Zablokowanie danej osoby na Facebooku sprawia między innymi, że nie jest ona w stanie wysyłać do nas wiadomości prywatnych na Messengerze. To warta rozważenia opcja, jeśli ktoś nas obraża, prześladuje lub po prostu go nie lubimy. Tylko jak zablokować kogoś na FB?

Nie jest to na szczęście trudne, jeśli wie się, gdzie dokładnie należy szukać takiej opcji. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy Wam poniżej, więc bez obaw – każdy powinien być w stanie sobie z tym poradzić, pod warunkiem, że zastosuje się do naszej instrukcji. Zapraszamy!

Jak zablokować kogoś na FB? Przewodnik krok po kroku

Są dwie odpowiedzi na pytanie, jak zablokować kogoś na FB. W obu przypadkach skutek jest taki sam – dana osoba trafia na listę naszych osób zablokowanych, dopóki jej stamtąd nie usuniemy.

Pierwszy sposób wymaga wykonania następujących kroków:

  1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku i otwórz profil osoby, którą chcesz zablokować (znaleźć ją możesz np. poprzez wbudowaną wyszukiwarkę).
  2. Naciśnij na trzy kropki w profilu danej osoby, znajdujące się pod jej imieniem i nazwiskiem i wybierz opcję “Zablokuj”.
  3. Potwierdź swoją decyzję.

I gotowe! Jak widać, jest do bardzo proste. Druga metoda z kolei nie wymaga otwierania profilu danej osoby, a zamiast tego trzeba podążać za następującą instrukcją:

  1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.
  2. Naciśnij na strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu, następnie na “Ustawienia i prywatność” i znowu “Ustawienia”.
  3. Kliknij na zakładkę “Blokowanie” po lewej stronie ekranu.
  4. Wpisz w pole obok “Zablokuj użytkowników” imię i nazwisko danej osoby.
  5. Naciśnij na “Zablokuj”. Otworzy się okienko z osobami posiadającymi wpisane imię i nazwisko lub podobne, odnajdź na liście osobę, o którą Ci chodzi i kliknij na przycisk “Zablokuj” obok jej danych.

Ta metoda jest równie skuteczna, chociaż naszym zdaniem nieco bardziej uciążliwa. Warto wskazać, że osoba zablokowana nie otrzyma od razu powiadomienia o byciu zablokowaną, ale może łatwo dowiedzieć się, że podjęliśmy taki krok, jeśli na przykład spróbuje wysłać do nas wiadomość i nie będzie to możliwe.

Blokowanie na Facebooku – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami powinniście już doskonale wiedzieć, jak zablokować kogoś na FB. Warto wspomnieć, że, jeśli nie chcecie widzieć czyichś postów, a chcecie go dalej mieć w znajomych, możecie po prostu przestać go obserwować. Poruszaliśmy ten temat dokładniej w naszym artykule o tym, jak usunąć znajomego z Facebooka.

Warto też wspomnieć, że gdybyście zmienili zdanie odnośnie danej osoby, to w każdej chwili możecie cofnąć swoją decyzję. Dokładnej instrukcji szukajcie w naszym poradniku odnośnie do tego, jak odblokować kogoś na FB. Gdybyście mieli jakieś pytania lub pomysły na kolejne poradniki, które powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *