Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Niektórzy lubią w dzień swoich urodzin wchodzić na Facebooka i widzieć na swojej ścianie ogrom życzeń, w tym od osób, z którymi nie utrzymujemy już regularnie kontaktu – inni zaś tego nienawidzą. Czy to ze względów na chęć zachowania prywatności, niechęć do zaśmiecania swojej ściany czy z innych względów, mogą chcieć dowiedzieć się, jak wyłączyć życzenia urodzinowe na Facebooku.

Na szczęście to, jak ukryć urodziny na Facebooku, nie jest zbyt skomplikowane czy czasochłonne. Niekoniecznie jest jednak bardzo intuicyjne, dlatego też problem mogą z tym mieć na przykład osoby, które nie czują się pewnie w lawirowaniu w ustawieniach konta na Facebooku. W tym poradniku wyjaśnimy więc krok po kroku, jak wyłączyć życzenia na FB. Zapraszamy!

Jak wyłączyć życzenia urodzinowe na FB? Instrukcja krok po kroku

Jeśli chcemy wiedzieć, jak ukryć urodziny na FB, w pierwszej kolejności powinniśmy zalogować się i wejść na swój profil na tym portalu. Następnie należy kliknąć na opcję “Edytuj profil”, którą znajdziemy obok swojego imienia i nazwiska w górnej części ekranu.

życzenia urodzinowe na fb

Następnie należy przejść do sekcji “Dane kontaktowe i podstawowe informacje”, dostępnej po lewej stronie ekranu.

jak wyłączyć urodziny na facebooku

Dalej należy najechać na swoją datę urodzenia i kliknąć na przycisk “Edytuj”, który się pojawi.

jak ukryć urodziny na fb

Ostatnie, co musimy zrobić, to kliknąć ikonkę obok swojej daty urodzenia i wybrać opcję “Tylko ja”, a następnie nacisnąć przycisk “Zapisz zmiany” – to wystarczy, aby znajomi (jak i oczywiście osoby obce) nie widziały, w jakim dniu i miesiącu się urodziliśmy.

jak wyłączyć życzenia urodzinowe na fb

Wyłączanie życzeń na Facebooku – podsumowanie

Jak widać, w tym, jak wyłączyć życzenia urodzinowe na FB nie ma dużej filozofii. Warto to zrobić, jeśli z jakiegoś powodu nie życzymy sobie, aby nasi znajomi i inne osoby były informowane o naszych urodzinach bądź po prostu nie chcemy, żeby w dniu urodzin ściana była zapełniona postami typu “wszystkiego najlepszego” i “sto lat”.

Osoby, którym zależy na swojej prywatności, powinny przy okazji gruntownie przejrzeć ustawienia swojego konta i sprawdzić, jakie inne dane udostępniane są publicznie – na przykład ich zdjęcia, lista znajomych i inne. W ustawieniach Facebooka można także między innymi wyłączyć rozpoznawanie twarzy na zdjęciach innych osób.

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *