Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dość często można spotkać się z pytaniem, jak sprawdzić czy moje IP jest stałe czy zmienne. Nie jest to do końca oczywiste i w niektórych przypadkach przydzielany jest stały adres IP, a w niektórych nie, więc nic dziwnego, że tak wiele osób się nad tym zastanawia.

Na szczęście sprawdzenie czy adres IP jest stały, czy zmienny nie jest szczególnie trudne i wystarczy kilka chwil, aby to zrobić. Nie są nawet potrzebne żadne zewnętrzne programy czy narzędzia. Wszystko dokładnie wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak sprawdzić czy moje IP jest stałe czy zmienne? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić czy moje IP jest stałe czy zmienne można opisać w czterech prostych krokach. Brzmią one następująco:

  1. Naciśnij na klawisz Windows, wpisz w pasek wyszukiwania Wiersz polecenia i naciśnij Enter.
  2. Wpisz we Wiersz poleceń komendę “ipconfig /all” (bez cudzysłowu) i naciśnij Enter.
  3. Odnajdź wśród wyników kartę sieciową, z której aktualnie korzystasz (Wi-Fi lub Ethernet), aby połączyć się z Internetem.
  4. Sprawdź, co widnieje obok “DHCP enabled”.

Jeśli obok pozycji “DHCP enabled” widzisz “Yes”, masz zmienne IP. W przypadku, gdy znajduje się tam fraza “No”, oznacza to, że Twój adres IP jest stały. Jak widać, cały ten proces jest bardzo prosty i wystarczy do jego wykonania Wiersz polecenia, nikt więc nie powinien mieć z nim problemu.

IP stałe czy zmienne – podsumowanie

Wystarczy, że będziecie podążać za powyższymi wskazówkami, a nie będzie już dla Was tajemnicą kwestia tego, jak sprawdzić czy moje IP jest stałe czy zmienne. Czasami taka wiedza może się przydać, więc warto zapamiętać, jakie kroki należy wykonać, aby w razie potrzeby można było szybko ustalić swój typ IP.

Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może zainteresuje Was również ten, w którym tłumaczyliśmy, jak sprawdzić IP komputera. Przydatny może się też okazać poradnik dotyczący tego, czym jest VPN i dlaczego warto z niego korzystać. Gdybyście mieli jakieś propozycje odnośnie do kolejnych tematów, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie się nimi z nami podzielcie!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *