Macie jakieś stare zdjęcia, które uważacie, że nie powinny być już widoczne na Facebooku? A może znajomy oznaczył Was w zdjęciu, na którym nie chcielibyście być oznaczeni lub które w ogóle nie powinno zostać opublikowane? Między innymi w takich sytuacjach warto wiedzieć, jak usunąć zdjęcie z Facebooka. Na szczęście jest to stosunkowo szybki i bezproblemowy proces, chociaż wiele zależy od konkretnego przypadku.

Poniżej wytłumaczymy zarówno, jak usunąć zdjęcie z FB na telefonie wstawione przez nas samych, jak i jak pozbyć się znacznika ze zdjęcia, na którym zostaliśmy oznaczeni. Wskażemy także, co zrobić, jeśli ktoś wstawił przedstawiające nas zdjęcie, które jest obraźliwe, kompromitujące czy nieodpowiednie. Zapraszamy!

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka, które opublikowaliśmy sami?

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć zdjęcie z Facebooka, nie należy do skomplikowanych, zwłaszcza, jeśli rzeczone zdjęcie wstawiliśmy kiedyś sami. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak usunąć zdj profilowe na FB, czy inne. W takiej sytuacji najpierw trzeba to zdjęcie odnaleźć. Najprościej można to zrobić, logując się do Facebooka, wchodząc na swój profil, a następnie przechodząc do zakładki Zdjęcia (dla ułatwienia można także wejść w kategorię Twoje zdjęcia).

Kiedy już namierzysz zdjęcie, którego chcesz się pozbyć, jedyne, co musisz zrobić, to:

 1. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu zdjęcia.
 2. Wybierz z listy „Usuń to zdjęcie”.
 3. Potwierdź, czy na pewno chcesz się danego zdjęcia bezpowrotnie pozbyć, i fotografia zostanie usunięta z portalu.

usuwanie zdjęcia z fb

Trzeba przy tym pamiętać, że wybrane zdjęcie znika permanentnie — i to nie tylko dla innych. Nie będziemy już do niego mieli dostępu ani my, ani osoby postronne. Zanim więc klikniesz usuń zdjęcie, zastanów się nad jego zapisaniem na dysku.

Jak usunąć zdjęcie z FB na telefonie? Dokładnie w taki sposób, jak opisano powyżej. Jedyna różnica jest taka, że, aby po wejściu w zdjęcie zobaczyć trzy kropki w prawym górnym rogu, trzeba najpierw stuknąć je na ekranie dotykowym.

Jak usunąć znacznik ze zdjęcia znajomego na Facebooku?

Wiemy już, jak usunąć zdjęcia z FB wstawione przez nas. Co jednak w sytuacji, kiedy zdjęcie wrzucił ktoś inny, a my zostaliśmy na nim oznaczeni i sobie tego nie życzymy? Mamy w takiej sytuacji kilka opcji.

Pierwsza pozwoli usunąć znacznik, dzięki czemu nie będzie nas tak łatwo zidentyfikować, ale zdjęcie wciąż będzie dla wszystkich widoczne.

 1. Najpierw musisz zalogować się i wejść na swój profil, a potem w zakładkę Zdjęcia i kategorię Zdjęcia, na których jesteś. Kiedy już tam będziesz, odszukaj wadzące Ci zdjęcie i kliknij je, aby do niego przejść.
 2. Kolejnym krokiem jest kliknięcie trzech kropek w prawym górnym rogu zdjęcia, a następnie wybranie z listy „Usuń znacznik”. Musisz przy tym pamiętać, że dla znajomego będzie widoczne, że usunęliśmy znacznik, co może doprowadzić do konfliktu.

jak usunąć zdjęcie z fb

Druga opcja ukrywa problematyczne zdjęcia na FB tylko dla Ciebie, ale dla innych będą wciąż widoczne, więc niekoniecznie będzie to w większości przypadków optymalne. Żeby ukryć zdjęcie i nie musieć go oglądać, musisz jedynie w nie wejść, a następnie kliknąć trzy kropki i wybrać z listy opcję „Ukryj na osi czasu”.

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka, które wstawił ktoś inny?

Co zrobić, kiedy pojawiło się kompromitujące nas zdjęcie, w którym jesteśmy lub nie jesteśmy oznaczeni? Jak się zachować w sytuacji, pojawiamy się na zdjęciu wstawionym przez jakąś osobę i chcemy, aby zdjęcie całkowicie zniknęło z tego portalu, ponieważ na przykład jest nieodpowiednie? Jak usunąć zdj na FB w takim przypadku?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy na nim oznaczeni, czy nie, również mamy w takim przypadku dwie opcje. Pierwsza z nich jest najprostsza, ale nie zawsze możliwa. Polega po prostu na tym, aby poprosić daną osobę bezpośrednio, aby usunęła dane zdjęcie lub zdjęcia na FB, ponieważ nie chcemy, aby były one publicznie dostępne. Niestety, nie zawsze uda się w ten sposób rozwiązać problem.

Jeśli nie jesteś w stanie porozumieć się z osobą, która wstawiła zdjęcie, możesz zgłosić sprawę Facebookowi. Oto, jak to zrobić:

 1. Najpierw należy zalogować się, po czym przejść do wadzącego Ci zdjęcia.
 2. Kliknij trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu zdjęcia i z listy dostępnych opcji wybierz „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś zdjęcie”.
 3. Następnie musisz wybrać powód zgłoszenia. Najpierw podane zostanie Ci kilka najważniejszych. Jeśli pośród nich nie znajdziesz tego, który Cię interesuje, kliknij „Inny powód” i wybierz jakiś z dłuższej listy.

jak usunąć zdjęcie z facebooka

Usuwanie zdjęć z  Facebooka — podsumowanie

Liczymy, że powyższy poradnik wyjaśnił Wam jasno i klarownie, jak usunąć zdjęcie z Facebooka, zarówno takie, które opublikowaliśmy sami, jak i takie, w których ktoś nas oznaczył. Odpowiedzieliśmy nie tylko na pytanie, jak usunąć profilowe na FB, ale też na pytanie jak usunąć zdjęcie z FB na telefonie lub PC niebędące zdjęciem profilowym.

Z pewnością taka wiedza może się wielokrotnie przydać, czy to do usunięcia zdjęć obraźliwych, kompromitujących, zawstydzających, czy po prostu takich, które z jakiegoś względu chcielibyśmy, aby nie były już dostępne (na przykład zdjęć z byłym partnerem/partnerką). Nie da się ukryć, że niechciane zdjęcia dostępne w Internecie to spory problem. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia profilowe, to może po prostu zmienić się nasz wygląd i w związku z tym pojawić się chęć jego zaktualizowania.

Chcielibyśmy też zaprosić do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi Facebooka. Jeśli interesują Was funkcjonalności tego portalu społecznościowego, koniecznie sprawdźcie, jak zmienić emaila na Facebooku i jak odzyskać hasło na FB. Koniecznie dajcie nam też znać w komentarzach, jakie inne artykuły chcielibyście zobaczyć na naszym blogu!

Udostępnij

Administrator

4Komentarze

 • Amarantus, 7 lipca 2021 @ 11:05 Odpowiedz

  Bardzo dobrze napisany temat dlaczego warto skasować całkowicie konto na facebook i jak oni piorą umysłu ludziom przez to serwis jest jak narkotyk. Samemu skasowałem konto na facebook już lata teamu.

 • karol, 4 lutego 2022 @ 10:03 Odpowiedz

  nie ma takiej funkcji USUŃ w tych niby 3 kropkach

 • janusz, 23 lutego 2022 @ 12:51 Odpowiedz

  nie mam w tych 3 kropkach usuń
  jestb tylko pobierz i uzyskaj wsparcie

 • Joanna Mikulska, 22 maja 2022 @ 12:27 Odpowiedz

  nie mam opcji usuń zdjęcie a tylko edytuj datę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *