Niektórzy lubią w dzień swoich urodzin wchodzić na Facebooka i widzieć na swojej ścianie ogrom życzeń, w tym od osób, z którymi nie utrzymujemy już regularnie kontaktu – inni zaś tego nienawidzą. Czy to ze względów na chęć zachowania prywatności, niechęć do zaśmiecania swojej ściany czy z innych względów, mogą chcieć dowiedzieć się, jak wyłączyć życzenia urodzinowe na Facebooku, by nie otrzymywać kartek urodzinowych na FB.

Na szczęście to, jak ukryć urodziny na Facebooku, nie jest zbyt skomplikowane czy czasochłonne. Niekoniecznie jest jednak bardzo intuicyjne, dlatego też problem mogą z tym mieć na przykład osoby, które nie czują się pewnie w lawirowaniu w ustawieniach konta na Facebooku. W tym poradniku wyjaśnimy więc krok po kroku, jak wyłączyć życzenia na FB. Zapraszamy!

Jak wyłączyć życzenia urodzinowe na FB? Instrukcja krok po kroku

Masz już dość wszystkich oklepanych “z okazji urodzin życzę wszystkiego najlepszego” czy “w dniu Twych urodzin składam życzenia”? Nie interesują Cię najlepsze życzenia urodzinowe od osób, które ledwo znasz? Zobacz, jak wyłączyć składanie życzeń na FB szybko i skutecznie! W ten sposób kartki urodzinowe na FB przestaną już być irytującym Cię problemem!

Nie da się wyłączyć życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia, ale za to kartki urodzinowe na FB jak najbardziej. Do tego to bardzo proste, podobnie, jak np. to, jak zablokować kogoś na FB. Wystarczy kilka chwil.

Jeśli chcemy wiedzieć, jak ukryć urodziny na FB, w pierwszej kolejności powinniśmy zalogować się i wejść na swój profil na tym portalu. Następnie należy kliknąć na opcję “Edytuj profil”, którą znajdziemy obok swojego imienia i nazwiska w górnej części ekranu.

życzenia urodzinowe na fb

Następnie należy przejść do sekcji “Dane kontaktowe i podstawowe informacje”, dostępnej po lewej stronie ekranu.

jak wyłączyć urodziny na facebooku

Dalej należy najechać na swoją datę urodzenia i kliknąć na przycisk “Edytuj”, który się pojawi.

jak ukryć urodziny na fb

Ostatnie, co musimy zrobić, to kliknąć ikonkę obok swojej daty urodzenia i wybrać opcję “Tylko ja”, a następnie nacisnąć przycisk “Zapisz zmiany” – to wystarczy, aby znajomi (jak i oczywiście osoby obce) nie widziały, w jakim dniu i miesiącu się urodziliśmy.

jak wyłączyć życzenia urodzinowe na fb

Odpowiedź na pytanie, jak zablokować życzenia na FB nie jest więc strasznie skomplikowana. Jeśli zaś nie wyłączyliśmy życzeń i interesuje nas, jak zobaczyć wszystkie życzenia urodzinowe na FB, wystarczy, że wejdziemy na swój w dniu urodzin profil i odszukamy zbiorczego posta z życzeniami i kartkami urodzinowymi na FB – powinien być gdzieś na samej górze.

Wyłączanie życzeń na Facebooku – podsumowanie

Jak widać, w tym, jak wyłączyć życzenia urodzinowe na FB nie ma dużej filozofii. Warto to zrobić, jeśli z jakiegoś powodu nie życzymy sobie, aby nasi znajomi i inne osoby były informowane o naszych urodzinach bądź po prostu nie chcemy, żeby w dniu urodzin ściana była zapełniona postami typu “wszystkiego najlepszego” i “sto lat”. Takie kartki urodzinowe na FB odejdą już w niepamięć, a kontakt z osobami, z którymi nie chcesz już mieć do czynienia, nie będzie konieczny.

Osoby, którym zależy na swojej prywatności, powinny przy okazji gruntownie przejrzeć ustawienia swojego konta i sprawdzić, jakie inne dane udostępniane są publicznie – na przykład ich zdjęcia, lista znajomych i inne. W ustawieniach Facebooka można także między innymi wyłączyć rozpoznawanie twarzy na zdjęciach innych osób, warto też wiedzieć, jak wyłączyć aktywność na Messengerze, aby być bardziej anonimowym.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *