Bardzo często internauci wyszukują frazę “Facebook wyloguj ze wszystkich urządzeń“, ponieważ nie do końca wiadomo, gdzie takiej opcji szukać, a w wielu przypadkach może się ona okazać bardzo przydatna.

Na szczęście wylogowanie z Facebooka na wszystkich urządzeniach jest stosunkowo szybkie i proste, jeśli wie się, gdzie szukać. W takim razie, jak wylogować FB ze wszystkich urządzeń? Krok po kroku opisaliśmy cały ten proces poniżej. Zapraszamy!

Wylogowanie z Facebooka na wszystkich urządzeniach – dlaczego warto?

Warto wiedzieć, jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń. Przyda się to na przykład, kiedy zgubimy smartfona, na którym jesteśmy zalogowani na naszego Facebooka czy w sytuacji, kiedy logujemy się w pracy lub na uczelni i nie jesteśmy pewni, czy pamiętaliśmy o tym, żeby się wylogować.

Jest to po prostu bardzo łatwy do przeprowadzenia proces, który chroni naszą prywatność i sprawia, że możemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu do naszego konta na Facebooku. To bardzo ważne, ponieważ włamanie do konta na FB może skończyć się nie tylko jego utratą, ale też oszukaniem przez złodzieja naszych znajomych i przekonaniem ich, aby na przykład udostępnili mu swój kod BLIK.

Jak wylogować FB z innych urządzeń? Wystarczy kilka chwil

Wylogowanie się z Facebooka na tym urządzeniu, do którego akurat mamy dostęp, jest dziecinnie proste. Na komputerze wystarczy, że klikniemy na strzałkę w prawym górnym rogu witryny i wybierzemy opcję “Wyloguj się”, w aplikacji mobilnej działa to na podobnej zasadzie.

Nie jest to jednak optymalne, jeśli chcemy wylogować się ze wszystkich urządzeń, do części z których możemy nawet nie mieć już w danej chwili dostępu. Wtedy też możemy wyszukiwać takie frazy, jak “Facebook wyloguj ze wszystkich urządzeń“.

W pierwszej kolejności należy wejść w ustawienia Facebooka. Można to zrobić, klikając na strzałkę w prawej górnej części witryny i wybierając z listy “Ustawienia”. Następnie po lewej stronie powinniśmy wybrać z listy zakładkę “Bezpieczeństwo i logowanie”.

wylogowanie z facebooka na wszystkich urządzeniach

Dalej wystarczy w sekcji “Miejsca logowania” kliknąć na przycisk “Zobacz więcej”, a następnie “Wyloguj ze wszystkich sesji”. To wszystko – już powinniśmy być dzięki temu wylogowani ze wszystkich bieżących sesji.

W sekcji Miejsce logowania możemy też podejrzeć wszystkie ostatnie logowania pod względem podejrzanej aktywności. Wśród opcji wylogowania oprócz wylogowania ze wszystkich urządzeń jest też możliwość wylogowania się tylko z tych konkretnych, które są dla nas podejrzane (trzeba wtedy wcisnąć trzy kropki obok nich i wybrać odpowiednią opcję).

To kluczowa funkcja z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa. Jeśli zdecydujemy się na wylogowanie ze wszystkich urządzeń, oznacza to, że na urządzeniach, z których aktualnie korzystamy, będziemy musieli zalogować się ponownie. Jadnak, jak już wspomniano, nie trzeba jednak naraz wylogowywać się ze wszystkich miejsc.

facebook wyloguj ze wszystkich urzadzen

Jeśli chcemy wylogować się jedynie z jednego urządzenia lub kilku wybranych, wystarczy, że w sekcji “Miejsca logowania” klikniemy trzy kropki znajdujące się koło wybranych urządzeń, a następnie wybierzemy “Wyloguj się” lub “To nie Ty?”, jeśli nie rozpoznajemy tego miejsca i urządzenia i podejrzewamy, że ktoś włamał się nam na konto.

Powyżej wyjaśniliśmy, jak wylogowac sie ze wszystkich urzadzen Facebook na komputerze. Jeśli chodzi o to, jak zrobić to na urządzeniu mobilnym w aplikacji Facebooka, to sprawa wygląda bardzo podobnie.

Warto wspomnieć, że jeśli wyczyścimy pamięć podręczną na urządzeniu, to też zostaniemy na nim wylogowani z konta, ale tylko na tym jednym telefonie czy komputerze, a nie na wszystkich.

Wylogowanie z Facebooka na wszystkich urządzeniach — podsumowanie

Jak widać, wylogowanie się z Facebooka na wszystkich urządzeniach nie należy do trudnych, podobnie, jak wylogowanie się tylko z wybranych urządzeń, w tym tych, do których nie mamy już dostępu. Wystarczy kilka chwil, aby zapewnić swoje bezpieczeństwo, dlaczego też zdecydowanie warto to zrobić.

Tłumaczyliśmy już między innymi, jak ukryć urodziny na Facebooku. Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc także wszystkim osobom wyszukującym takie frazy, jak “Facebook wyloguj ze wszystkich urządzeń” czy “Facebook wyloguj mnie ze wszystkich urządzeń“.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Barbara, 15 września 2022 @ 23:29 Odpowiedz

    Nie da rady się wylogować ! FB to już dno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *