Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Podejrzewasz, że ktoś niebędący wśród Twoich znajomych regularnie wyświetla Twoje posty i zdjęcia, choćby dlatego, że bardzo szybko na nie odpowiada? Zadajesz sobie pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku? Mamy dla Ciebie odpowiedź!

Kim są obserwujący na Facebooku?

Zanim wyjaśnimy, jak sprawdzić kto Cię obserwuje na Facebooku, warto wyjaśnić, kim właściwie są obserwujący. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na Facebooku można obserwować nie tylko fanpage, ale tylko zwykłe profile normalnych użytkowników. Obserwujący w tym portalu widzą jedynie posty czy zdjęcia, dla których ustawiono widoczność na “Publiczne”.

Posty osób, które obserwujemy, pojawiają się na naszej tablicy na równi z postami naszych znajomych. Obserwowanie kogoś nie wymaga jego zgody, w przeciwieństwie do bycia wśród jego znajomych.

Profil można zaobserwować z własnej inicjatywy, automatycznie włączamy obserwację również poprzez wysłanie komuś zaproszenia do znajomych do czasu, aż zaproszenie zostanie zaakceptowane.

Jeśli nie chcesz, aby osoby obserwujące czy po prostu wchodzące na Twój profil widziały Twoje zdjęcia i posty, czy też inne informacje, zmień ustawienia prywatności, aby były one widoczne tylko dla znajomych bądź tylko dla Ciebie. Informacje, jak to zrobić, znajdziesz w naszych innych poradnikach.

Tłumaczyliśmy już między innymi, jak ukryć urodziny na Facebooku – w przypadku innego rodzaju informacji ten proces wygląda bardzo podobnie.

Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na FB? Krótki poradnik

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na FB, jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się na Facebooka w przeglądarce internetowej, a następnie wejść na swój profil.

Następnie na belce pod imieniem i nazwiskiem musimy kliknąć na zakładkę “Znajomi”, znajdującą się obok zakładek “Informacje” i “Zdjęcia”.

jak sprawdzić kto mnie obserwuje na fb

Powinna otworzyć nam się lista znajomych, nad którą znajdziemy takie przyciski, jak “Wszyscy znajomi”, “Obserwowani” i “Obserwujący”. Żeby zobaczyć, kto nas obserwuje, wystarczy kliknąć na “Obserwujący” – wyświetli się wtedy lista takich osób.

Nie ma zakładki “Obserwujący”? To oznacza, że nikt Was nie obserwuje. Zakładki “Obserwujący” nie należy mylić z “Obserwowani” – tam z kolei znajdziemy osoby, które my obserwujemy, czyli na przykład takie, do których wysłaliśmy zaproszenie do znajomych, które jeszcze nie zostało zaakceptowane.

Należy pamiętać, że wśród obserwujących nie znajdziemy wszystkich, którzy odwiedzili nasz profil, a jedynie tych, którzy kliknęli odpowiednią opcję, aby zacząć nas obserwować. Jeśli więc ktoś nas nie obserwuje, a po prostu sprawdza nasze najnowsze zdjęcia i posty poprzez wchodzenie na nasz profil, nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić.

Kto mnie obserwuje na FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższymi informacjami znasz już odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku. Jak widać, nie jest to trudne. Nie zawsze jednak przyniesie to oczekiwane rezultaty, ponieważ ktoś może podglądać nas po prostu często wchodząc na nasz profil, a niekoniecznie musi nas w tym celu obserwować.

Zapraszamy przy okazji także do naszych innych artykułów. Opowiadaliśmy już między innymi o tym, czy można sprawdzić, kto odwiedza mój Facebook i jak zmienić datę urodzenia na Facebooku (oraz ją ukryć). Dajcie znać, jeśli są jakieś inne tematy, które chcielibyście, abyśmy poruszyli!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

1 Comment

  • zerdZED, 5 kwietnia 2021 @ 19:39 Reply

    A co z osobami obserwującymi mój profil, a niewidocznymi na liście obserwujących? Gdy wejdę na swój profil – zakładka “posty” – to widzę z lewej strony “Obserwowany(a) przez 6 użytkowników” Jak wejdę w zakładkę “znajomi” i do sekcji “obserwujący” to widzę tylko 4 osoby. Gdzie się podziały te 2 osoby?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *