Być może zdarzyło Wam się na przykład pokłócić się z jakąś osobą, a następnie usunąć wybrane wiadomości lub całą historię konwersacji. Możliwe też, że kiedyś usunęliście ważne wiadomości przez pomyłkę. Żałujecie i chcecie móc je przywrócić? Sprawdźcie, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera!

Jest na to jeden dość łatwy, ale nie zawsze skuteczny sposób, który krok po kroku opiszemy poniżej. Zachęcamy także do przeczytania innych naszych poradników przybliżających różne funkcje Messengera i samego Facebooka. Ostatnio wyjaśnialiśmy między innymi, jak zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze.

Jeśli chcesz odzyskać usunięte wiadomości z Messengera, polecamy najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych, iMyFone D-Back Data Recovery. Pomaga ono w odzyskiwaniu utraconych wiadomości przy braku kopii zapasowej w przypadku różnego rodzaju problemów, takich jak przywrócenie ustawień fabrycznych, uszkodzenie telefonu lub jego utrata. Nie tylko obsługuje podgląd odzyskiwanych danych, ale także pozwala selektywnie odzyskać potrzebny typ plików. Co więcej, iMyFone wypuściło kolejne dobre oprogramowanie do odzyskiwania danych, iMyFone ChatsBack WhatsApp Message Recovery, które może również odzyskać utracone wiadomości z WhatsAppa.

Aby rozpocząć, po prostu pobierz iMyFone D-Back z oficjalnej strony i otwórz program.

Krok 1: Wybierz opcję „Smart Recovery” z listy zakładek po lewej stronie.

Krok 2: Po zeskanowaniu możesz wyświetlić dane możliwe do odzyskania jeszcze przed ich odzyskaniem. Następnie wybierz, co chcesz odzyskać.

Jak odzyskać wiadomości z Messengera? Metoda pierwsza

Odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera może być wiele. Jedna z nich to skorzystanie z możliwości otrzymania od Facebooka kopii zgromadzonych przez niego na nasz temat danych. Mogą się tam znaleźć między innymi zdjęcia i filmiki, ale też właśnie nasze konwersacje.

Żeby otrzymać kopię danych, należy najpierw zalogować się, po czym wejść w ustawienia konta i w zakładkę “Twoje informacje na Facebooku”.

usunięte wiadomości messenger

Następnie trzeba kliknąć na przycisk “Wyświetl” obok “Pobieranie Twoich informacji”.

jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera

Dalej wystarczy tylko wybrać zakres dat dla danych, a także, o które konkretnie dane nam chodzi. Domyślnie zaznaczone będą wszystkie rodzaje danych, ale jeśli chcemy otrzymać paczkę jak najszybciej, a także, aby ważyła ona jak najmniej, warto odznaczyć wszystko poza wiadomościami.

jak odzyskać wiadomości z messengera

Później należy kliknąć na przycisk “Utwórz plik” i poczekać, aż Facebook utworzy paczkę. Kiedy to się stanie, otrzymamy stosowne powiadomienie i będziemy mogli ją pobrać.

Mamy nadzieję, że ta odpowiedź na pytanie, jak odzyskać usuniętą konwersacje na Messengerze była dla Was przydatna. Trzeba jednak wskazać, że tutaj liczy się szybkość. Jeśli zawnioskujemy o kopię zapasową zaraz po usunięciu wiadomości, być może będzie jeszcze szansa, że się one w tej kopii zapasowej znajdą.

Chociaż musimy podkreślić, że nie ma takiej gwarancji – może się zdarzyć, że poprosicie o kopię zapasową dosłownie sekundy po usunięciu wiadomości, a i tak w kopii danych ich nie znajdziecie. Przy złożeniu wniosku po dłuższym czasie szansa na odzyskanie usuniętych wiadomości z Messengera jeszcze bardziej maleje. Warto więc prosić o pliki kopii zapasowych jak najszybciej.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że kopia zapasowa nie będzie sposobem na to, jak odczytać cofnięte wiadomości na Messengerze. W niej cofniętych wiadomości też nie zobaczymy.

Warto też wspomnieć, że zarchiwizowane wiadomości nie są usuwane, tylko przenoszone do archiwum. Żeby je odczytać, wystarczy więc wejść w Messengera na telefonie, nacisnąć na miniaturkę swojego awatara w lewym górnym rogu, a potem wejść w “Zarchiwizowane czaty”.

Odzyskiwanie zdjęć otrzymanych przez Messengera

Poza tym, jak odzyskać wiadomości z Messengera, możemy się także zastanawiać, jak możemy zdobyć ponownie dostęp do zdjęć, które ktoś nam przesłał w ramach wyczyszczonej konwersacji. To jest bardzo proste.

W większości przypadków wystarczy wejść w Galerię w smartfonie i poszukać zdjęć w albumie Messenger. Nie musimy zdjęć pobierać, aby się tam pojawiły – ich kopia zapasowa powinna się zapisać w tym folderze automatycznie, kiedy załadujemy zdjęcie w konwersacji.

Jeśli w tym albumie zdjęć nie ma, warto sprawdzić w koszu smartfona, a także w chmurze, jeśli mamy włączony automatyczny backup danych.

Nie daj się nabrać na podejrzane programy i aplikacje

W Internecie znaleźć można wiele podejrzanych aplikacji, programów i serwisów, które rzekomo są w stanie odzyskać dla nas usunięte wiadomości z Messengera. Wymagają one często pobrania czegoś na komputer i/lub wpisania swoich danych logowania. Nie należy z takich serwisów czy programów korzystać. Wiemy, że dla osób pytających, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera na telefonie takie programy mogą wydawać się kuszące, ale nie powinno się im ufać.

Nie dość, że nie pomogą nam one wbrew obietnicom w odzyskaniu usuniętych wiadomości, to jeszcze z dużym prawdopodobieństwem możemy ściągnąć na swoje urządzenie zawirusowany plik lub utracić dostęp do konta na Facebooku po podaniu oszustom danych logowania. Lepiej więc wypróbować sprawdzone i bezpieczne sposoby na to, jak przywrócić usuniętą konwersacje na Messenger na telefonie, które przedstawiliśmy powyżej.

Jak odzyskać wiadomości z Messengera – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak odzyskać wiadomości z Messengera nie należy do skomplikowanych. Jednocześnie żadna z metod nie ma stuprocentowej skuteczności, nawet przy bardzo szybkim działaniu. Może się więc okazać, że odzyskanie usuniętych wiadomości z Messengerze jest niemożliwe. Zdarza się jednak, że da się do nich dotrzeć, nawet po jakimś czasie. Jeśli więc usunąłeś wiadomości czy chcesz przywrócić usuniętą konwersację, warto wypróbować powyższe metody.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na podobne tematy, sprawdź koniecznie nasze inne artykułu. Tłumaczyliśmy już na przykład, jak zmienić nazwisko na Facebooku i wyjaśniliśmy, czy Messenger bez Facebooka jest możliwy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
facebook 3 miliardy uzytkownikow Meta przekroczyła 3 miliardy aktywnych użytkowników
Tydzień zaczęliśmy dosyć odważnym pytaniem: czy to już koniec Threads? Gigantyczny spadek liczby użytkowników nasuwa wprost negatywne myśli. Od tego czasu Meta opublikowała swój raport
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

4Komentarze

 • Pricebye, 9 września 2021 @ 09:09 Odpowiedz

  Doskonałe instrukcje odzyskiwania utraconych danych z Messengera! Dziękuję!

 • Bolek, 19 września 2021 @ 13:54 Odpowiedz

  Jak odzyskać wiadomości od nie których osób usunięte

 • Bolek, 19 września 2021 @ 13:55 Odpowiedz

  Odzyskało mi wiadomości ale nie od wszystkich osób

 • Mierzeejewska Maria, 16 kwietnia 2022 @ 18:23 Odpowiedz

  Nie mogę uruchomić Messengera bo nie ma po nim żadnego śladu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *