Prowadzisz fanpage na Facebooku i chcesz dowiedzieć się, kto konkretnie jest jej fanem? Może ciekawi Cię, kto wśród Twoich znajomych polubił fanpage jakiejś konkretnej marki? To do Ciebie skierowany jest ten artykuł. Wyjaśnimy w nim krok po kroku, jak sprawdzić kto polubił stronę na FB (a wcześniej omawialiśmy już, jak oznaczyć kogoś na FB). Zapraszamy!

Jak sprawdzić kto polubił stronę na FB, której jesteś administratorem/redaktorem?

W pierwszej kolejności wyjaśnimy, jak sprawdzić kto polubił stronę na FB, której jest się administratorem, za pomocą przeglądarki internetowej na PC-cie lub laptopie. W pierwszej kolejności należy oczywiście otworzyć Facebooka i się zalogować.

Następnie musimy wejść na stronę, która nas interesuje. Dalej odszukaj na pasku po lewej stronie ekranu Ustawienia (znajdują się na samym dole listy opcji) i naciśnij na nie.

kto lubi strone na fb

Gdzie znajdę listę osób, które lubią moją stronę? Ostatni krok to naciśnięcie na opcję “Użytkownicy i inne strony” na pasku po lewej stronie. I gotowe – wyświetli Ci się lista osób i stron, które lubią Twój fanpage. Jeśli chcesz sprawdzić, czy jest na niej jakaś konkretna osoba, możesz skorzystać z dołączonej wyszukiwarki.

jak sprawdzic kto polubil strone na fb

W aplikacji mobilnej na Androidzie lub iOS wygląda to dość podobnie. Najpierw trzeba otworzyć Facebooka, zalogować się i wejść na swoją stronę. Kolejny krok to naciśnięcie na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

osoby ktore lubia strone na fb

Później wystarczy tylko nacisnąć na “Użytkownicy i inne strony” i, w zależności od tego, co nas interesuje, wybrać “Osoby, które lubią tę stronę” lub “Strony, które lubią tę stronę”.

fani strony na fb

Czy można sprawdzić, kto lubi nienależącą do Ciebie stronę na Facebooku?

Jak sprawdzić kto polubił stronę na FB, której nie jest się właścicielem? Osoby, które nie mają uprawnień administratora czy redaktora, nie mają możliwości zobaczenia pełnej listy osób obserwujących lub lubiących daną stronę. Nie oznacza to jednak, że nie można uzyskać absolutnie żadnych informacji na ten temat.

Strony ujawniają publicznie informację o osobach je lubiących tylko w przypadku, gdy lubi je ktoś z naszych znajomych. Chcesz sprawdzić, kto z Twoich znajomych lubi dany fanpage? W aplikacji mobilnej Facebooka od Mety otwórz daną stronę, a następnie przesuń pasek, na którą znajdują się takie zakładki, jak “Strona główna” czy “Posty” w prawą stronę. Naciśnij na zakładkę “Społeczność”.

Zjedź w dół, aż zobaczysz sekcję “Znajomi, którzy lubią [nazwa strony]”. W ten sposób możesz sprawdzić, kto z Twoich znajomych jest jej fanem. W wersji przeglądarkowej Facebooka na komputerach wygląda to podobnie — należy wejść na daną stronę, następnie nacisnąć na “Więcej” na pasku zakładek pod jej nazwą i wybrać “Społeczność”, aby wyświetlić listę osób znajomych lubiących dany fanpage.

kto lubi strone na facebooku

Na komputerze osobistym poza listą naszych znajomych będącymi fanami danej strony, będziemy mogli też zobaczyć listę Liderów społeczności, czyli najbardziej zaangażowanych fanów. Nie muszą oni być naszymi znajomymi, aby nam się wyświetlić.

Można też oczywiście sprawdzić, ile dany fanpage ma fanów. Po wejściu na daną stronę w aplikacji mobilnej, poniżej jej nazwy zobaczysz napis “x osób lubi to”. W wersji przeglądarkowej na komputerach osobistych informacja o ilości polubień znajduje się po lewej stronie ekranu.

Polubienia strony na Facebooku — podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto polubił stronę na FB, jest relatywnie prosta, jeśli mowa o naszej własnej stronie. W przypadku fanpage, który do nas nie należy, nasze możliwości są znacznie bardziej ograniczone. Możemy jedynie sprawdzić, czy wśród fanów są nasi znajomi oraz podejrzeć liderów społeczności.

Przypominamy, że na naszym portalu można znaleźć także wiele innych poradników dotyczących tego portalu społecznościowego. Dotychczas wyjaśniliśmy między innymi, jak zmienić język na Facebooku. Jeśli macie pomysł na inne tematy, o których jeszcze nie pisaliśmy, a które powinniśmy poruszyć, koniecznie dajcie nam znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *