Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Counterpoint Research opublikowało ranking najlepiej sprzedających się globalnie smartfonów w 2021 roku. W siedzibie Apple strzelają pewnie teraz korki od szampana, ponieważ firma ta absolutnie zdominowała listę. Kilka smartfonów z Androidem się pojawiło, ale nie w pobliżu podium.

Z 10 najlepiej sprzedających się smartfonów aż 10 to iPhone’y

7 różnych modeli iPhone’ów i 3 smartfony z Androidem, w tym dwa tego samego producenta – tak kształtuje się ranking najlepiej sprzedających się smartfonów w 2021 roku.

Najlepiej sprzedającym się smartfonem w zeszłym roku nie był wcale któryś z nowszych modeli, a iPhone 12, który miał premierę w październiku 2020 roku. Sam ten model stanowił 2,9% globalnej sprzedaży wszystkich smartfonów.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że modele z serii iPhone 13 miały premierę we wrześniu 2021 – ciężko się spodziewać, aby wygrały całoroczny ranking, będąc na rynku przez zaledwie kilka miesięcy. Zresztą i tak poradziły sobie naprawdę nieźle: iPhone 13 zajął miejsce 3 z 2,1% globalnej sprzedaży, a 13 Pro Max 9 (1,3%).

Pełny ranking poniżej:

najlepiej sprzedające się smartfony 2021
Źródło: Counterpoint Research

Najpopularniejszy smartfon z Androidem to Samsung za 800 złotych

Co znawców tematu pewnie nie zaskoczyło, spośród producentów smartfonów z Androidem najwyżej uplasował się Samsung (chociaż i tak dość daleko, bo na 6 miejscu).

Jednak nie z żadnym flagowcem, a z budżetowym modelem Samsung Galaxy A12, który można kupić już za około 799 złotych. Jest on szczególnie popularny na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Południowej.

Na 7 pozycji znajdziemy Xiaomi Redmi 9A (1,9% udziału w globalnej sprzedaży), a ranking zamyka Redmi 9 (1,1%) tego samego producenta. 9A to smartfon bardzo tani, dostępny już za około 399 złotych, 9 zależnie od parametrów można kupić za 650-750 złotych.

Dla porównania, dominujący w rankingu iPhone 12 po grubo ponad roku od premiery kosztuje około 3500 złotych. W zależności od pojemności, 12 Pro Max to koszt rzędu 5000-6000 złotych lub więcej, a stojący na ostatnim stopniu podium iPhone 13 najtaniej można kupić za około 4000 złotych.

Jako ciekawostkę można dodać, że w 2021 roku konsumenci mogli wybierać spośród ponad 4 200 różnych modeli smartfonów (chodzi tu zarówno o nowe, jak i starsze modele), więc konkurencja była naprawdę duża… a i tak zdecydowanie wygrało Apple.

Macie któregoś z smartfonów z tej “topki”? Dajcie koniecznie znać w komentarzach! Podejrzewamy, że gdyby brać pod uwagę sprzedaż z samej Polski, a nie globalną, na liście wyglądałaby zgoła inaczej.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *