Co ma ze sobą wspólnego KFC, społeczność speedrunnerów i najnowsza Zelda: Tears of the Kingdom? Pewien gracz z Francji właśnie dowiedział się, że tą rzeczą jest złoty kurczak za 10 000$.

Speedrun po soczyste skrzydełko

Wspomniany szczerozłoty kurczak jest trofeum za speedrun najnowszej gry The Legend Zelda, czyli Tears of the Kingdom. Nie był to jednak byle jaki speedrun, bo zamiast ratować księżniczkę, czy pokonywać siły zła, trzeba było jak najszybciej przyrządzić kurczaka w stylu Kentucky Fried Chicken.

Pomysł na konkurs powstał w hiszpańskiej dywizji KFC niedługo po premierze samej gry. Zabawa nie była jednak ograniczona regionalnie, dlatego wzięli w niej udział zawodnicy z 17 różnych krajów. Zasady wyścigu były bardzo proste:

  1. Spotykamy się z Goronem o imieniu Gomo, wyglądającym identycznie jak założyciel KFC Colonel Sanders (fani zabawy zwykli nazywać go Goronelem).
  2. Zbieramy mięso i 11 przypraw do kurczaka.
  3. Smażymy naszego kurczaka KFC w oleju.

Najlepszy w wyścigu po kurczaki okazał się francuski gracz z nickiem keuss, który zdołał zakończyć speedrun w 1 minutę i 7 sekund. W nagrodę otrzymał on dużego, złotego kurczaka, którego wartość szacowana jest na ponad 10 000 dolarów. Poniżej znajdziecie film promocyjny całej akcji.

Naszym dziennikarskim obowiązkiem było zapytanie o ocenę sytuacji, najważniejszej postaci speedrunu, czyli Goronela. Oto co założyciel oddziału KFC w Hyrule miał do powiedzenia:

zelda tears of the kingdom kfc speedrun

Jak widać, Gorony są nie tylko fanami kamieni, bo ubóstwiają też kurczaki.

Przepis na kurczaka KFC w Tears of the Kingdom

Chcecie spróbować opisywanego speedrunu u siebie? Macie szczęście, bo przepis na smażonego kurczaka w Tears of the Kingdom jest bardzo prosty. Aby przyrządzić kurczaka w nowej Zeldzie, potrzebny jest nam:

  • Raw Bird Drumstick (zdobywane po upolowaniu ptaków)
  • Oil Jar

Wrzucamy oba składniki na nasz podgrzany cooking pot/portable pot i po kilku sekundach otrzymujemy pożywny posiłek przywracający 2 serduszka. Po dodaniu większej ilości mięsa właściwości lecznicze odpowiednio się zwiększają.

zelda tears of the kingdon kfc przepis na kurczaka

Uważniejsi czytelnicy pewnie już zauważyli, że przedmiotem oryginalnego speedrunu było też zebranie 11 ziół/przypraw na sekretną panierkę. Na szczęście zasady oryginalnej zabawy nie określają sztywno, jakie muszą to być składniki. Zwycięzca złotego trofeum do swojej mieszanki wybrał 8 ziół znalezionych w Hyrule, ostrą paprykę, marchewkę i… liść.

Dajcie znać w komentarzach czy Link zajadał się waszym kurczakiem KFC ze smakiem, czy raczej wykrzywiał twarz z każdym kęsem!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *