Hulajnogi elektryczne są już dość powszechnym pojazdem na polskich drogach. Pozwalają łatwo i szybko przetransportować się z domu do szkoły lub pracy, właściwie w ogóle się przy tym nie wysilając.

Mniej popularne są hulajnogi elektryczne z siedzeniem kojarzone głównie z modelami dla dzieci. Jednak i takie typy tych pojazdów są wybierane przez dorosłych. Sprawdź więc jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania, kto po nie sięga i co o nim mówią przepisy prawa ruchu drogowego.

Po co komu hulajnogi z siedzeniem elektryczne?

Choć osoby, które nie mają długiej drogi do szkoły lub pracy, lub przemieszczają się za pomocą hulajnóg elektrycznych na niezbyt długich odcinkach, mogą zastanawiać się nad tym po co komu są potrzebne hulajnogi z siedzeniem, to jednak w niektórych sytuacjach mają one konkretne zastosowanie.

W pierwszej kolejności, są one wskazane dla użytkowników, którzy doceniają dłuższe wycieczki bez konieczności męczenia się. Niektóre modele hulajnóg osiągają prędkość nawet 100 km/h, a gdy posiadają jeszcze siedzisko, mogą być wspaniałym towarzyszem podróży.

Hulajnoga elektryczna z siedziskiem dla dorosłych – dla kogo?

Hulajnoga z siedziskiem dla dorosłych

Po hulajnogi elektryczne z siedziskiem często sięgają osoby, które w głównej mierze pracują w pozycji stojącej. Będąc magazynierem, fryzjerem, kucharzem czy kelnerem, możesz skorzystać z hulajnogi elektrycznej z siedzeniem, aby odciążyć nogi. Dodatkowo pozwoli Ci to szybko przetransportować się z jednego punktu do drugiego.

Hulajnoga elektryczna z siedziskiem dla dorosłych jest wskazana również dla osób starszych, które niekoniecznie mogą lub chcą korzystać np. z rowera czy pieszych wędrówek. Wraz z wiekiem może rozwijać się wiele niekorzystnych przypadłości, m.in. ból nóg, co mocno utrudnia przemieszczanie.

W takich sytuacjach hulajnogi elektryczne stanowią naprawdę dobre rozwiązanie. Pod uwagę warto wziąć jeszcze jeden fakt. Wiele osób starszych, zamiast wózka inwalidzkiego, woli wybrać właśnie hulajnogę elektryczną. Dzięki temu czują się lepiej wśród ludzi, co pozytywnie wpływa na ich psychikę. 

Hulajnoga z siedziskiem dla dorosłych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając hulajnogę elektryczną z siedziskiem, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Siedzenie na stałe, a może jednak niehulajnogi elektryczne z siedziskiem mogą mieć je na stałe przymocowane do konstrukcji lub demontowane. Dzięki temu zyskujesz większe możliwości wykorzystania pojazdu. Dodatkowo, dzięki opcji zdemontowania siodełka, z hulajnogi może korzystać większa ilość osób, dostosowując pojazd do swoich oczekiwań. Wybierając hulajnogę z demontowanym siodełkiem, zwróć uwagę, czy cały proces nie przebiega w zbyt skomplikowany sposób, co może przełożyć się na niższy komfort użytkowania pojazdu.
  • Szerokość podestu – inna szerokość podestu oferowana jest w hulajnogach, na których się stoi, a inna powinna być oferowana w modelach siedzących. Chodzi o to, aby móc położyć obie nogi swobodnie na podeście, co gwarantuje wygodną jazdę.
  • Amortyzacja – wybierając hulajnogę elektryczną z siedziskiem, która posiada dobrą amortyzację, nie odczujesz wszelkich nierówności terenu. Najlepiej, jeśli amortyzacja będzie skupiona na obu kołach pojazdu.
  • Wielkość kół – najlepiej, aby hulajnoga elektryczna z siedziskiem, była wyposażona w koła pompowane, nie mniejsze niż 10-calowe.
  • Regulacja wysokości – hulajnogi elektryczne z siedziskiem powinny posiadać nie tylko regulowaną wysokość kierownicy, ale również siodełka. Dzięki temu każdy użytkownik pojazdu może zapewnić sobie bezpieczną jazdę, niezależnie czy będzie siedział, czy stał.

Hulajnoga elektryczna trójkołowa z siedziskiem dla dorosłych i nie tylko

Hulajnoga elektryczna trójkołowa

Na rynku hulajnóg elektrycznych dostępne są również modele wyposażone w 3 koła. Dedykowane są one nie tylko dla dorosłych seniorów, ale także dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Dzięki trzem kółkom przymocowanym do podstawy pojazdu, użytkownikowi łatwiej jest zachować równowagę.

Trójkołowe hulajnogi elektryczne to najczęściej pierwsze egzemplarze tego typu pojazdów dla dzieci. Hulajnoga elektryczna trójkołowa z siedziskiem sprawia, że każda osoba potrzebująca dodatkowego wsparcia podczas jazdy, będzie czuć się bezpiecznie w terenie.

Oferty hulajnóg elektrycznych z siedzeniem

Poniżej znajdziesz ranking hulajnóg elektrycznych z siedzeniem, który może pomóc Ci w doborze najlepszego modelu dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby.

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł – ENERO Asiento JR

ENERO Asiento JR

Źródło: MediaExpert.pl

W przedziale do 1000 zł, w większości znajdują się hulajnogi elektryczne dla dzieci. Jednym z modeli, na który warto zwrócić uwagę, jest ENERO Asiento JR. Wyposażony jest w wygodne siedzisko, posiada 8-calowe kółka i maksymalną prędkość 11 km/h.

Sprawdzi się dla dzieci od 10-tego roku życia. Posiada bezszczotkowy silnik, dzięki czemu nie ulega awariom, a grube opony pozwalają zachować jeszcze lepszą przyczepność podczas jazdy. Dziecko może skorzystać z funkcjonalnego koszyka, do którego włoży plecak, zakupy czy śniadanie.

Hulajnoga elektryczna do 1500 zł – Razor E300S

Razor E300S

Źródło: x-kom.pl

Poszukując hulajnóg elektrycznych do 1500 zł dla dorosłych, możesz mieć delikatny problem, ponieważ jeśli już, to możesz znaleźć konkretny model w przecenie. Niestety na rynku hulajnóg nie ma dostępnych modeli dla dorosłych w tym przedziale cenowym. Jednak kto wie? Być może w przyszłości się to zmieni.

Jeśli jednak interesuje Cię hulajnoga elektryczna do 2000 zł, koniecznie zapoznaj się z modelem Razor E300S, z którego mogą skorzystać nastolatki, ale i osoby dorosłe. Jego maksymalna prędkość wynosi 24 km/h, a po pełnym naładowaniu baterii, możesz jeździć na niej do 40 minut.

Siedzisko hulajnogi jest szerokie, co zapewnia wysoki komfort jazdy. Dodatkowo szerokie opony dobrze amortyzują pojazd i zapewniają doskonałą przyczepność. Duży podest pozwala na wygodne ułożenie stóp. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 100 kg. Cena hulajnogi waha się od ok. 1600 do 1800 zł.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych i nie tylko

Dorośli często wybierają hulajnogi elektryczne, które w wygodny sposób dowiozą ich do pracy, ale nie tylko. Popularne są także modele terenowe i wyczynowe umożliwiające długie przejażdżki i podejmowanie nowych wyzwań.

Hulajnogi elektryczne dla dorosłych i nastolatków są droższe niż modele dla dzieci, ponieważ wykorzystuje się w nich więcej materiału i często wyposażone są w więcej funkcjonalności.

Kugoo G-Booster

Kugoo G-Booster

Źródło: theelektricfuture.eu

Hulajnoga elektryczna terenowa z siedziskiem, na którą warto zwrócić uwagę, to Kugoo G-Booster dedykowana do jazdy do po mieście i w terenie. Jej maksymalna prędkość wynosi 55 km/h. Pojazd umożliwia przemierzenie 85 km na jednym ładowaniu. Wyposażona jest w funkcjonalny pilot, dzięki któremu uruchomisz dzwonek, zablokujesz i odblokujesz hulajnogę, a także zdejmiesz blokadę z zapłonu.

Siodełko można łatwo zamontować i zdemontować. Pojazd posiada oświetlenie LED, dwa hamulce tarczowe i przejrzysty wyświetlacz. Dodatkowo jest to składana hulajnoga elektryczna. Duże koła pojazdu pozwalają na jego doskonałą przyczepność do podłoża.

W-TEC Tendeal 700W

W-TEC Tendeal 700W

Źródło: e-insportline.pl

Hulajnoga elektryczna wyczynowa, z którą warto się zapoznać, to W-TEC Tendeal 700W wyposażona w mocny napęd i pełne zawieszenie. Siodełko posiada regulację wysokości, dzięki czemu podczas każdej podróży poczujesz się komfortowo. Silnik bezszczotkowy o mocy 700W pozwala na maksymalną prędkość 40 km/h. Oba koła są zawieszone, więc odczujesz płynną jazdę w każdym terenie.

Podest jest bardzo szeroki i wyłożony antypoślizgowym materiałem, co wpływa na bezpieczeństwo. Nośność hulajnogi wynosi 120 kg. Pozwala dopasować 3 tryby prędkości i wyposażona jest w mocne hamulce tarczowe.

Koło tylne i przednie jest amortyzowane, więc sprawdzą się zarówno na płaskim, jak i wyboistym terenie. O amortyzację dba również 10-calowa wielkość pompowanych kół. Hulajnoga W-TEC Tendeal posiada także kierunkowskazy, światła, stopkę, klakson, błotniki i port USB.

Przepisy prawa a hulajnoga elektryczna z siedziskiem

Chcąc korzystać z hulajnogi elektrycznej, osoby posiadające od 10 do 18 lat, muszą mieć dokument, taki jak karta rowerowa lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 lub T. Dzieci poniżej 10-tego roku życia, mogą poruszać się na hulajnogach w towarzystwie osób dorosłych.

Z hulajnogi elektrycznej należy korzystać w pojedynkę. Dodatkowo nie wolno przewozić na ich zwierząt, ani mebli.

Użytkownicy hulajnóg elektrycznych mogą poruszać się po ścieżkach dla rowerów, a jeśli ich nie ma, powinni korzystać z jezdni, jeśli szybkość hulajnogi nie jest wyższa niż 30 km/h. W innym przypadku powinno się korzystać z chodnika. W takiej sytuacji szybkość hulajnogi powinna być zbliżona do szybkości chodu pieszego i to zawsze piesi mają pierwszeństwo!

Z hulajnogi elektrycznej nie powinno się korzystać pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną z siedzeniem?

Hulajnogi elektryczne są wybawieniem dla osób, które nie znoszą jeździć rowerem, nie posiadają samochodu lub chcą w sposób ekologiczny podchodzić do środowiska naturalnego. Pojazdy te pozwalają wygodnie przetransportować się z miejsca na miejsce i stanowią świetne rozwiązanie w szczególności dla osób starszych.

Hulajnogi elektryczne są lekkie i niewielkie, dzięki czemu są łatwiejsze w przechowywaniu. Wybierając jednak ten pojazd, należy pamiętać o jego ładowaniu, co zwykle zabiera parę godzin. Warto więc ładować hulajnogi elektryczne z siedziskiem w nocy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

hulajnoga elektryczna dla dorosłych Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?
W przestrzeni miejskiej często można dostrzec nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i nie chodzi tylko o rowery. Serca coraz większej liczby użytkowników podbijają hulajnogi elektryczne
ranking hulajnóg elektrycznych Ranking hulajnóg elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli
Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i
hulajnoga elektryczna 40 km/h Hulajnoga elektryczna 40 km/h – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
Hulajnogi elektryczne są obecnie niezwykle popularne. Na rynku można znaleźć więc dziesiątki różnych modeli. Jeżeli zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna 40 km/h będzie najlepsza –
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Dariusz, 1 maja 2023 @ 23:05 Odpowiedz

    Ja wybrałem manta mes1401j 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *