Macie jakieś stare zdjęcia, które uważacie, że nie powinny być już widoczne na Facebooku? A może znajomy oznaczył Was w zdjęciu, na którym nie chcielibyście być oznaczeni lub które w ogóle nie powinno zostać opublikowane? Między innymi w takich sytuacjach warto wiedzieć, jak usunąć zdjęcie z Facebooka. Na szczęście jest to stosunkowo szybki i bezproblemowy proces, chociaż wiele zależy od konkretnego przypadku.

Poniżej wytłumaczymy zarówno, jak usunąć zdjęcie na FB wstawione przez nas samych, jak i jak pozbyć się znacznika ze zdjęcia, na którym zostaliśmy oznaczeni. Wskażemy także, co zrobić, jeśli ktoś wstawił przedstawiające nas zdjęcie, które jest obraźliwe, kompromitujące czy nieodpowiednie. Zapraszamy!

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka, które opublikowaliśmy sami?

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć zdjęcie z Facebooka, nie należy do skomplikowanych, zwłaszcza, jeśli rzeczone zdjęcie wstawiliśmy kiedyś sami. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak usunąć zdj profilowe na FB, czy inne. W takiej sytuacji najpierw musimy to zdjęcie odnaleźć. Najprościej możemy to zrobić, logując się do Facebooka, wchodząc na swój profil, a następnie przechodząc do zakładki Zdjęcia (dla ułatwienia można także wejść w kategorię Twoje zdjęcia).

Kiedy już namierzymy zdjęcie, którego chcemy się pozbyć, jedyne, co musimy zrobić, to kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu zdjęcia, a następnie wybrać z listy “Usuń to zdjęcie”. Będziemy jeszcze musieli tylko potwierdzić, czy na pewno chcemy się danego zdjęcia bezpowrotnie pozbyć, i fotografia zostanie usunięta z portalu.

Trzeba przy tym pamiętać, że wybrane zdjęcie znika permanentnie – i to nie tylko dla innych. Nie będziemy już do niego mieli dostępu ani my, ani osoby postronne. Zanim więc klikniesz usuń zdjęcie zastanów się nad jego zapisaniem na dysku.

usuwanie zdjęcia z fb

Warto wspomnieć, że usuwanie zdjęcia profilowego można sobie ułatwić, wchodząc na swój profil i naciskając bezpośrednio na nie – będzie dostępne na jego górze lub po lewej stronie, w zależności od tego, czy używamy PC, czy smartfona.

Jak usunąć znacznik ze zdjęcia znajomego na Facebooku?

Wiemy już, jak usunąć zdjęcia z FB wstawione przez nas. Co jednak w sytuacji, kiedy zdjęcie wrzucił ktoś inny, a my zostaliśmy na nim oznaczeni i sobie tego nie życzymy? Mamy w takiej sytuacji kilka opcji.

Pierwsza pozwoli usunąć znacznik, dzięki czemu nie będzie nas tak łatwo zidentyfikować, ale zdjęcie wciąż będzie dla wszystkich widoczne. Najpierw musimy zalogować się i wejść na swój profil, a potem w zakładkę Zdjęcia i kategorię Zdjęcia, na których jesteś. Kiedy już tam będziemy, musimy odszukać wadzące nam zdjęcie i kliknąć na nie, aby do niego przejść.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie na trzy kropki w prawym górnym rogu zdjęcia, a następnie wybranie z listy “Usuń znacznik”. Musimy przy tym pamiętać, że dla znajomego będzie widoczne, że usunęliśmy znacznik, co może doprowadzić do konfliktu.

jak usunąć zdjęcie z fb

Druga ukryje zdjęcie tylko dla nas, ale dla innych będzie ono wciąż widoczne, więc niekoniecznie będzie to w większości przypadków optymalne.

Żeby ukryć zdjęcie i nie musieć go oglądać, musimy jedynie w nie wejść, a następnie kliknąć na trzy kropki i wybrać z listy opcję „Ukryj na osi czasu”.

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka, które wstawił ktoś inny?

Co zrobić, kiedy pojawiło się kompromitujące nas zdjęcie, w którym jesteśmy lub nie jesteśmy oznaczeni?

Co w sytuacji, pojawiamy się na zdjęciu wstawionym przez jakąś osobę i chcemy, aby zdjęcie całkowicie zniknęło z tego portalu, ponieważ na przykład jest kompromitujące lub nieodpowiednie? Niezależnie od tego, czy jesteśmy na nim oznaczeni czy nie, również mamy w takim przypadku dwie opcje.

Pierwsza z nich jest najprostsza, ale nie zawsze możliwa. Polega po prostu na tym, aby poprosić daną osobę bezpośrednio, aby usunęła dane zdjęcie, ponieważ nie chcemy, aby było ono publicznie dostępne. Niestety, nie zawsze uda się w ten sposób rozwiązać problem.

Jeśli nie jesteśmy w stanie porozumieć się z osobą, która wstawiła zdjęcie, możemy zgłosić sprawę Facebookowi. Najpierw należy zalogować się, po czym przejść do wadzącego nam zdjęcia.

Musimy kliknąć na trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu zdjęcia i z listy dostępnych opcji wybrać “Uzyskaj wsparcie lub zgłoś zdjęcie”. Następnie będziemy musieli wybrać powód zgłoszenia. Najpierw podane nam zostanie ich kilka najważniejszych, jeśli pośród nich nie znajdziemy tego, który nas interesuje, należy kliknąć “Inny powód” i wybrać jakiś z dłuższej listy.

jak usunąć zdjęcie z facebooka

Usuwanie zdjęć z  Facebooka – podsumowanie

Liczymy, że powyższy poradnik wyjaśnił Wam jasno i klarownie, jak usunąć zdjęcie z Facebooka, zarówno takie, które opublikowaliśmy sami, jak i takie, w których ktoś nas oznaczył. Odpowiedzieliśmy nie tylko na pytanie, jak usunąć profilowe na FB, ale też na pytanie jak usunąć zdjęcie z FB innego rodzaju.

Z pewnością taka wiedza może się wielokrotnie przydać, czy to do usunięcia zdjęć obraźliwych, kompromitujących, zawstydzających, czy po prostu takich, które z jakiegoś względu chcielibyśmy, aby nie były już dostępne (na przykład zdjęć z byłym partnerem/partnerką). Nie da się ukryć, że niechciane zdjęcia dostępne w Internecie to spory problem. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia profilowe, to może po prostu zmienić się nasz wygląd i w związku z tym pojawić się chęć jego zaktualizowania.

Chcielibyśmy też zaprosić do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi Facebooka. Jeśli interesują Was funkcjonalności tego portalu społecznościowego, koniecznie sprawdźcie, jak zmienić emaila na Facebooku i jak odzyskać hasło na FB. Koniecznie dajcie nam też znać w komentarzach, jakie inne artykuły chcielibyście zobaczyć na naszym blogu!

Udostępnij

administrator

4 Comments

 • Amarantus, 7 lipca 2021 @ 11:05 Reply

  Bardzo dobrze napisany temat dlaczego warto skasować całkowicie konto na facebook i jak oni piorą umysłu ludziom przez to serwis jest jak narkotyk. Samemu skasowałem konto na facebook już lata teamu.

 • karol, 4 lutego 2022 @ 10:03 Reply

  nie ma takiej funkcji USUŃ w tych niby 3 kropkach

 • janusz, 23 lutego 2022 @ 12:51 Reply

  nie mam w tych 3 kropkach usuń
  jestb tylko pobierz i uzyskaj wsparcie

 • Joanna Mikulska, 22 maja 2022 @ 12:27 Reply

  nie mam opcji usuń zdjęcie a tylko edytuj datę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *