Możesz dalej zalogować się na swoje konto, ale sądzisz, że dzieje się z nim coś dziwnego i ktoś nieuprawniony mógł mieć do niego dostęp? Z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak sprawdzić ostatnie logowanie na FB. Na szczęście da się do zrobić i nie jest to trudne, jeśli wie się, w jakim miejscu szukać. Zobacz nasz poradnik krok po kroku!

Jak sprawdzić ostatnie logowanie na FB? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić ostatnie logowanie na FB nie należy do skomplikowanych (podobnie, jeśli chcemy sprawdzić, jak na Facebooku historia logowania wygląda i gdzie jest).

 1. W pierwszej kolejności należy tworzyć Facebooka w wyszukiwarce internetowej i zalogować się na swoje konto (NIE wyszukujcie facebook pl logowanie, prawidłowa witryna to facebook.com).
 2. Następnie musimy nacisnąć na strzałkę w dół ulokowaną w prawym górnym rogu portalu i wybrać z listy, która się pojawi, “Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”.
 3. Dalej trzeba po lewej stronie wybrać z listy kategorii „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 4. Stąd nie trzeba daleko szukać, aby zauważyć, gdzie jest historia logowania Facebook. W sekcji “Miejsce logowania” zobaczysz listę ostatnich miejsc i urządzeń, na których logowano się na Twoje konto na Facebooku. Kliknij przycisk „Zobacz więcej”, aby, zamiast kilku, sprawdzić kilkanaście ostatnich logowań. Na Facebook historia logowania jest dość obszerna.

Zazwyczaj możliwe będzie podejrzenie daty i godziny logowania, przybliżonej lokalizacji (która niekiedy może być bardzo precyzyjna, a niekiedy zupełnie nietrafna) i urządzenia, na którym się zalogowano (może to być na przykład przeglądarka Firefox na komputerze z systemem Windows, ale też konkretny model smartfona).

A jak sprawdzić logowania na FB na telefonie? To proste. Wchodzimy w Facebooka, naciskamy na trzy poziome paski w prawym górnym rogu, potem zjeżdżamy na dół i stukamy w „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”. Przyciskamy „Hasło i zabezpieczenia” i gotowe — zobaczymy listę miejsc logowania.

Co robić, jeśli nie rozpoznamy któregoś miejsca logowania na Facebooku?

Wiemy, już, jak sprawdzić na jakich urządzeniach jestem zalogowany Facebook. Historia logowania Facebook stoi przed nami otworem. Tylko co w sytuacji, jeśli skorzystamy z opisanego powyżej sposobu i wykryjemy w ten sposób dziwne miejsca logowania na Facebooku?

Jeśli któreś z logowań wydaje nam się podejrzane, po kliknięciu w trzy kropki po prawej stronie informacji o logowaniu będziemy mieli dwie opcje: “To nie Ty?” i “Wyloguj się”.

Pierwsza opcja jest użyteczna w przypadku, kiedy jesteśmy pewni, że dane logowanie było nieuprawnione i jakaś osoba trzecia uzyskała dostęp do konta. Po wybraniu tej opcji nie tylko konto zostanie wylogowane na danym urządzeniu, ale też zostanie dokonanych kilka innych czynności prowadzących do zabezpieczenia konta, m.in. Facebook poprosi nas o zmianę hasła.

Tę drugą opcję warto wybrać, jeśli wydaje nam się, że to może być nasze logowanie, ale nie jesteśmy tego do końca pewni. Miejsce logowania Facebook wydaje się delikatnie podejrzane, ale nie jest to np. logowanie z Chin. W ten sposób na danym urządzeniu nastąpi wylogowanie z konta i będzie trzeba ponownie wpisać dane dostępu. Warto w tym momencie i tak dla bezpieczeństwa zmienić hasło.

Jest też trzecie rozwiązanie, a mianowicie wylogowanie Facebooka ze wszystkich smartfonów, tabletów i komputerów, co opisywaliśmy już dokładniej w poradniku, jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń.

Żeby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk “Wyloguj ze wszystkich sesji”, znajdujący się po prawej stronie poniżej listy ostatnich kilkunastu logowań (żeby ten przycisk się wyświetlił, najpierw trzeba nacisnąć “Zobacz więcej”).

Ostatnie logowanie na FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Wam i wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić ostatnie logowanie FB. Warto wiedzieć, że jest taka możliwość i od czasu do czasu do niej zaglądać, ponieważ może się okazać, że ktoś uzyskał dostęp do naszego konta i nawet nie mieliśmy o tym pojęcia. Historia logowania Facebook to ważna funkcja, która pozwala sprawdzić, czy na pewno zabezpieczenia konta nie zostały złamane.

Warto pamiętać, że logujemy się na portal poprzez facebook.com. Na stronie facebook.pl logowanie nie będzie możliwe. To niezwykle ważna kwestia — uzyskanie przez niepowołaną osobę dostępu do konta może mieć bardzo poważne konsekwencje, np. oszuści niekiedy piszą do znajomych ofiary i próbują wyłudzić pieniądze. Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, być może zainteresuje Cię także poradnik, w którym tłumaczyliśmy, jak odzyskać hasło do Facebooka. Dajcie znać, jeśli jest coś, o czym jeszcze nie pisaliśmy, a czym chcielibyście, abyśmy się zajęli!

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

6Komentarze

 • Lech, 14 marca 2023 @ 23:44 Odpowiedz

  Uaktualnienie mojego adresu e-mail. Poprzedni lesder@… nie aktualny

  • Barbara Kusyk, 25 sierpnia 2023 @ 12:30 Odpowiedz

   Chcę się zalogować,zostałam wylogow przez was czyli Fejcebuka.Prpsze ozezwolenie,żeby się zalogować…

 • wero00, 16 sierpnia 2023 @ 09:23 Odpowiedz

  Jak mogę usunąć listę ostatnich logowań mojego fb?

 • Barbara Kusyk, 25 sierpnia 2023 @ 12:51 Odpowiedz

  Przedstawiłam moje dane imię nazwisko. I adres zamieszkania i mejl mój. Cojeszcze mam podać ????

 • Barbara Kusyk, 25 sierpnia 2023 @ 12:55 Odpowiedz

  Co mam jeszcze poprawić czy dopisać???

 • Barbara Kusyk, 25 sierpnia 2023 @ 13:08 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *