Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Być może zdarzyło Wam się na przykład pokłócić się z jakąś osobą, a następnie usunąć wybrane wiadomości lub całą historię konwersacji. Możliwe też, że kiedyś usunęliście ważne wiadomości przez pomyłkę. Żałujecie i chcecie móc je przywrócić? Sprawdźcie, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera!

Jest na to jeden dość łatwy, ale nie zawsze skuteczny sposób, który krok po kroku opiszemy poniżej. Zachęcamy także do przeczytania innych naszych poradników przybliżających różne funkcje Messengera i samego Facebooka. Ostatnio wyjaśnialiśmy między innymi, jak zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze.

Jak odzyskać wiadomości z Messengera? Metoda pierwsza

Odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera może być wiele. Jedna z nich to skorzystanie z możliwości otrzymania od Facebooka kopii zgromadzonych przez niego na nasz temat danych. Mogą się tam znaleźć między innymi zdjęcia i filmiki, ale też właśnie nasze konwersacje.

Żeby otrzymać kopię danych, należy najpierw zalogować się, po czym wejść w ustawienia konta i w zakładkę “Twoje informacje na Facebooku”.

usunięte wiadomości messenger

Następnie trzeba kliknąć na przycisk “Wyświetl” obok “Pobieranie Twoich informacji”.

jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera

Dalej wystarczy tylko wybrać zakres dat dla danych, a także, o które konkretnie dane nam chodzi. Domyślnie zaznaczone będą wszystkie rodzaje danych, ale jeśli chcemy otrzymać paczkę jak najszybciej, a także, aby ważyła ona jak najmniej, warto odznaczyć wszystko poza wiadomościami.

jak odzyskać wiadomości z messengera

Później należy kliknąć na przycisk “Utwórz plik” i poczekać, aż Facebook utworzy paczkę. Kiedy to się stanie, otrzymamy stosowne powiadomienie i będziemy mogli ją pobrać.

Trzeba jednak wskazać, że tutaj liczy się szybkość. Jeśli zawnioskujemy o kopię zapasową zaraz po usunięciu wiadomości, być może będzie jeszcze szansa, że się one w tej kopii zapasowej znajdą.

Chociaż musimy podkreślić, że nie ma takiej gwarancji – może się zdarzyć, że poprosicie o kopię zapasową dosłownie sekundy po usunięciu wiadomości, a i tak w kopii danych ich nie znajdziecie. Przy złożeniu wniosku po dłuższym czasie szansa na odzyskanie usuniętych wiadomości z Messengera jeszcze bardziej maleje.

Odzyskiwanie zdjęć otrzymanych przez Messengera

Poza tym, jak odzyskać wiadomości z Messengera, możemy się także zastanawiać, jak możemy zdobyć ponownie dostęp do zdjęć, które ktoś nam przesłał w ramach wyczyszczonej konwersacji. To jest bardzo proste.

W większości przypadków wystarczy wejść w Galerię w smartfonie i poszukać zdjęć w albumie Messenger. Nie musimy zdjęć pobierać, aby się tam pojawiły – ich kopia zapasowa powinna się zapisać w tym folderze automatycznie, kiedy załadujemy zdjęcie w konwersacji.

Jeśli w tym albumie zdjęć nie ma, warto sprawdzić w koszu smartfona, a także w chmurze, jeśli mamy włączony automatyczny backup danych.

Nie daj się nabrać na podejrzane programy i aplikacje

W Internecie znaleźć można wiele podejrzanych aplikacji, programów i serwisów, które rzekomo są w stanie odzyskać dla nas usunięte wiadomości z Messengera. Wymagają one często pobrania czegoś na komputer i/lub wpisania swoich danych logowania. Nie należy z takich serwisów czy programów korzystać.

Nie dość, że nie pomogą nam one wbrew obietnicom w odzyskaniu usuniętych wiadomości, to jeszcze z dużym prawdopodobieństwem możemy ściągnąć na swoje urządzenie zawirusowany plik lub utracić dostęp do konta na Facebooku po podaniu oszustom danych logowania.

Jak odzyskać wiadomości z Messengera – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak odzyskać wiadomości z Messengera nie należy do skomplikowanych. Jednocześnie żadna z metod nie ma stuprocentowej skuteczności, nawet przy bardzo szybkim działaniu. Może się więc okazać, że odzyskanie usuniętych wiadomości z Messengerze jest niemożliwe. Zdarza się jednak, że da się do nich dotrzeć, nawet po jakimś czasie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na podobne tematy, sprawdź koniecznie nasze inne artykułu. Tłumaczyliśmy już na przykład, jak zmienić nazwisko na Facebooku i wyjaśniliśmy, czy Messenger bez Facebooka jest możliwy.

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

3 Comments

  • Pricebye, 9 września 2021 @ 09:09 Reply

    Doskonałe instrukcje odzyskiwania utraconych danych z Messengera! Dziękuję!

  • Bolek, 19 września 2021 @ 13:54 Reply

    Jak odzyskać wiadomości od nie których osób usunięte

  • Bolek, 19 września 2021 @ 13:55 Reply

    Odzyskało mi wiadomości ale nie od wszystkich osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *