Hulajnogi elektryczne to absolutnie najgorętsza nowość na rynku nowinek technicznych. Obecne z nami od dobrych kilku lat, ale popularność zyskały dopiero od niedawna za sprawą wypożyczalni tego sprzętu obecnych w wielu miastach.

Dzięki temu mnóstwo potencjalnych prywatnych użytkowników przekonało się do zakupu własnej hulajnogi elektrycznej. Hulajnoga elektryczna to ostatecznie nie aż tak drogi sprzęt, którym można się szybko i w miarę bezszelestnie poruszać do pracy i gdzie tylko chcemy, w dodatku bez używania siły własnych mięśni!

Hulajnogi do 1000 zł – co warto wiedzieć?

Chociaż hulajnoga, nawet w wydaniu elektrycznym, to wybitnie nieskomplikowany sprzęt, to jednak warto najpierw zapoznać się z kilkoma bardzo ważnymi kwestiami:

 • Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze elektrycznej?
 • Co powinna mieć hulajnoga elektryczna?

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze elektrycznej?

Przede wszystkim pamiętajcie, że polskie prawo już dogoniło rzeczywistość i zostało dokładnie określone, gdzie można taką hulajnogą jeździć oraz jakie powinna mieć podstawowe wyposażenie. Poruszając się hulajnogą elektryczną, powinniście jeździć drogą dla rowerów (DDR) lub pasem dla ruchu rowerowego. Jeśli brakuje drogi dla rowerów, użytkowników hulajnóg obowiązuje to samo prawo, co rowerzystów. Dotyczy to jednak tylko użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Należy pamiętać, że prawo określa też maksymalną prędkość hulajnóg elektrycznych: jest to 20 km/h. Z tego powodu hulajnoga 100 km/h lub hulajnoga elektryczna 50 km/h to często zbędny wydatek, jeśli nie macie gdzie tego wykorzystać. Z tego powodu hulajnoga elektryczna do 1000 to wcale nie taki zły pomysł.

Jednocześnie zwróćcie uwagę na swoje bezpieczeństwo: hulajnogi są bardzo mało zwrotne (o ile w ogóle) i wypadki podczas jazdy dużą prędkością na hulajnodze elektrycznej są dużo groźniejsze dla was niż innymi środkami transportu. Hulajnogą elektryczną powinna poruszać się tylko jedna osoba! Nawet jeśli jest to hulajnoga elektryczna dla dorosłych.

Co powinna mieć hulajnoga elektryczna?

W świetle polskich przepisów, bazowe wyposażenie hulajnogi elektrycznej musi mieć:

 • Światła pozycyjne przednie
 • Światła pozycyjne tylne
 • Sprawny hamulec
 • Minimum dwie powierzchnie odblaskowe
 • Sygnalizator dźwiękowy.

Jak już wspomniałem przed chwilą, polecam jednak nie oszczędzać na swoim bezpieczeństwie podczas jazdy. Kask to nie głupio wyglądający element garderoby, ale w obliczu zderzenia, czy wypadku często jedyna granica między życiem, a przynajmniej ciężkim kalectwem.

Z drugiej strony nie ma wymogu, aby hulajnoga elektryczna duże koła miała – ale może warto się nad tym zastanowić. W naszej rzeczywistości infrastruktura to często wciąż kompletnie dziurawe i rozwalone chodniki.

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł

Nasz ranking hulajnóg elektrycznych to dokładnie to, czego oczekujecie: rzetelne przedstawienie oferty rynkowej, abyście mogli wybrać najlepszy sprzęt dopasowany do waszych potrzeb. Z powodów wymienionych wyżej hulajnogi do 1000 zł wcale nie będą “złe”.

Jeśli jednak potrzebujecie czegoś lepszego lub po prostu macie wyższy budżet zerknijcie do naszego zestawienia hulajnoga elektryczna do 2000 zł. Jaka hulajnoga elektryczna do 1000 zł będzie najlepsza dla was?

Frugal Dynamic elektryczna hulajnoga do 1000

Frugal Dynamic
Źródło: Frugal

Frugal Dynamic to pierwsza hulajnoga elektryczna do 1000 zł na naszej liście. Wyróżnią ją prosty design i niska waga: 12 kg. To sprawia, że jest bardzo poręczna i nie ma problemu, żeby po jeździe zabrać ją do domu na ładowanie baterii. Zintegrowany wyświetlacz LCD w przejrzysty sposób pokaże ci aktualną prędkość, stan baterii i inne potrzebny rzeczy. Dodatkowo koło manetki gazu zamontowany został przycisk odpowiadający za funkcję Easy Ride, czyli znany z samochodów tempomat. Za jego pomocą ustawicie prędkość, z która hulajnoga ma jechać bez potrzeby manipulacji manetką gazu.

Technicznie hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic ma: mocno świecącą lampę LED z przodu, odblaskowe światło ostrzegawcze oraz hamulec tarczowy, który zapewni szybkie hamowanie w razie potrzeby.

Bateria, która napędza ten model, to ogniwo litowo-jonowe o pojemności 5,2 Ah, które wystarcza na zasięg do 18 kilometrów. Ładowanie zajmuje 4 godziny. Najwyższa możliwa rozwijana prędkość to 25 km/h. Pamiętajcie jednak, że to o 5 km/h więcej, niż dopuszczalna prędkość poruszania się hulajnogą elektryczną w Polsce!

Warto zwrócić uwagę, że ta hulajnoga do 1000 obsłuży tylko ludzi o wzroście max. 195 cm i wadze do 100 kilo. Jej cena to ok. ~850 zł.

Zalety

 • Fajny podstawowy model dla niewymagających
 • Lekka i poręczna

Wady

 • Trochę mały zasięg – 18 km w większych miastach to może być za mało na podróż w dwie strony

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł uGo Squbby 8

uGo Squbby 8
Źródło: uGo

uGo Squbby 8 to kolejna budżetowa propozycja, którą na spokojnie dostaniecie w cenie poniżej tysiąca złotych, co sprawia, że jest to świetna opcja w kategorii “hulajnoga elektryczna do 1000 zł”. Co może zaoferować?

Dzięki baterii o pojemności 6 Ah i mocy 250 W ma zasięg 18 kilometrów, który może przemierzyć z maksymalną prędkością 25 km/h na swoich kołach o średnicy 8 cali. Koła zostały wyposażone w opony z technologią Honeycomb, czyli są wykonane z pianki z pęcherzykami powietrza dla lepszej amortyzacji nierówności na drodze.

Wszystkie najważniejsze informacje, w tym prędkość mierzoną w kilometrach i stan baterii, odczytacie z zamontowanego wyświetlacza LED. Oprócz standardowego manipulowania prędkością za pomocą manetki hulajnoga elektryczny uGo Squbby 8 ma trzy biegi, którymi można regulować prędkość jak tempomatem:

 • 1. bieg: 6 km/h
 • 2. bieg: 18 km/h
 • 3. bieg: 25 km/h

Sam tempomat również jest dostępny.

Konstrukcja hulajnogi została uzupełniona o mocne światło LED z przodu, stopkę podpierającą i donośny dzwonek dla ostrzegania ludzi na swojej trasie. W dodatku jej konstrukcja pozwala na wygodne składanie i przenoszenie. Jej wymiary to 116 cm wysokości, 100 cm długości i 46 cm szerokości.

Zalety

 • Trzy biegi do wyboru
 • Specjalne opony dla lepszej amortyzacji
 • Składana konstrukcja

Wady

 • Podobnie jak u poprzedniczki: zasięg 18 km to jednak dosyć mało

Hulajnoga elektryczna dla dzieci do 1000 zł Fiat F500-F55-2B

Fiat F500-F55-2B
Źródło: Fiat

Moda na hulajnogi do 1000 zł nie mogła ominąć również branży dziecięcej – w końcu oryginalne manualne hulajnogi z napędem nożnym były dedykowane raczej właśnie dzieciom. Hulajnoga dla dzieci Fiat F500-F55-2B to propozycja dla dzieci od ósmego roku życia, o odpowiednio mniejszych możliwościach, dopasowanych do mniejszych ludzi. Silnik o mocy 120 W rozpędzi się do maksymalnie 12 km/h i umożliwi przebycie nawet 10 km. To wszystko po 6 godzinach ładowania.

Producent przewidział, że dzieci mogą nie dbać o takie rzeczy jak zasięg, więc po rozładowaniu baterii w pojeździe, można tą hulajnogą wrócić do domu normalnie, odpychając się nogą. Hulajnogę można też złożyć i wygodnie przenieść: jej waga to 9 kilogramów.

W dodatku dzięki trzystopniowej regulacji wysokości kierownicy można ją dostosować do wzrostu dziecka i reagować, gdy dziecko “wyrośnie”. Również odpowiednio dopasowane są kółka: te mają tylko 5,5 cala średnicy. Udźwig to 70 kilogramów, więc starczy na wiele lat dorastania dziecka, przynajmniej jeśli hulajnoga nie zastąpi dziecku całej aktywności fizycznej.

Zalety

 • Konstrukcja dostosowana do dzieci
 • Odpowiednio mniejsze osiągi dla poprawy bezpieczeństwa
 • Możliwość jeżdżenia bez naładowanej baterii

Wady

 • 9 kilogramów to waga odpowiednia dla dorosłego, a nie dla dziecka

Hulajnoga elektryczna dla dzieci Hot Wheels HT-KS-5.5

Hot Wheels HT-KS-5.5
Źródło: Hot Wheels

Hulajnoga elektryczna Hot Wheels HT-KS-5.5 to model zaprojektowany dla dzieci od lat pięciu. To raczej model, który ma służyć nauce jazdy, niż faktycznej zabawie. Pamiętajcie również o dbaniu o bezpieczeństwo dziecka – to rodzice ponoszą za dziecko odpowiedzialność, a hulajnoga elektryczna to raczej nie jest sprzęt, który dziecko może użytkować bez kontroli.

Osiągi tego sprzętu są odpowiednio zmniejszone: zasięg tej hulajnogi elektrycznej to tylko 6 kilometrów, podobnie tylko do 6 m/h może się rozpędzić. Waga również uległa zmniejszeniu: to 7,2 kilograma. Dla dziecka to oczywiście i tak będzie za dużo. Kółka podobnie jak u poprzedniczki to 5,5 cala średnicy. Technicznie to tylko manetka dodawania gazu i dźwignia hamulca, nie ma lampy z przodu, ani odblasków. Tym bardziej kontrolujcie dziecko. Nie jest to sprzęt do dalekiej jazdy.

Zalety

 • Typowo dziecięcy design
 • Odpowiednio zmniejszone osiągi dla bezpieczeństwa dziecka

Wady

 • Brak oświetlenia – mimo tego, że ta hulajnoga to tylko zabawka to i tak by się przydało.

Rebel Fast Wheels 250 W – hulajnoga elektryczna do 1000 zł

Rebel Fast Wheels 250 W
Źródło: Rebel

Hulajnoga elektryczna Rebel Fast Wheels 250 W to hulajnoga elektryczna do 1000 zł, która co prawda nie jest już raczej sprzętem dla dzieci, ale dla dorosłych też jeszcze nie. To sprzęt dla ambitnych nastolatków, którzy chcieliby zbliżyć się możliwościami do prawdziwych sprzętów dla dorosłych. Maksymalna prędkość została zwiększona (względem hulajnóg typowo dla dzieci) do 15 km/h, maksymalne obciążenie to 90 kg, a maksymalny dystans to 8 kilometrów.

Sprzęt jest uzupełniony o ochronę IP54 i kółka o różnej średnicy: przednie ma 5 cali, a tylne 5,5 cala. Do tego sprężyna amortyzująca i hamulec elektryczny, a także konstrukcja pozwalająca na składanie. Dostaniecie ją w cenie poniżej 1000 zł.

Zalety

 • Hulajnoga bardziej dopasowana pod nastolatków
 • Większe osiągi
 • Krótki czas ładowania (do 180 minut)

Wady

 • Odnoszę wrażenie, że zasięg jest jednak mały w porównaniu do mocy i wieku użytkowników

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł – podsumowanie

Jak widać z naszego zestawienia, hulajnoga elektryczna do 1000 zł nie daje jeszcze dużego wyboru, a przynajmniej nie dla dorosłych. Sporo modeli, które jeszcze niedawno moglibyśmy przedstawić w kategorii hulajnogi do 1000 zł, wypadło z niej przez inflację.

Z tego powodu, jeśli chcecie mieć większy wybór, warto zajrzeć do naszego zestawienia hulajnoga elektryczna do 1500 zł, gdzie wybór będzie dużo większy. Podobnie, jeśli chcecie mieć mocniejszą hulajnogę. Hulajnoga elektryczna 40 km/h i hulajnoga elektryczna 60 km/h to zdecydowanie nie są sprzęty, które znajdziecie do tysiąca złotych.

Powtórzę to jeszcze raz: decydując się na hulajnogę elektryczną, pamiętajcie o bezpieczeństwie. Kask nie sprawia, że wyglądacie głupio – sprawia, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń bardzo zwiększacie swoje szanse na to, że nie stanie się wam nic poważnego. Dodatkowo dajecie dobry przykład swoim dzieciom.

WARTO PRZECZYTAĆ:

hulajnoga elektryczna dla dorosłych Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?
W przestrzeni miejskiej często można dostrzec nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i nie chodzi tylko o rowery. Serca coraz większej liczby użytkowników podbijają hulajnogi elektryczne
ranking hulajnóg elektrycznych Ranking hulajnóg elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli
Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i
hulajnoga elektryczna 40 km/h Hulajnoga elektryczna 40 km/h – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
Hulajnogi elektryczne są obecnie niezwykle popularne. Na rynku można znaleźć więc dziesiątki różnych modeli. Jeżeli zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna 40 km/h będzie najlepsza –
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *