Dla osób, które na przykład lubią bardzo głośną muzykę, 100% na pasku głośności może okazać się niewystarczające. Jak zwiększyć maksymalną głośność w laptopie lub komputerze? Poniżej omówimy dwa najpopularniejsze i najłatwiejsze do wykorzystania sposoby. Zapraszamy!

Jak zwiększyć maksymalną głośność w laptopie? 2 sposoby

Pierwszy ze sposobów, który chcemy Wam przedstawić, jest darmowy i nie wymaga żadnych zewnętrznych programów czy narzędzi. Jednak nie zawsze będzie dostępny i nie w każdym przypadku jego efekt będzie dla nas zadowalający. Drugi sposób jest pewniejszy, ale mniej wygodny i nie zawsze bezpłatny.

Sposób 1. Włączenie wyrównywania dźwięku

Włączenie funkcji wyrównania dźwięku może sprawić, że będzie on głośniejszy. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę głośnika po prawej stronie pasku zadań (znajduje się ona z reguły obok ikonki połączenia Wi-Fi i stanu baterii).

Z listy, która się pojawi, wybierz “Dźwięki”.

Następnie znajdź na liście urządzeń to, z którego korzystasz, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz “Właściwości”.

jak zwiększyć maksymalną głośność w laptopie

Przejdź do zakładki “Enhancements” (lub, w zależności od słuchawek, “Rozszerzenia). Zaznacz okienko obok “Loudness Equalization” (“Wyrównanie głośności”), kliknij na “Zastosuj” i “OK”. I gotowe – różnica powinna być od razu wyczuwalna.

większa maksymalna głośność

Sposób 2. Aplikacje do wzmocnienia dźwięku

We wzmocnieniu dźwięku w laptopie lub komputerze mogą pomóc takie narzędzia, jak FxSound (lub bardziej rozbudowany FxSound Pro), SoundPimp czy Bongiovi DPS.

Zazwyczaj poza samym zwiększeniem maksymalnej głośności (bez utraty jakości dźwięku), tego typu programy oferują także szereg innych funkcji, na przykład gotowe presety ustawień dla różnych gatunków muzyki, korektor dźwięku czy wzmocnienie basów. Świetna rzecz dla osób, które interesuje najlepsza jakość audio (muzyki i nie tylko).

Minusem tego typu aplikacji jest fakt, że zazwyczaj są one oferowane za pewną opłatą, a za darmo można z nich korzystać ewentualnie jedynie w ograniczonym stopniu lub w ramach wersji próbnej. Ponadto bezpłatne wersje czasami zawierają reklamy.

Przykładowo, FxSound jest darmowy i pozwala na zwiększenie maksymalnej głośności, ale posiada reklamy. Wersja Pro, która kosztuje 19,99 dolarów rocznie, jest pozbawiona reklam i posiada pewne dodatkowe funkcje (m.in. możliwość zapisywania własnych presetów).

jak zwiększyć maksymalną głośność

Jeśli jednak zależy nam tylko na odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć maksymalną głośność, wersja darmowa powinna być dla nas wystarczająca.

Zwiększenie maksymalnej głośności — podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zwiększyć maksymalną głośność w laptopie czy komputerze. Nie jest to jak widać szczególnie trudne, ale, w przypadku bardziej wymagających użytkowników, może wymagać zainwestowania większej sumy w płatne narzędzia lub aplikacje.

Warto także mieć na uwadze, że na głośność może wpłynąć jakość samego urządzenia, czyli czy to wbudowanych głośników, czy słuchawek — niektóre grają ciszej, a inne głośniej.

Jeśli spodobał Wam się ten poradnik, to chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się także z kilkoma innymi. Dotychczas tłumaczyliśmy między innymi, jak sprawdzić model laptopa i jak włączyć Bluetooth w laptopie. Dajcie znać, co jeszcze chcielibyście wiedzieć!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Co robić, gdy laptop się zawiesza? Co robić, gdy laptop się zawiesza? Najlepsze metody naprawy
Wszelkie nagłe spowolnienia pracy laptopa i co gorsza: pełne zawieszenia, nigdy nie wróżą nic dobrego. Pół biedy, jeśli zdarzyło się to raz i nie wróciło.
Co oznaczają diody w laptopie? Co oznaczają diody w laptopie? Wszystko, co musisz wiedzieć
Jeżeli znasz nasze poradniki dotyczące problemów z komputerami i laptopami, możesz kojarzyć, że często podkreślamy dbanie o sprzęt. Łatwo jest dbać o czystość sprzętu, ale
Co można robić na laptopie? Co można robić na laptopie? Sprawdzamy!
Dla wielu to pytanie może się wydać dość dziwne, jednak nie dla nas. Kto pyta, nie błądzi, a my wiemy doskonale, że czasem istnieje potrzeba
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *