiliśmy ekstra-specjalną złotą konsolę. Mamy nadzieję, że ona i reszta rodziny królewskiej będą zadowoleni z gry! – THQ

Nie wiadomo dokładnie, jaką ścieżkę przebyła ta konsola, ale ostatecznie w 2017 roku trafiła do kolekcjonera Donny’ego Fillerup. Teraz postanowił on wyprzedać część swojej kolekcji i w związku z tym złote Wii pojawiło się na aukcji w serwisie eBay.

Za konsolę trzeba zapłacić… 300 000 dolarów

Konsola została wyceniona przez aktualnego właściciela na 300 000 dolarów i jest dostępna tutaj. Jak już wspomniano, jest ona pokryta 24-karatowym złotem. Jest to jednostka w pełni sprawna, posiadająca 8GB pamięci wewnętrznej i wersję oprogramowania 3.2E.

W zestawie znajduje się kontroler, a także gra Big Family Games. Sprzedawca obiecuje udostępnienie dokumentów i e-maili potwierdzających autentyczność sprzętu, a także specjalną wysyłkę, gwarantującą, że sprzęt nie zostanie uszkodzony w transporcie.

Jako ciekawostkę można dodać, że według Donny’ego złote Wii pojawi się w filmie dokumentalnym, który zostanie oficjalnie zapowiedziany jeszcze w tym roku. Chcielibyście mieć taką konsolę w swoim posiadaniu? Uważacie, że jest warta 300 000 dolarów? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co o tym wszystkim sądzicie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *