Facebook nie jest niewątpliwie serwisem idealnym. Często może coś nie działać, plagą jest też spam, nie mówiąc o niewłaściwych treściach (na przykład mowie nienawiści). Krótko mówiąc, w wielu przypadkach może się zdarzyć, że będzie nam potrzebna wiedza, jak napisać do administracji Facebooka. Nie jest to na szczęście trudne, ale też nie jest całkowicie intuicyjne, więc postanowiliśmy to wyjaśnić.

Jak napisać do Facebooka wyjaśnimy już za chwilę, tymczasem polecamy także inne artykuły z naszej serii poradników dotyczących Facebooka. Znajduje się w nich między innymi instrukcja krok po kroku, jak zmienić datę urodzenia na FB. Zapraszamy!

Jak napisać wiadomość do administracji Facebooka?

Napisać do administracji Facebooka można kilka sposobów. Pierwszy z nich dotyczy sytuacji, w której natrafiliśmy na jakiś konkretny post, który w naszym odczuciu zawiera treści niewłaściwe, które stoją w sprzeczności z zasadami portalu. Żeby napisać w tej sprawie do FB, wystarczy kliknąć na trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu posta i wybrać opcję “Uzyskaj pomoc lub zgłoś”.jak napisać do administratora facebooka

Pojawi nam się możliwość wybrania, w jaki sposób dany post narusza zasady Facebooka. Kategorie do wyboru to: Nagość, Przemoc, Prześladowanie, Samobójstwo lub samookaleczenie, Fałszywa informacja, Spam, Nieautoryzowana sprzedaż, Propagowanie nienawiści i Terroryzm.

napisz do facebookaJeśli tutaj nie znajdziemy powodu, którego szukamy, należy wybrać “Inny powód”, a potem szukać na nowej liście właściwej kategorii. Kiedy już będziemy usatysfakcjonowani naszym wyborem, należy kliknąć “Dalej” i nasze zgłoszenie zostanie przesłane do supportu Facebooka zajmującego się tego typu sprawami.

Jest też inna opcja, która przyda się, kiedy nie chcemy kogoś zgłosić, a po prostu coś nie działa lub mamy innego rodzaju problem i chcemy zgłosić się w tej sprawie do portalu Facebook. Najpierw należy kliknąć ikonkę znaku zapytania na górnym pasku, znajdującą się koło ikonki strzałki w dół. Z rozwijanej listy trzeba wybrać “Zgłoś problem”.

jak napisać do facebooka

Pojawi nam się możliwość, czy chcemy zgłosić problem z płatnością, problem z działaniem serwisu lub niedozwolone zachowania. Należy kliknąć na opcję, która nas interesuje.jak napisać do administratora fbZ rozwijanej listy należy wybrać konkretną kategorię problemu, a następnie pokrótce go opisać. Jeśli chcemy, możemy do swojej wiadomości dołączyć zapisane na dysku screeny.

jak napisać wiadomość do administratora facebookaNiestety, nie ma możliwości skontaktowania się bezpośrednio z konsultantem Facebooka przez chat, telefonicznie czy e-mailowo. Jeśli więc np. mamy zablokowane konto (w tym na przykład konto reklamowe), nie pozostaje nam nic innego, jak korzystać z dostępnych dla danej sprawy formularzy kontaktowych. Nie dowiemy się, jak napisać e-mail do Facebooka – po prostu nie przewidziano takiej opcji.

Jak napisać do Facebooka, żeby przekazać swoją opinię?

Co w sytuacji, kiedy nie chcemy zgłosić złego zachowania innych użytkowników bądź niedziałającej funkcji, a po prostu podzielić się z Facebookiem naszą opinią? Jak napisać do Facebooka w takiej sytuacji? Mamy również mamy taką możliwość. Możemy podzielić się swoją opinią w dwóch różnych kategoriach:

Facebook twierdzi, że choć nie jest w stanie zareagować na każdą opinię lub sugestię, czyta wszystkie. Jeśli jakaś sugestia pojawia się często i proponują ją różni użytkownicy, serwis rzekomo bierze ją pod lupę i wykorzystuje do ulepszania Facebooka.

jak napisać do administracji facebooka

Wiadomość do administracji FB — podsumowanie

Warto wiedzieć, jak napisać do administracji Facebooka. Prędzej czy później większość użytkowników zobaczy coś, co na serwisie nie powinno się znaleźć lub natrafi na jakiś błąd bądź niedziałającą funkcję.

Dobrze jest mieć pojęcie na temat tego, jak w takiej sytuacji można skontaktować się z właściwymi osobami. Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić to w sposób wyczerpujący, ale jednocześnie jasny i zrozumiały.

Zapraszamy także do naszych innych artykułów tłumaczących różne funkcje i możliwości Facebooka. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak zmienić nazwisko na Facebooku!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

37Komentarze

 • Urszula Jarosiewicz, 22 lipca 2021 @ 22:35 Odpowiedz

  Pisze w imieniu syna,syn zglaszal ja jako matka rowniez zglaszalam.Otorz syn byl w zwiazku z partnerka ktora zalozyla synowi maila i haslo na laptopie partnerki.Zwiazek sie rozpadl.w 2018roku.Partnerka o imieniu Marika Lubinska do tej pory wykorzystuje dane ,profil syna.Syn nie ma mozliwosci podania maila poniewaz nie pamieta ani hasla ani maila i nie posiada dawno nr.tel.jak zakladal.Bardzo prosze o pomoc fb.poniewaz syn od 2lat nie jest na tym prfilu.a wykorzystuje syna wizerunek Marika Lubinska nazywana sie Mariczka.

  • TechPolska, 23 lipca 2021 @ 11:34 Odpowiedz

   Myślę, że to wiadomość powinna do supportu fb pójść, nie do nas 😉

 • Karolina, 16 sierpnia 2021 @ 13:12 Odpowiedz

  Witam, jak odzyskać usunięte wiadomości z Facebook, próbowałam pobrać kopie zapasową ale nie ma wszystkich wiadomości więc jak pobrać te wiadomości usunięte?

 • Wala Szczepanik, 30 sierpnia 2021 @ 17:08 Odpowiedz

  Miesiąc temu 24,07 .2021r. nacisnełam żle klawisz i wyszło że mam 2 latka FaceBook od razu zablokował moje konto na miesiąc KARA moja = minął miesiąc a ja konta nie mam – Ja mam 70 lat i cieszę się że mam możliwośc korzystania z FaceBooka bo mam kontakt z znajomymi Pisałąm na poczcie piszę wszędzie moje prośby proszę odblokujcie moje konto ALE nikt nie odpowiada na moje prośby nie wiem czy czytacie i czy odzyskam konto CO MAM ZROBIĆ ??? Proszę odpiszcie czy odzyskam konto ze zdjęciem w kapeluszu i w sukience w kwiaty nad morzem

  • Wilno. Litwa., 4 września 2022 @ 18:22 Odpowiedz

   Proszę o pomoc. Bo sã publikowane moje zdjęcia bez mojej zgody jako zemsta.Jak chronione sã prawa człowieka.

 • Pokrzywdzona, 6 września 2021 @ 13:09 Odpowiedz

  Jestem pomawiana i nękana na FB przez karanego rencistę , który celowo mnie pomawia poprzez specjalnie ku temu załozony profil .jest nieuchwytny dla sądu ,nie odbiera wezwań . Pokradł moje zdjęcia ,posługuje się moimi danymi osobowymi i poniża mnie umieszczając nieprawdę na mój temat . FB nie reaguje na moje zgłoszenia , to jest skandal ,państwo w państwie . Gdzie RODO , gdzie ochrona danych , dlaczego w naszym kraju przestępca może zniszczyć uczciwemu życie,a pomaga mu w tym portal FB

 • Igor, 19 września 2021 @ 11:40 Odpowiedz

  Od miesiąca zgłaszam profile typa który podszywa się pod znajoma, wystawia jej zdjęcia, pisze ogłoszenia w jej imieniu fb nie reaguje odpisuje ze nie narusza standardów to kpina każdy może sobie wstawiać czyjeś zdjęcia a fb ma to w d..

  • Alicja, 29 czerwca 2022 @ 17:02 Odpowiedz

   Mój problem polega na tym że chciałam tylko zmienić hasło na Facebooku i musialam podać jakieś kody dostępu, ale na mój numer nic nie przychodzi, pomóżcie, bo nie mogę zalogować się na Facebooku oczywiście na messengera też nie mam wstępu . Czy jest szansa że odzyskam moje konto?

 • Asztemborska Elżbieta, 5 października 2021 @ 16:52 Odpowiedz

  Dzień dobry
  Przez nieprzemyślane odruchowe kliknięcie ns fb zablokowałam mój profil na Facebooku
  Proszr o odblokowanie mojego profilu

 • Renata, 5 listopada 2021 @ 10:26 Odpowiedz

  Witam. Proszę o udzielanie odpowiedzi: co zrobić, aby strona firmowa była widoczna w wyszukiwarce internetowej, nie tylko dla osób, które zalogują się do Fb. Niektóre strony firm, placówek rozwijają się bezproblemowo, bez konieczności zalogowania się. W przypadku profilu strony, którą prowadzę Warsztat Terapii Zajęciowej “Prometeusz” nie otwiera się.

 • Izabela, 6 marca 2022 @ 17:07 Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Poproszę o wiadomość co można zrobić, jeśli mam 2 stare konta na fb których nie chce mieć ale nie mam możliwości ich usunięcia,bo nie mam dostępu do starego e-mail i do starego numeru telefonu.
  BŁAGAM o pomoc w tej sprawie.

 • Pichlacz, 17 marca 2022 @ 17:32 Odpowiedz

  Witam.prosze mi pomóc odzyskać Kato na fc bo nie mogę ani po nr.tel ani przez emalia

 • Ewelina Lagner, 9 maja 2022 @ 19:24 Odpowiedz

  Witam
  Jestem niesprawiedliwie oceniana przez facebooka i celowo blokowa . Dziś udostępniałam
  Posta z ambasadorem Rosji na którego wylano farbę i zostałam zablokowana .inni udostępniają ten sam post i ich państwo nie blokują .czy to dziwnie jest zgodne z prawem ?

 • Karolina Wika, 9 maja 2022 @ 21:19 Odpowiedz

  Witam proszę o pomoc odzyskać moje konto na Facebooku nie mam już dostępu do numeru telefonu ani do meila proszę o pomoc

 • Jolanta Kulbida, 6 czerwca 2022 @ 14:06 Odpowiedz

  Nie zgadzam się z odpowiedzią jaka dostałam po zgłoszeni o nękaniu o podawaniu mojego imienia nazwiska i adresu zamieszkania publicznie i zastraszaniu przez Monikę Ciszewskią która publikuje nie tylko moje danie gdzie jest tu ochrona danych.Nie interesuje mnie to że ja mogę ją zablokować jak wszyscy to mogą widzieć.Prosze podejść poważnie do tego

 • Brydzia, 21 czerwca 2022 @ 16:27 Odpowiedz

  Również nie mogę odzyskać dostępu do mojego konta, ponieważ zmieniłam nr telefonu i maila.
  Ani go teraz zlikwidować i założyć nowe, ani odzyskać….

 • Brydzia, 21 czerwca 2022 @ 16:29 Odpowiedz

  Również nie mogę odzyskać dostępu do mojego konta, ponieważ zmieniłam nr telefonu i maila.

 • MK, 24 czerwca 2022 @ 14:49 Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Nie chciałabym pisać tutaj o problemie jaki mam i tutaj zadawać pytań. Dlatego jeśli to możliwe bardzo proszę o kontakt z Państwa strony na mój adres e-mail. Z góry dziękuję.

 • Alicja, 29 czerwca 2022 @ 17:12 Odpowiedz

  Witam. Mój problem polega na tym że chciałam zmienić hasło na Facebooku, oczywiście wylogowało mnie z aplikacji, po ponownym zalogowaniu musiałam podać jakieś kody które miały przyjść na podany numer telefonu, a nic nie dostałam. I nie wiem co robić, pomóżcie. Bo nawet nie mogę założyć sobie nowego konta ponieważ też są wymagane kody dostępu

 • Elżbieta Życińska, 28 lipca 2022 @ 07:58 Odpowiedz

  PISZĄ WSZYSCY W RÓZNYCH SPRAWACH I JAK WIDAĆ MIMO ZMIANY NAZWY ..NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ Z PROBLEMAMI ,JA OD KILKUNASTU TYGODNI UPRZEJMIE PROSZĘ O POMOC W SPRAWIE ; 1 NIE WYŚWIETLA SIĘ MÓJ PROFIL – SYGNAŁ ODŚWIEŻ, NIE MOGĘ UCZESTNICZYĆ W ŻADNEJ SPOŁECZNOŚCI ,GDZIE JESTEM CZŁONKIEM A W, NIEKTÓRYCH ADMINISTRATOREM ,NIE MOGĘ ODPOWIADAĆ NA KOMENTARZE ,,,TO TAKA MANIERA ,ALE KIEDY JEST SPRAWA NP. PRZYJECIE KOGOŚ DO GRONA ZNAJOMYCH TO WSZYSTKO ZACZYNA DZIAŁAĆ,MOGĘ ZOBACZYĆ KTO JEST KTO …I NIE MA ODŚWIEŻ….JAK WIDAĆ TO JEST BLOK…A DLACZEGO BO UJAWNIŁAM HAKERA….OCZYWIŚCIE ZACHOWUJĄC WSZYSTKIE ZASADY…
  ZESPÓŁ FACEBOOK – META OD BARDZO DAWNA NĘKA I CZYNI Z RADOŚCI BYCIA – STRESS ..JESTEM PO BARDZO POWAŻNYM WYPADKU…I CO PODSUWA SIĘ BRZYDKIE ZACHOWANIA ABY BARDZIEJ POGNĘBIĆ..NIE JESTEM ZA TYM ABY POUCZAĆ ,ALE POWIEM ŻE MIERNIKIEM ZAUFANIA DO FIRMY ,CZY PORTALU NIE JEST ZMIANA NAZWY ALE MOŻE LUDZI…LUB LEKCJA ..JAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ ABY BRZYDKA OPINIA NIE UTRWALAŁA SIĘ W ŚWIECIE WIRTUALNYM. POZDRAWIAM …MAJĄC NADZIEJE IŻ WRESZCIE MÓJ PROBLEM ZOSTANIE SKUTECZNIE ZAŁATWIONY…. PS. PISZĘ DUŻYMI LITERAMI BO JESTEM LEŻĄCA I TAK LEPIEJ WIDZĘ …PRZED CHWILĄ WYŚWIETLIŁ MI SIĘ EMAIL ZE ZMIENIONĄ TYLKO JEDNA LITERĄ JAKO JA….CZYLI ZNOWU HAKER…PROSZĘ TO RÓWNIEŻ BRAĆ POD UWAGĘ …CZY NIE JEST ZNOWU MÓJ PROFIL USYTUOWANY NA STRONIE Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM ,LUB INNYM JAK POPRZEDNIO…I MA DOSTĘP DO SERWERA JAK BYŁO TO PRZEZ KIKLKA LAT….TAK LAT…I NIGDY NIE OTRZYMAŁAM POMOCY…BO KTO MOŻE MIEĆ DOSTĘP DO SERWERA ? GOOGLE , FACEBOOK -META WCIĄZ TEN SAM CZŁOWIEK ,KTÓRY OD LAT DZIAŁA PRZY APROBACIE….??? .

 • Joanna, 31 sierpnia 2022 @ 16:30 Odpowiedz

  Dzień dobry ktoś wysyła wiadomości z mojego konta o treści niewłaściwej ktoś wysyła moje nagle zdjęcia gdzie nigdy tnie uczestniczyłam w takiej sesji i co mam w tej sprawie zrobic

 • Michał błahuta, 16 września 2022 @ 21:39 Odpowiedz

  Zablokowany jestem na FB odblokuj cię mnie

 • Michał błahuta, 16 września 2022 @ 21:40 Odpowiedz

  Zablokowany jestem na FB proszę mnie odblokować

 • Sylwia, 11 października 2022 @ 00:26 Odpowiedz

  Mam takie pytanie Matka mojego wnuka usunęła niby mesendera i powiadomiła mnie że nie zobaczę wnuka przez aplikację bo ona już nie używa mesendera ponieważ jest jej to nie potrzebne.caly czas od urodzenia wnuka rozmawiałam z nią przez aplikację .ponieważ rezeszla się z moim synem stwierdziła że nie musi go nam pokazywać przez mesendera.i także usunęła nas z FB .proszę o pomoc jeśli nadal mam jej korespondencję na mesenderze i nazywała się cały czas np Kasia kowalska do póki nie poinformowała nas że usunęła mesendera.wczoraj gdy weszłam na mesendera zobaczyłam że Kasia Kowalska nie jest już kowalska tylko Kasia lewando .to moim zdaniem nie usunęła mesendera tylko usunęła nas a raczej zablokowała prawda .bo gdyby go usunęła to jeśli zmieniła nazwę na FB to na mesenderze nie miało prawa mi się zmienić nazwa .ale proszę o potwierdzenie bo potrzebuje to do sądu .proszę o pomoc i o odpisanie proszę odpisanie mi na maila także .

 • Kamila Żurek, 7 listopada 2022 @ 11:53 Odpowiedz

  Witam, ktoś ” włamal” się na moje konto FB już ponad 2 MSC temu. Niestety nie mam już dostępu do emaila ani nr telefonu na które zakładałam fb.
  Jak mam usunąc konto na które mi się włamano?

 • Michal, 13 listopada 2022 @ 20:58 Odpowiedz

  Witam zmieniłem tel. I zablokował mi się facebook na nowym tel. nie mogę się zalogować bo konto mam zablokowane wysyłają mi jakieś kody 6 cyfrowe ale nie wiem gdzie je wpisać.nie wi co zrobić czy jest jakaś możliwość napisania do facebook o jakieś wyjaśnienie?

 • Marta, 12 grudnia 2022 @ 19:54 Odpowiedz

  Tu nikt się tym nie zajmuje, na facebooko można robić wszystko i nikt nie interweniuje, można stosować przemoc, poniżać, kraść zdjęcia i żadne zgłoszenia nie pomagają, wiem bo doświadczyłam tych sytuacji.

 • xxkornelax1, 15 grudnia 2022 @ 15:25 Odpowiedz

  Dzień dobry mam problem moje konto zostało zablokowane przez jeden niestosowny filmik który wysłałam chłopakowi i moje konto zostało zablokowane nie pamiętam email na Facebooku a bardzo zależy mi na odzyskaniu tego konta i mam 30 dni na odzyskanie

 • xxkornelax1, 15 grudnia 2022 @ 15:26 Odpowiedz

  Dzień dobry proszę o pomoc w odzyskaniu konta które mi zablokowano

 • Piotr, 26 grudnia 2022 @ 16:44 Odpowiedz

  Witam moje konto zostało zablokowane wraz z mesenger że niby wstawiam jakieś fotki kontrowersyjnej treści myślałem że ktoś się włamał więc założyłem drugie konto które po 4 dniach również zostało zablokowane i żąda ode mnie zdjęcia dowodu tożsamości.Co w związku z tym mogę zrobić?

 • Michał Leszczyc-Sumiński, 8 stycznia 2023 @ 16:37 Odpowiedz

  …takie krótkie i chyba proste pytanko…=jak odzyskać ze swojego konta log, czyli wymianę wiadomości z użytkownikiem/iczką(…=w tym-moim przypadku) z którym chatowałem, ale on/ona!!zmienił/iła konto??

 • Damian, 11 marca 2023 @ 22:13 Odpowiedz

  Jebać Facebooka jak pokażecie mi jak odzyskać konto bo ktoś się wjebał zmienił hasła i email który był użyty przy rejestracji. A każecie się zalogować na skradzione konto.. xd napiszcie do mnie na email potrzebuję odzyskać konto a pan xyz zajebał mi konto…. Mój adres email bzdylu12@gmail.com potrzebuję pomocy serio kurwa wiele gier logowane poprzez email w niektórych płaciłem za pakiety realną gotówka.. lol to nie pomaga zaloguj się na swoje skradzione konto

 • Bogusława Stawowiak, 17 kwietnia 2023 @ 19:54 Odpowiedz

  Dlaczego Facebook zablokował mi wczoraj na 24 godziny możliwość wysyłania wiadomości dzisiaj znów wysłałam 3 wiadomości i znów mam zablokowane na 1 godzinę nie zgadzam się z decyzją Zarządu Facebooka

 • Anna, 12 maja 2023 @ 15:48 Odpowiedz

  Witam. Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu konta na FB. Były partner przejął wszystkie hasła, pozmieniał zabezpieczenia i publikuje na mojej stronie upokarzające treści. Próbowałam wszelkich sposobów wymienionych w centrum pomocy i jestem bezradna….

 • Annet, 21 czerwca 2023 @ 23:35 Odpowiedz

  Witam udostępniono wizerunek mój na fejsbuku jak to zrobić by znikną pisze do administracji zgłaszam problem itp i nic twierdzi ze on nic złego nie robi i nie łamie ich zasad proszę pomóżcie z góry dziękuję i pozdrawiam

 • Annet, 21 czerwca 2023 @ 23:38 Odpowiedz

  Proszę pomóżcie mi na fejsbuku został pokazany mój wizerunek bez mojej zgody na czyimś profilu co zrobić administracja odp ze nic złego się nie stało z góry dziękuję i pozdrawiam

 • Daria, 23 września 2023 @ 17:13 Odpowiedz

  Witam od kilku miesięcy zgłaszam fakt że ktoś się włamał na moje stare konto, ma moje zdjęcia, moje dane i wszystkich znajomych którzy wtedy byli zapraszani przeze mnie i facebook nic z tym nie robi, już mam dość, skoro można korzystać z czyjegoś konta to jak to jest ze facebook chroni a tak naprawdę ma wszystko w d….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *