Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Możesz dalej zalogować się na swoje konto, ale sądzisz, że dzieje się z nim coś dziwnego i ktoś nieuprawniony mógł mieć do niego dostęp? Z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak sprawdzić ostatnie logowanie na FB. Na szczęście da się do zrobić i nie jest to trudne, jeśli wie się, w jakim miejscu szukać. Zobacz nasz poradnik krok po kroku!

Jak sprawdzić ostatnie logowanie na FB? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić ostatnie logowanie na FB nie należy do skomplikowanych. W pierwszej kolejności należy tworzyć Facebooka w wyszukiwarce internetowej i zalogować się na swoje konto.

Następnie musimy nacisnąć na strzałkę w dół ulokowaną w prawym górnym rogu portalu i wybrać z listy, która się pojawi, “Ustawienia i prywatność”, a następnie “Ustawienia”.

Dalej trzeba po lewej stronie wybrać z listy kategorii “Bezpieczeństwo i logowanie”.

W sekcji “Miejsce logowania” zobaczysz listę ostatnich miejsc i urządzeń, na których logowano się na Twoje konto na Facebooku. Kliknij na przycisk “Zobacz więcej”, aby, zamiast kilku, sprawdzić kilkanaście ostatnich logowań.

Zazwyczaj możliwe będzie podejrzenie daty i godziny logowania, przybliżonej lokalizacji (która niekiedy może być bardzo precyzyjna, a niekiedy zupełnie nietrafna) i urządzenia, na którym się zalogowano (może to być na przykład przeglądarka Firefox na komputerze z systemem Windows, ale też konkretny model smartfona).

Co robić, jeśli nie rozpoznamy któregoś logowania?

Jeśli któreś z logowań wydaje nam się podejrzane, po kliknięciu w trzy kropki po prawej stronie informacji o logowaniu będziemy mieli dwie opcje: “To nie Ty?” i “Wyloguj się”.

Pierwsza opcja jest użyteczna w przypadku, kiedy jesteśmy pewni, że dane logowanie było nieuprawnione i jakaś osoba trzecia uzyskała dostęp do konta. Po wybraniu tej opcji nie tylko konto zostanie wylogowane na danym urządzeniu, ale też zostanie dokonanych kilka innych czynności prowadzących do zabezpieczenia konta, m.in. Facebook poprosi nas o zmianę hasła.

Tę drugą opcję warto wybrać, jeśli wydaje nam się, że to może być nasze logowanie, ale nie jesteśmy tego do końca pewni. W ten sposób na danym urządzeniu nastąpi wylogowanie z konta i będzie trzeba ponownie wpisać dane dostępu. Warto w tym momencie i tak dla bezpieczeństwa zmienić hasło.

Jest też trzecie rozwiązanie, a mianowicie wylogowanie Facebooka ze wszystkich smartfonów, tabletów i komputerów, co opisywaliśmy już dokładniej w poradniku, jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń.

Żeby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk “Wyloguj ze wszystkich sesji”, znajdujący się po prawej stronie poniżej listy ostatnich kilkunastu logowań (żeby ten przycisk się wyświetlił, najpierw trzeba nacisnąć “Zobacz więcej”).

Ostatnie logowanie na FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Wam i wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić ostatnie logowanie FB. Warto wiedzieć, że jest taka możliwość i od czasu do czasu do niej zaglądać, ponieważ może się okazać, że ktoś uzyskał dostęp do naszego konta i nawet nie mieliśmy o tym pojęcia.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, być może zainteresuje Cię także poradnik, w którym tłumaczyliśmy, jak odzyskać hasło do Facebooka i jak zmienić datę urodzenia na FB. Dajcie znać, jeśli jest coś, o czym jeszcze nie pisaliśmy, a czym chcielibyście, abyśmy się zajęli!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *