Podczas korzystania z Facebooka prędzej czy później może przyjść taki moment, kiedy będziemy chcieli oznaczyć kogoś z naszych znajomych. Na przykład podczas dodawania komentarza do postu, który by ich zainteresował czy podczas wrzucania zdjęcia, na którym się znajdują. Jak oznaczyć kogoś na FB? Tłumaczymy to krok po kroku poniżej (warto też rzucić okiem na artykuł, jak zmienić datę urodzenia na Facebooku). Zapraszamy!

Jak oznaczyć kogoś w komentarzu na FB?

Oznaczanie znajomego w komentarzu na Facebooku wymaga naprawdę niewielu kroków. Wystarczy, że zalogujemy się i odnajdziemy post, w komentarzu dla którego chcemy oznaczyć znajomego. Dalej wystarczy wybrać odpowiednią osobę, a więc musimy wpisać znak małpy, czyli @, po czym od razu zacząć wpisywać imię i nazwisko naszego znajomego.

W pewnym momencie Facebook powinien wyświetlić sugestię znajomego, o którego może nam chodzić i, jeśli jest to właściwa osoba, należy na nią kliknąć. Poza swoimi znajomymi możemy oznaczać także osoby publiczne, fanpage różnych marek, sklepów czy zespołów sportowych.

jak oznaczyć kogoś w poście

Jak oznaczyć kogoś w poście?

Odpowiedź na pytanie, jak oznaczyć kogoś w poście również nie należy do skomplikowanych. Zarówno w przeglądarce internetowej, jak i w aplikacji wygląda to bardzo podobnie. W pierwszej kolejności musimy zalogować się na Facebooka, po czym powinniśmy zostać przeniesieni na stronę główną. Jeśli nie jesteśmy na stronie głównej, należy na nią przejść.

Co dalej? Kliknij w puste pole tekstowe z napisem “O czym myślisz?”.

jak oznaczyć kogoś w komentarzu na fb

W okienku, które się otworzy, wybierz niebieską ikonkę przyjaciela i wybierz z listy znajomych osobę, którą chcesz oznaczyć. Alternatywnie możesz kliknąć na napis “Dodaj do posta” i z listy dostępnych opcji wybrać “Oznacz znajomych”. Dalej należy postępować tak samo, czyli z listy wybrać osoby, które chcemy oznaczyć. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie swojego posta o treść, którą chcemy przekazać, a następnie dodanie go. I już — to takie proste!

jak oznaczyć kogoś na fb

Jak oznaczyć kogoś na zdjęciu na FB?

Chcielibyśmy także wyjaśnić, jak oznaczyć kogoś na zdjęciu na FB. W pierwszej kolejności należy rozpocząć tworzenie postu, co możemy zrobić za pośrednictwem strony głównej lub po wejściu na stronę fanpage, którym zarządzamy. Kiedy już to zrobimy, powinniśmy kliknąć na zieloną ikonkę przedstawiającą zdjęcie.

jak oznaczać kogoś w poście na facebooku

Będziemy musieli wybrać spośród plików na dysku interesujące nas zdjęcie, a później kliknąć na przycisk “Edytuj”.

jak oznaczać na fb

Kolejny krok to naciśnięcie na opcję “Oznacz zdjęcie”.

jak oznaczyć kogoś na zdjęciu na fb

Ostatnie, co nam pozostało, to kliknąć w miejsce na zdjęciu, w którym chcielibyśmy kogoś oznaczyć, a następnie zacząć wpisywać jego imię i nazwisko, aż pojawi się w podpowiedziach Mety. Można oczywiście oznaczyć także markę, zespół czy cokolwiek innego.

jak oznaczyć na facebooku

Niekiedy można spotkać pytania typu dlaczego nie mogę oznaczyć osoby na Facebooku 2024. Otóż oznaczenie znajomego może być niemożliwe, jeśli zabraniają tego jego ustawienia prywatności. Dlatego jeśli nazwisko znajomego nam się nie pojawia na liście opcji do wyboru, możliwe po prostu, że nie życzy on sobie, aby go oznaczać i danego profilu nie będziemy mogli dodać do zdjęcia.

Jak oznaczyć kogoś na FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się jasno i klarownie wytłumaczyć, jak oznaczyć kogoś na FB. Zależało nam, żeby zawrzeć w tym artykule odpowiedzi na jak najwięcej z waszych pytań, dlatego tłumaczyliśmy zarówno, jak oznaczyć kogoś w komentarzu na FB, a także jak oznaczyć kogoś w poście i nie tylko. Z pewnością wiedza ta w pewnym momencie może okazać się użyteczna.

Przy okazji chcielibyśmy zachęcić Was do zapoznania się także z innymi naszymi poradnikami na tematy związane z tym portalem społecznościowym. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak odzyskać hasło do FB. Jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Michal, 13 maja 2022 @ 13:22 Odpowiedz

    Witam,
    A jak oznaczyć osoby w poście publicznym na fanpage ? Ikonki niebieskiego przyjaciela nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *