Matura zbliża się wielkimi krokami, wiec warto zintensyfikować działania mające na celu ostatnie powtórki przed egzaminami. Nigdy nie jest za późno, żeby sięgnąć po pomoce naukowe, jakie pozwolą Ci na opanowanie materiału szkolnego. Pomocnym rozwiązaniem mogą się okazać aplikacje stworzone właśnie z myślą o maturzystach. Sprawdź 5 takich apek, z których warto skorzystać!

TOP 5 aplikacji dla maturzystów

Nauka do matury powinna odbywać się na wiele różnych sposobów, aby móc odpowiednio stymulować mózg do pracy. Mowa nie tylko o obowiązkowych egzaminach z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nawet przygotowanie do matury z fizyki, chemii czy biologii warto przeprowadzić wielopłaszczyznowo.

Jedną z ciekawszych i zdobywających popularność metod nauki są dziś aplikacje edukacyjne. Mają one sporo zalet, gdyż pozwalają nie tylko na powtórki materiału, ale także przyswajanie nowej wiedzy. Poniższa „piątka” najlepszych aplikacji to wybór ekspertów w zakresie nauki maturalnej w Polsce.

1.      Duolingo

Jeżeli potrzebujesz wsparcia podczas przygotowania do egzaminu maturalnego z języka obcego, warto sprawdzić apkę Duolingo. Polskojęzyczni użytkownicy mogą za jej pomocą uczyć się języka angielskiego. Z kolei dla osób posługujących się angielskim przygotowano kilkanaście innych języków.

Aplikacja językowa pozwala określić swój poziom zaawansowania, a następnie rozpocząć naukę od mniej lub bardziej zaawansowanych tematów. Duolingo oferuje ćwiczenia opierające się głównie na tłumaczeniu zdań, ale też sprawdza umiejętności rozumienia ze słuchu czy mówienia. Jest to ciekawe rozszerzenie nauki do matury dla każdego ucznia szkoły średniej.

2.      Lekturowo

Z języków obcych przenosimy się na rodzime poletko, a więc pora na powtórki do egzaminu z języka polskiego. Projekt Lekturowo to idealna opcja dla maturzystów, którzy chcieliby powtórzyć sobie epoki literackie i poczytać streszczenia lektur. Aplikacja jest bardzo wygodna w obsłudze, jednocześnie zapewniając bogaty wybór jakościowych treści.

Potrzebujesz planów zdarzeń, charakterystyk bohaterów, a może chcesz zrozumieć najważniejsze motywy literackie? Aplikacja Lekturowo posiada to wszystko, co potrzebne jest do zdania matury z polskiego na poziomie podstawowym. Zdecydowanie warto dać jej szansę.

3.      Wzorowo

Wszystkie przedmioty ścisłe w jednym miejscu? Dzięki aplikacji Wzorowo możesz wzorowo zdań maturę z matmy, fizyki, chemii, a nawet geografii i informatyki. Po prostu wybierz interesujący Cię przedmiot, a także dział nauczania, a następnie odkrywaj kluczowe wzory.

Aplikacja ta pozwala zdobyć sporo rzetelnej wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Jej komfort i innowacja polega właśnie na szerokim zakresie materiału. Program mobilny Wzorowo to must-have dla każdego, komu sen z powiek spędza przygotowanie do matury z fizyki czy matematyki.

4.      Photomath

Potrzebujesz jeszcze więcej pomocy z matematyki? To całkowicie zrozumiałe. Sprawdź zatem aplikację Photomath, której zadaniem jest wsparcie uczniów w rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań matematycznych.

Jak sama nazwa wskazuje, apka opiera się na fotografii. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie wybranemu zadaniu z matematyki, żeby móc poznać jego rozwiązanie. Co istotne – poznasz nie tylko wynik, ale również sposób rozwiązania zadania krok po kroku. Czy można chcieć czegoś więcej?

5.      Quizlet

Apka dobrze znana wszystkim uczniom, którzy zmuszeni byli uporać się z nauczaniem zdalnym w czasie pandemicznych lockdownów. Quizlet pozwala rozwiązywać interaktywne quizy na różne tematy, związane również z przedmiotami szkolnymi. Bogata biblioteka zadań sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Za pomocą aplikacji Quizlet można również tworzyć własne notatki i fiszki, co jest całkiem skuteczną metodą nauki. Korzystając z zasobów innych użytkowników warto jednak uważać, ponieważ nie wszystkie publikowane treści są wysokiej jakości. Warto odpowiednio zweryfikować poszczególne materiały w trakcie nauki z quizami online!

Czy aplikacje dla maturzystów naprawdę pomagają?

Podręczniki i zeszyty szkolne zajmują sporo miejsca, podczas gdy aplikacje maturalne możesz mieć we własnym telefonie. Pewnie nie rozstajesz się ze smartfonem, co?  To teraz, zamiast TikToka, odpal jedną z proponowanych wyżej apek. Nauka do matury z pewnością pójdzie Ci znacznie lepiej, gdy wprowadzisz zróżnicowane metody edukacyjne. Sięgnij po najlepsze aplikacje i nie daj się zaskoczyć w maju!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wybór zasilacza do karty graficznej Nvidia z serii RTX – kilka wskazówek
Dobra karta graficzna potrzebuje porządnego zasilania. Wybór zasilacza zależy od kilku rzeczy, takich jak moc, jakość i to, jak bardzo dany sprzęt obciąża system. Karty
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra – pomoc w codziennych porządkach
Zachowanie porządku w domu jeszcze do niedawna wymagało nieco wysiłku, a użycie tradycyjnego odkurzacza dla wielu osób nie należało do przyjemności. Dzisiaj mamy na szczęście
AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *