Podejrzewasz, że ktoś niebędący wśród Twoich znajomych regularnie wyświetla Twoje posty i zdjęcia, choćby dlatego, że bardzo szybko na nie odpowiada? Zadajesz sobie pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku? Mamy dla Ciebie odpowiedź!

Warto wiedzieć, jak sprawdzić kto cie obserwuje na FB, choćby z ciekawości. Na szczęście nie jest to trudne i czasochłonne, a Facebook bez problemu udostępnia tego typu informacje.

Kim są obserwujący na Facebooku?

Zanim wyjaśnimy, jak sprawdzić kto Cię obserwuje na Facebooku, warto wyjaśnić, kim właściwie są obserwujący. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na Facebooku można obserwować nie tylko fanpage, ale tylko zwykłe profile normalnych użytkowników. Obserwujący w tym portalu widzą jedynie posty czy zdjęcia, dla których ustawiono widoczność na “Publiczne”.

Posty osób, które obserwujemy, pojawiają się na naszej tablicy na równi z postami naszych znajomych. Obserwowanie kogoś nie wymaga jego zgody, w przeciwieństwie do bycia wśród jego znajomych. Nic więc dziwnego, że tak często pojawiają się pytania typu Facebook jak sprawdzić kto mnie obserwuje.

Profil można zaobserwować z własnej inicjatywy, automatycznie włączamy obserwację również poprzez wysłanie komuś zaproszenia do znajomych do czasu, aż zaproszenie zostanie zaakceptowane. Zanim wyjaśnimy, jak sprawdzić Facebook kto mnie obserwuje, warto podkreślić jedną rzecz.

Jeśli nie chcesz, aby osoby obserwujące czy po prostu wchodzące na Twój profil widziały Twoje zdjęcia i posty, czy też inne informacje, zmień ustawienia prywatności, aby były one widoczne tylko dla znajomych bądź tylko dla Ciebie. Informacje, jak to zrobić, znajdziesz w naszych innych poradnikach.

Tłumaczyliśmy już między innymi, jak ukryć urodziny na Facebooku – w przypadku innego rodzaju informacji ten proces wygląda bardzo podobnie.

Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na FB? Krótki poradnik

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na FB, jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się na Facebooka w przeglądarce internetowej, a następnie wejść na swój profil.

Następnie na belce pod imieniem i nazwiskiem musimy kliknąć na zakładkę “Znajomi”, znajdującą się obok zakładek “Informacje” i “Zdjęcia”.

jak sprawdzić kto mnie obserwuje na fb

Powinna otworzyć nam się lista znajomych, nad którą znajdziemy takie przyciski, jak “Wszyscy znajomi”, “Obserwowani” i “Obserwujący”. Żeby zobaczyć, kto nas obserwuje, wystarczy kliknąć na “Obserwujący” – wyświetli się wtedy lista takich osób. Pojawia się pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na FB na telefonie? Proces ten wygląda podobnie, tylko interfejs jest nieco inny.

Nie ma zakładki “Obserwujący”? To oznacza, że nikt Was nie obserwuje. Zakładki “Obserwujący” nie należy mylić z “Obserwowani” – tam z kolei znajdziemy osoby, które my obserwujemy, czyli na przykład takie, do których wysłaliśmy zaproszenie do znajomych, które jeszcze nie zostało zaakceptowane. Grona znajomych też nie należy mylić z obserwującymi, ponieważ ktoś może być naszym znajomym, ale nas nie obserwować i vice versa.

Należy pamiętać, że wśród obserwujących nie znajdziemy wszystkich, którzy odwiedzili nasz profil, a jedynie tych, którzy kliknęli odpowiednią opcję, aby zacząć nas obserwować. Jeśli więc ktoś nas nie obserwuje, a po prostu sprawdza nasze najnowsze zdjęcia i posty poprzez wchodzenie na nasz profil, nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić.

W przypadku, gdy nie kojarzymy osoby z listy obserwujących, warto wejść na jej profil – może się okazać, że po prostu mamy wspólnych znajomych i z tego względu zyskaliśmy uwagę danej osoby.

Podsumowując:

 1. W menu w lewej części Aktualności kliknij Strony.
 2. Przejdź do swojej strony.
 3. Dotknij pozycji Aktywność w górnej części strony.
 4. Przewiń w dół i dotknij pozycji Obserwujący.

Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na fb – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższymi informacjami znasz już odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku. Jak widać, nie jest to trudne. Nie zawsze jednak przyniesie to oczekiwane rezultaty, ponieważ ktoś może podglądać nas po prostu często wchodząc na nasz profil, a niekoniecznie musi nas w tym celu obserwować.

Powinniśmy więc zadbać, aby w naszym profilu widoczne dla osób niebędących w znajomych były tylko te dane, które chcemy im udostępniać. Jest wiele opcji, które pozwalają dostosować, co takie osoby widzą w naszym facebookowym profilu.

Zapraszamy przy okazji także do naszych innych artykułów. Opowiadaliśmy już między innymi o tym, czy można sprawdzić, kto odwiedza mój Facebook i jak zmienić datę urodzenia na Facebooku (oraz ją ukryć). Dajcie znać, jeśli są jakieś inne tematy, które chcielibyście, abyśmy poruszyli!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

3Komentarze

 • zerdZED, 5 kwietnia 2021 @ 19:39 Odpowiedz

  A co z osobami obserwującymi mój profil, a niewidocznymi na liście obserwujących? Gdy wejdę na swój profil – zakładka “posty” – to widzę z lewej strony “Obserwowany(a) przez 6 użytkowników” Jak wejdę w zakładkę “znajomi” i do sekcji “obserwujący” to widzę tylko 4 osoby. Gdzie się podziały te 2 osoby?

 • Ika, 9 września 2021 @ 10:54 Odpowiedz

  zerdZED U mnie jest jeszcze gorzej, bo liczbę obserwujących widzę patrząc na mój profil z innego, a u siebie nie mogę zobaczyć ani jednej z tych osób.

 • wielkilud, 16 sierpnia 2023 @ 09:04 Odpowiedz

  lista obserwujących mnie na fb chyba zaniża wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *