Wiele osób zastanawia się, jak zmienić nazwisko na FB. Informacji na ten temat wyszukuje średnio kilka tysięcy osób miesięcznie. Na ogół zmiana nazwiska na FB jest konieczna z uwagi na ślub, ale zdarza się również, że z innych względów. Tak czy inaczej, warto wiedzieć, że jest taka możliwość, a także, jak z niej skorzystać.

Poniżej pokażemy krok po kroku, jak zmienić imię i nazwisko na Facebooku. Na szczęście jest to stosunkowo prosty i szybki proces, szczególnie, jeśli wie się, gdzie szukać. Jednocześnie polecamy także inne artykuły wyjaśniające tajniki tego serwisu społecznościowego – tłumaczyliśmy już między innymi, jak ukryć urodziny na Facebooku czy jak wylogować FB ze wszystkich urządzeń.

Jak zmienić nazwisko na FB krok po kroku?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zmienić nazwisko na Facebooku, dowiemy się jednocześnie, jak zmienić imię i nazwisko na FB, ponieważ z oczywistych względów zarówno ustawienia dotyczące imienia, jak i nazwiska, znajdują się w tym samym miejscu.

Żeby zmienić dane, musimy być oczywiście zalogowani na nasze konto. Możemy to zrobić zarówno za pomocą aplikacji mobilnej, jak i wersji przeglądarkowej serwisu. Kiedy już będziemy zalogowani, musimy wejść do swoich ustawień konta. Wymaga to jedynie naciśnięcia na strzałkę lub gwiazdkę w rogu ekranu, a następnie wybranie opcji “Ustawienia”.

Jak zmienić nazwisko na FB? Niektóre funkcjonalności w ustawieniach są dość mocno ukryte, ale akurat zmiana nazwiska na FB nie wymaga błądzenia po różnych zakładkach. Opcja ta powinna być widoczna od razu po przejściu do ustawień. Wystarczy, że zlokalizujemy ją i klikniemy na przycisk “Edytuj” znajdujący się koło niej. Na poniższym zdjęciu wyraźnie widać, gdzie można go odnaleźć.

jak zmienić nazwisko na fb

Będziemy mieli opcję zmiany imienia i nazwiska, a także opcjonalnego drugiego imienia. Po wpisaniu nowych danych należy kliknąć “Podgląd zmiany”, a następnie wpisać swoje aktualne hasło i ją zatwierdzić przyciskiem “Zapisz zmiany”.

jak zmienić imię i nazwisko na facebooku

W tym miejscu możemy też zdecydować, czy najpierw ma się wyświetlać nasze nazwisko, czy imię. W Polsce oczywiście najpierw wymieniamy imię, a potem nazwisko, ale w niektórych rejonach świata jest inaczej.

Jeszcze przed kliknięciem “Podgląd zmiany” możemy także wybrać opcję “Dodaj inne imiona i nazwiska”, która przeniesie nas do odpowiedniej sekcji w profilu. Możemy tam dodać na przykład swoje byłe nazwisko czy pseudonim, pod którym jesteśmy lub byliśmy znani.

zmiana nazwiska na fb

Nie zmieni to naszej nazwy wyświetlanej innym użytkownikom serwisu, ale pozwoli łatwiej nas odnaleźć osobom, które na przykład mogą znać tylko nasz pseudonim, a nie aktualne imię i nazwisko.

Nie zmieniaj nazwiska bez powodu

Należy podkreślić fakt, że Facebook pozwala na zmianę nazwiska raz na 60 dni, czyli raz na około dwa miesiące. Wynika to z chęci zapewnienia, aby użytkownicy nie nadużywali tej funkcji i nie wprowadzali zamieszania wśród swoich znajomych.

Oznacza to jednocześnie, że jeśli ustawimy dziwne nazwisko lub imię dla żartu czy po prostu przypadkowo zrobimy literówkę, będziemy musieli długo poczekać, zanim będzie można to odwrócić. Dlatego też przy dokonywaniu wszelkich zmian tego typu należy być ostrożnym i nie powinno się ich dokonywać bez istotnego powodu.

Zmiana nazwiska na FB – podsumowanie

Tak, jak zapowiadaliśmy, odpowiedź na pytanie, jak zmienić nazwisko na FB nie należy do skomplikowanych. Każdy powinien więc być w stanie to zrobić w zaledwie kilka minut. Warto się tym zainteresować, jeśli zmieniliśmy prawnie swoje nazwisko lub dotychczasowe nazwisko ustawione na Facebooku z jakiegoś względu nie było tym rzeczywistym.

Należy napomknąć, że zgodnie z zasadami tego serwisu nasze dane personalne powinny być realne i zgodne z rzeczywistością, a surowo zabronione jest na przykład podszywanie się pod kogoś. W imieniu i nazwisku nie mogą znajdować się także żadne symbole czy znaki, które w tego typu danych personalnych po prostu nie mogą występować.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *