W pewnym momencie możemy z różnych względów stwierdzić, że chcemy usunąć daną konwersację na Messengerze bądź też na przykład wszystkie nasze dotychczasowe rozmowy. Tylko jak usunąć wiadomości z Messengera?

Poniżej wytłumaczymy to krok po kroku, zarówno w przypadku, kiedy chcemy usunąć tylko jedną rozmowę (czy nawet tylko jedną wiadomość), jak i w sytuacji, kiedy chcemy całkowicie wyczyścić historię rozmów. Zapraszamy!

Jak usunąć wiadomości z Messengera?

Jeśli chcesz usunąć tylko pojedynczą wiadomość, otwórz daną konwersację w aplikacji mobilnej i przytrzymaj przez chwilę palec na wiadomości, której chcesz się pozbyć. Następnie naciśnij na “Usuń” po prawej dolnej stronie ekranu.

Tylko jak usunąć wiadomości z Messengera wymienione z daną osobą naraz, a nie po kolei? W przypadku, kiedy chcesz usunąć całą konwersację z daną osobą, otwórz ją, a następnie naciśnij na ikonkę “i” w prawym górnym rogu ekranu. Dalej naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz z listy, która się wyświetli, “Usuń konwersację”.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na raz? Najlepsza metoda

Jeśli chcemy usunąć wszystkie wiadomości z Messengera, mamy dwie opcje. Pierwsza to wchodzenie w każdą konwersację po kolei i ręczne jej usuwanie. Jeśli często piszemy z różnymi osobami, może to być czasochłonne i uciążliwe, więc sprawdzi się głównie w sytuacji, kiedy rozmów mamy mało.

W przypadku, kiedy nie chce nam się usuwać wszystkich rozmów ręcznie, warto skorzystać z drugiego rozwiązania. Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na raz, bez tracenia cennego czasu i energii?

To proste – wystarczy zainstalować specjalną wtyczkę o nazwie Fast Delete Messages, dostępną na przeglądarkę Google Chrome i inne przeglądarki na silniku Chromium (m.in. Operę). Rzeczoną wtyczkę można pobrać tutaj.

Trzeba jednak wskazać, że nie jest to oficjalna wtyczka Facebooka, tylko narzędzie stworzone przez osobę trzecią. Cieszy się ona stosunkowo pozytywnymi opiniami dotychczasowych użytkowników. Korzystanie z niej nie należy do trudnych.

Wystarczy zainstalować wtyczkę, kliknąć na jej ikonkę po prawej stronie paska adresu, po czym najpierw nacisnąć na “Open Messages”.

jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera

Następnie, kiedy już wszystkie wiadomości się załadują, “Delete All Messages”. Ostatni krok to potwierdzenie swojej decyzji i czekanie, aż wiadomości zostaną usunięte.

jak usunąć wiadomości z messengera

Usuwanie wiadomości z Messengera – podsumowanie

Liczymy, że po zapoznaniu się z powyższymi poradami znacie już odpowiedź na pytanie, jak usunąć wiadomości z Messengera z pojedynczej konwersacji, a także, jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na raz. Nie jest to jak widać wcale szczególnie trudne, jeśli wiemy, jak postępować – można to zrobić naprawdę szybko i sprawnie, chociaż w tym drugim przypadku przydatna będzie zewnętrzna wtyczka.

Chcielibyśmy przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że to nie pierwszy nasz poradnik dotyczący tego komunikatora. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak sprawdzić ilość wiadomości na Messengerze, a także, jak utworzyć grupę na Messengerze. Jeśli jest coś, o czym jeszcze nie pisaliśmy, a co uważacie, że jest istotne, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *