Na ulicach widać coraz większą grupę osób poruszających się za pomocą hulajnóg elektrycznych. Wcześniej hulajnogi kojarzone były z dziećmi, później zostały dedykowane jako miejskie środki transportu, aby być coraz częściej kupowane, jako prywatne pojazdy do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Hulajnoga elektryczna to teraz już nie coś niszowego.

Jaki jest koszt hulajnogi elektrycznej? Czy potrzebne są jakiekolwiek dokumenty, aby móc poruszać się hulajnogą po mieście? Jak działa taki sprzęt? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału.

Jak działają hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi kojarzone były głównie z dziećmi, które rozpędzały się na nich za pomocą siły swoich mięśni. Dziś i takie modele są wciąż w sprzedaży, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup hulajnóg elektrycznych, ponieważ są wygodniejsze.

Wyposażone w silnik pozwalają na przyjemną jazdę bez zmęczenia. Elektryczna hulajnoga to świetny pojazd pozwalający szybko przemieścić się z domu do pracy lub do innego miejsca. Wiele osób ceni sobie hulajnogi elektroniczne również za to, że są w pełni ekologiczne – podczas jazdy nie wydzielają żadnych toksycznych substancji.

hulajnogi elektryczne

Hulajnoga elektryczna – cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje hulajnoga elektryczna? Pod uwagę trzeba wziąć wiele zmiennych. Cena hulajnogi elektrycznej uzależniona jest najczęściej od:

 •     Zastosowanych komponentów,
 •     Mocy silnika,
 •     Zasięgu,
 •     Pojemności akumulatora,
 •     Czasu ładowania,
 •     Maksymalnej prędkości,
 •     Dodatkowych funkcjonalności.

Elektro hulajnoga – rodzaje

Na rynku można zakupić wiele różnych rodzajów hulajnóg elektrycznych. Najczęściej jest to:

 • Hulajnoga elektryczna dla dzieci – najczęściej hulajnogi elektroniczne dla dzieci przewidziane są już dla 5-latków. Posiadają regulowaną wysokość kierownicy, dzięki czemu można dopasowywać sprzęt do wzrostu dziecka przez kilka lat. Maksymalna prędkość pojazdu jest niższa niż w przypadku hulajnóg dla dorosłych. Najczęściej nie przekracza 17 km/h.
 • Hulajnoga elektryczna z siedzeniem – dzieci często i szybko się męczą, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są pojazdy z siedzeniem. Dzięki nim dziecko może w każdym momencie usiąść i w komfortowych warunkach przemierzyć dalszą trasę.
 •  Hulajnoga trójkołowa – dedykowana jest dla rodziców, którzy poszukują pierwszych egzemplarzy hulajnóg elektrycznych dla swoich dzieci. Dzięki nim dorośli nie muszą bać się ewentualnych kontuzji i wywrotek maluchów.
 • Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – z racji tego, że coraz więcej osób dorosłych decyduje się na zakup hulajnóg elektrycznych, w sektorze tym można znaleźć wiele różnych rodzajów tych pojazdów. Posiadają one dość wysoką maksymalną prędkość i są wyposażone w wiele dodatkowych funkcjonalności.
 • Hulajnoga elektryczna terenowa – kupowana przez dorosłych, którzy lubią wyzwania. Pojazdy tego typu stworzone są z wytrzymałych komponentów, dzięki czemu są w stanie służyć swoim użytkownikom przez wiele lat. Wykazują się bardzo dużą mocą, ponieważ na rynku można dostać modele posiadające nawet 2000 W! Dodatkowo wyposażone są w duże koła posiadające ok. 10 cali. Często są w stanie udźwignąć osobę ważącą nawet 200 kg. Ich maksymalna prędkość wynosi ok. 35 km/h.

Oprócz wyżej wymienionych modeli, dostępna jest także hulajnoga elektryczna wyczynowa, która najczęściej wybierana jest przez nastolatków. Pojazdy te pozwalają na wykonywanie różnych trików, charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i amortyzacją.

elektryczna hulajnoga

Jaką prędkość mogą osiągać hulajnogi elektryczne?

W dużych miastach, dostępne są hulajnogi elektryczne miejskie, których prędkość maksymalna wynosi 25 km/h. Użytkownik nie może więc jeździć tym pojazdem szybciej. Jednak kupując hulajnogę elektryczną do swojego prywatnego użytku, możesz wybrać pojazd o wyższej prędkości, nawet do 40 czy 50 km/h.

Jednak nie tylko to jest ważne. Warto również zwrócić uwagę na maksymalny zasięg na jednym ładowaniu. Najczęściej wynosi on od 50 do 100 km/h. To jaki model wybierzesz, zależne jest więc od Twoich preferencji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną?

Oprócz samego zasięgu hulajnogi na jednym ładowaniu, ważna jest także trwałość samej baterii. Dlaczego? Ponieważ niskiej jakości akumulatory, bardzo szybko zmniejszają swój zasięg.

Jeśli nie chcesz, aby ta sytuacja miała miejsce w Twoim przypadku, sprawdź opinie tego konkretnego modelu. Ważny jest także czas ładowania baterii, aby nie czekać na pełen akumulator wielu godzin.

Gdzie można kupić hulajnogę elektryczną?

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, warto przejrzeć ofertę sklepów, które sprzedają tylko te pojazdy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupiona przez Ciebie hulajnoga elektryczna pochodzi od sprzedawcy, który się na nich zna. Wybierz się więc do specjalistycznego sklepu, gdzie z pewnością trafisz na sprzedawcę, który pomoże Ci wybrać najlepszy model.

W przypadku, gdy w Twojej okolicy nie ma specjalistycznego sklepu, rozejrzyj się w internecie. Zapoznaj się z ofertą znanych marek, posiadających dobre opinie. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić sprzęt, jeśli nie będzie spełniał Twoich oczekiwań. Hulajnoga elektryczna do kupienia w sprawdzonych sklepach, stanowi najlepszy wybór dla każdej osoby, której zależy na jakościowym sprzęcie.

ile kosztuje hulajnoga elektryczna

Po ile są hulajnogi elektryczne?

Rozpiętość cenowa hulajnóg elektrycznych jest dość duża. Hulajnoga elektryczna do 1000 zł najczęściej dotyczy pojazdów dla dzieci. Choć w tym przypadku wysokiej jakości hulajnogi z dodatkowymi funkcjonalnościami, mogą być droższe.

Hulajnoga elektryczna do 1500 zł najczęściej dotyczy modelu dla dorosłych, standardowego typu. Im więcej materiałów wykorzystuje się podczas produkcji hulajnóg i im więcej dodatkowych funkcjonalności posiada, tym ich cena jest wyższa.

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł to najczęściej typ wyczynowy lub terenowy, choć często są one droższe. Ich ceny mogą sięgać nawet pięciocyfrowych kwot.

Czy droższe hulajnogi elektryczne to lepsze pojazdy?

Choć często jest tak, że droższe nie znaczy lepsze, to jednak w przypadku hulajnóg elektrycznych faktycznie wyższa cena oznacza lepszy model. W przypadku droższych modeli moc silnika może sięgać aż 3000 W.

Prędkość hulajnogi może wynosić aż 90 km/h. Maksymalny zasięg pojazdu w takim przypadku bardzo często wynosi nawet 150 km/h, jednak trzeba się tu liczyć także z wyższą wagą urządzenia.

hulajnoga elektryczna cena

Polskie prawo a hulajnogi elektryczne

Dnia 20 maja 2021 roku w polskim prawie zmieniły się zasady użytkowania hulajnóg elektrycznych. Choć nadal można gdzieniegdzie zobaczyć dwie osoby poruszające się na jednej hulajnodze, to jednak zapisy prawa wyraźnie zakazują takich praktyk. Dodatkowo nie wolno na nich przewozić małych dzieci i zwierząt, a także mebli.

Kolejny zapis dotyczy prędkości maksymalnej na chodniku. Nie powinna ona wynosić więcej niż 20 km/h. Na drodze nie może przekraczać 30 km/h.

Kto może korzystać z hulajnóg elektrycznych?

Pojazdy te przeznaczone są nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Osoby dorosłe mogą poruszać się nimi swobodnie, ale osoby młodsze powinny posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy AM.

Minimalny wiek dziecka, które może poruszać się bez nadzoru osoby dorosłej wynosi 10 lat. Jeśli dziecko posiada niższy wiek, wówczas nie może poruszać się hulajnogą bez nadzoru osoby dorosłej.

elektro hulajnoga

Co jeszcze warto wiedzieć o hulajnogach elektrycznych?

 • Jedną z najważniejszych zasad jest powstrzymanie się od napojów alkoholowych przed przejazdem hulajnogą elektryczną. To samo dotyczy wszelkich innych środków, które mogą mieć wpływ na obniżoną percepcję.
 • Należy zejść z hulajnogi, jeśli chcesz przejechać przez przejście dla pieszych.
 • Pojazdy te nie mogą holować żadnych przedmiotów ani innych pojazdów.

Choć przepisy prawa nie mówią o tym, że konieczne jest noszenie kasku podczas przejazdu hulajnogą, to jednak element ten ma duży wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa użytkownika pojazdu.

Hulajnoga elektryczna – czy warto ją kupić?

Hulajnogi elektryczne to pojazdy, nad których zakupem z pewnością warto się zastanowić. Jeśli niekoniecznie chcesz używać roweru, bo np. nie masz miejsca na jego przechowanie, hulajnoga elektryczna będzie lepszym wyborem. Dodatkowo dzięki silnikowi, nie musisz męczyć się podczas podróży do danego miejsca.

Na rynku możesz zakupić wysokiej jakości hulajnogi elektryczne w przystępnych cenach, dzięki czemu zyskasz niedrogi pojazd, służący Ci wiele lat. Przydatny może być również szczegółowy ranking hulajnóg elektrycznych, dzięki któremu dowiesz się więcej na temat najlepszych modeli.

WARTO PRZECZYTAĆ:

hulajnoga elektryczna dla dorosłych Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?
W przestrzeni miejskiej często można dostrzec nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i nie chodzi tylko o rowery. Serca coraz większej liczby użytkowników podbijają hulajnogi elektryczne
ranking hulajnóg elektrycznych Ranking hulajnóg elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli
Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i
hulajnoga elektryczna 40 km/h Hulajnoga elektryczna 40 km/h – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
Hulajnogi elektryczne są obecnie niezwykle popularne. Na rynku można znaleźć więc dziesiątki różnych modeli. Jeżeli zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna 40 km/h będzie najlepsza –
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *