W pierwszej chwili można naiwnie mieć nadzieję, że wylogowanie z Messengera będzie wyglądało tak, jak w wielu innych aplikacjach, czyli że wystarczy stuknąć w przycisk “Wyloguj się”. Niestety, rzeczywistość jest inna, w związku z czym często można spotkać się z pytaniem, jak wylogować się z Messengera.

Nie jest to niemożliwe, ale też kroki, które trzeba podjąć, nie dla każdego będą oczywiste. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik krok po kroku, dzięki któremu szybko i sprawnie wylogujecie się z tego komunikatora. Czy to na Androidzie, czy na iOS-ie. Zapraszamy!

Jak wylogować się z Messengera?

To, jak wylogować się z Messengera, zależy od wykorzystywanej przez nas platformy. Swego czasu bardzo prosty był proces wylogowania się na iOS-ie, ale teraz jest na odwrót i to wylogowywanie się na Androidzie jest mniej problematyczne.

1. Na Androidzie

Żeby wylogować się z Messengera na Androidzie, nie musisz w ogóle otwierać tej aplikacji. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

  1. Otwórz “Ustawienia” telefonu.
  2. Wejdź w zakładkę “Aplikacje”, a następnie “Zarządzaj aplikacjami”.
  3. Znajdź na liście aplikacji Messengera i stuknij w niego.
  4. Przyciśnij “Wyczyść dane” na dole ekranu, po czym wybierz “Wyczyść dane podręczne” i potwierdzamy swoją decyzję.

I już – powinniśmy zostać wylogowani z aplikacji. Jeśli jednak tak się nie stanie, można wykonać ponownie powyższe kroki, tylko zamiast “Wyczyść dane podręczne” wybrać “Wyczyść wszystkie dane”. Wtedy już na pewno powinno dojść do wylogowania z konta.

2. Na iOS-ie

Jak wspomniano powyżej, swego czasu wylogowanie z Messengera na iOS było bardzo proste, ponieważ w tym systemie istniał przycisk “Wyloguj się”. Teraz już go nie ma, więc sytuacja stała się bardziej skomplikowana.

Żeby wylogować się z konta bezpośrednio za pośrednictwem smartfona z iOS-em, trzeba po prostu usunąć aplikację Messenger (wystarczy przytrzymać jej ikonkę przez kilka sekund i wybrać opcję usunięcia), po czym zainstalować ją ponownie z App Store.

3. Wylogowanie się z urządzenia poprzez komputer

Co jednak w sytuacji, kiedy nie masz dostępu do danego telefonu, a zastanawiasz się, jak wylogować się z Messengera, ponieważ na przykład sprzęt został zgubiony lub ukradziony? Jest sposób na to, aby zdalnie wylogować się ze smartfona lub innego urządzenia. Można to zrobić za pomocą komputera w następujący sposób:

  1. Otwórz Facebooka w przeglądarce i zaloguj się.
  2. Naciśnij na strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu, następnie na “Ustawienia i prywatność” i “Ustawienia”.
  3. Wybierz z menu po lewej stronie “Bezpieczeństwo i logowanie”.
  4. W sekcji “Miejsca logowania” przyciśnij przycisk “Zobacz więcej”.
  5. Znajdź na liście nazwę swojego smartfona, naciśnij na trzy kropki obok niej i wybierz z listy “Wyloguj się”.

Możesz też nacisnąć na znajdujący się na dole listy przycisk “Wyloguj ze wszystkich sesji”, aby za jednym zamachem wylogować się ze wszystkich urządzeń.

Wylogowanie z Messengera – podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, jak wylogować się z Messengera, jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się spodziewać. Niestety, Facebook dotychczas wciąż nie zdecydował się na dodanie po prostu przycisku “Wyloguj się”, więc wciąż trzeba korzystać z pokrętnych rozwiązań, które co prawda są skuteczne, ale mało intuicyjne. Można jedynie liczyć, że kiedyś się to zmieni.

Użytkownikom tego komunikatora polecamy także nasze inne artykuły na jego temat. Zdarzyło nam się na przykład pisać o tym, jak sprawdzić ilość wiadomości na Messengerze. Omawialiśmy również kwestię tego, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera. Dajcie znać, jeśli macie jeszcze jakieś pytania lub pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *