Granie to nie tylko odwiedzanie światów fantasy, to nie tylko możliwość wirtualnej rozrywki na nierealne sposoby. To też całe grono symulatorów, które pozwalają nam przeżyć dosyć przyziemne rozrywki, ale w zaciszu własnego domu. Takie właśnie są najlepsze gry wędkarskie.

Najlepsza gra wędkarska – ranking

I chociaż pewnie was trochę zaskoczę, ale najlepsze gry wędkarskie, to nie tylko symulatory. Wędkarstwo to często minigierka w wielu większych grach. Wszystkie najlepsze gry MMORPG pozwalają łowić ryby (np. WoW). Podobnie najlepsze gry survival – w końcu łowiectwo to ważny element przeżycia w dziczy.

Stąd przy wyborze najlepszej gry wędkarskiej dla siebie nie musicie się kierować tylko czystym realizmem. Ryby można też łowić w warunkach bardziej fantasy. Decyzja należy do was, pomoże wam w niej nasz ranking.

Zapraszam do zestawienia najlepszych gier wędkarskich.

Fishing Sim World: Pro Tour

gry wędkarskie online fishing sim world pro tour
Źródło: Dovetail Games

Ta gra oferuje realistyczne wrażenia wędkarskie, w których gracze mogą rywalizować w profesjonalnych turniejach wędkarskich w różnych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki szerokiej gamie technik wędkarskich, oszałamiającej grafice i różnorodnym gatunkom ryb, zapewnia wciągającą i wymagającą symulację wędkarstwa.

Najlepsza gra wędkarska musi zawierać autentyczny tryb kariery i dokładnie to możecie znaleźć w Fishing Sim World: Pro Tour. Do rywalizacji stanie ponad 100 najlepszych wędkarzy świata, a waszym zadaniem będzie zdobywać fanów, a co za tym idzie sponsorów i pieniądze. Grę możecie tanio dostać na Steamie.

Rapala Fishing: Pro Series

rapala fishing pro series
Źródło: GameMill Entertainment

Ta gra to prawdziwy symulator wędkarstwa w całym znaczeniu tego słowa. W grze znajdziecie prawdziwe ryby, prawdziwe przynęty oraz oczywiście prawdziwe pojedynki z innymi wędkarzami! Pamiętajcie jednak, że gra wyszła tylko na PS4  i Xbox One.

W grze Rapala Fishing: Pro Series gracze mogą wyruszyć w podróż wędkarską, korzystając z autentycznego sprzętu wędkarskiego Rapala. Dzięki różnym trybom gry, w tym turniejom i wyzwaniom, gracze mogą odkrywać różne miejsca do wędkowania, łowić różne gatunki ryb i ulepszać swój sprzęt, aby stać się profesjonalnym wędkarzem.

Monsters of the Deep: Final Fantasy XV

gry wędkarskie online za darmo monsters of the deep final fantasy xv
Źródło: Square Enix

Kto grał w Final Fantasy XV, ten wie, że nawet najlepsze gry horrory nie dorównują temu, co się dzieje w późniejszej części gry. Albo, gdy próbujcie złowić jakąś nadzwyczaj niespotykaną rybę, w końcu klimat fantasy pozwala nawet na bardzo nierealistyczne podejście do tematu.

Nie można jednak przeoczyć, że łowienie ryb w Final Fantasy XV było na tyle rozbudowaną minigierką, że zdobyło uznanie graczy, a Square Enix przerobił to na samodzielną grę: Monsters of the Deep: Final Fantasy XV. Jak sama nazwa wskazuje, po złowieniu trzech ryb trzeba sobie poradzić z rybim potworem, który jest dużo trudniejszym przeciwnikiem do złapania.

Gra może się wydawać mocno uproszczona i dokładnie taka jest. To pierwsza próba wypuszczenia gry na raczkujący VR przez Square Enix. W samej grze nie wcielamy się w bohaterów głównej gry, a zwykłego rybaka, który akurat łowi ryby w tym samym miejscu, co oni.

Fishing Clash

darmowy symulator wędkarski fishing clash
Źródło: Ten Square Games

Z racji tego, że najlepsze gry wędkarskie są jednak stosunkowo małymi projektami (jak np. wspomniany powyżej spin-off Final Fantasy XV), można je łatwo wydać na mniejsze platformy: np. na smartfony. I chociaż nawet najlepsze gry strategiczne nie wychodzą na smartfony, tak najlepsze gry wędkarskie odnajdują się tam bardzo dobrze.

Mobilna gra wędkarska Fishing Clan oferuje swobodne i przystępne wrażenia, pozwalając graczom rywalizować ze znajomymi i innymi graczami z całego świata w pojedynkach wędkarskich w czasie rzeczywistym. Dzięki szerokiej gamie gatunków ryb, pięknym podwodnym środowiskom i prostej, ale wciągającej rozgrywce, jest to idealne rozwiązanie na szybkie i przyjemne sesje wędkarskie.

Euro Fishing

symulator łowienia ryb pc euro fishing
Źródło: Dovetail Games

Euro Fishing to gra, która koncentruje się na spokojnej i relaksującej stronie wędkarstwa, zapewniając spokojne wrażenia wędkarskie w oszałamiających europejskich lokalizacjach. Dzięki realistycznym technikom wędkarskim, dynamicznym warunkom pogodowym i różnorodnym gatunkom ryb, to jedna z najlepszych gier wędkarskich. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się spokojem wędkowania, jednocześnie dążąc do kolejnego dużego połowu. Tytuł dostępny na Steamie.

The Fisherman – Fishing Planet

najlepsza gra wędkarska na pc the fisherman fishing planet
Źródło: Fishing Planet LLC

Gra dla fanów lokacji z Ameryki Północnej, gdyż to właśnie tam rozgrywa się cała akcja. Oferuje realistyczną symulację wędkarstwa z silnym naciskiem na taktykę i strategię wędkarską. Gracze dostaną do odkrycia wiele miejsc połowów, mogą stosować różne techniki i rywalizować w turniejach lub wyzwaniach dla wielu graczy. Piękna oprawa wizualna i kompleksowy system połowów sprawia, że gra zapewnia wciągające wrażenia z wędkowania. Grę znajdziecie na Steamie.

Fishing: Barents Sea

wędkarskie gry na pc fishing barents sea
Źródło: Misc Games

W Fishing: Barents Sea zostaniecie komercyjnym rybakiem na zdradzieckim morzu Barentsa. Dzięki realistycznej mechanice połowów i łodzi gracze muszą zarządzać zasobami, poruszać się po wzburzonych wodach i utrzymywać swój biznes rybacki.

Podobny klimat co w poprzednim tytule, ale utrzymany w całości w krajobrazie morza Barentsa. Z drugiej strony mechanika jest trochę inna: to nie symulator wędkarstwa, a bardziej symulator rybołówstwa. Gra o łowieniu ryb, ale w hurtowych ilościach to prawie jak najlepsze gry hack and slash, nie uważacie? Jeśli chcecie się przekonać, jak to działa, również zajrzyjcie na Steama.

Dla kogo gry wędkarskie online? Podsumowanie

Gry wędkarskie to nie tylko sposób na odprężenie po pracy w pięknych, ale wirtualnych widokach. To też sposób na konkurowanie z przyjaciółmi o to, kto złowi większą rybę. I to w ten najlepszy dla wszystkich sposób, czyli bez męczenia ryb!

WARTO PRZECZYTAĆ:

the sims 4 The Sims 4 dostanie własne reality show – do wygrania 100 tysięcy dolarów
The Sims 4 nie jest grą, która kojarzy się z e-sportem czy wyzwaniami. Nie jest też grą najnowszą, jako, że jej premiera miała miejsce w
the sims 4 The Sims 4 dostanie pakiet rozgrywki inspirowany Star Wars, gracze są niezadowoleni
EA ledwo zdążyło ogłosić nowy pakiet rozgrywki do The Sims 4, inspirowany Star Wars, a już zdążyło się to spotkać ze zdecydowaną reakcją graczy. Reakcją
jak wpisać kody do the sims 4 Jak wpisać kody do The Sims 4?
The Sims 4 i ogółem seria The Sims to gry bardzo popularne wśród różnorakich grup graczy. Niemal od początku istnienia tego cyklu gier symulacyjnych wielu
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *