Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i na odwrót. Hulajnogi elektryczne skradły serca wielu użytkowników i nic nie zapowiada tego, aby w przyszłości miało się cokolwiek zmienić.

Pojazdy te są wygodne i łatwe w przechowywaniu, i stanowią świetną alternatywę dla rowerów i komunikacji miejskiej. W poniższym materiale zostaną przedstawione przydatne informacje na temat hulajnóg elektrycznych, a także ranking przeróżnych modeli, poczynając od hulajnogi dla dzieci, na wyczynowych kończąc.

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając hulajnogę elektryczną?

Na rynku pojazdów elektrycznych znajdziesz wiele różnych modeli hulajnóg. Dlatego też decyzja o zakupie jednej z nich może wydawać się dość trudna. Poniżej znajdziesz więc wyszczególnione aspekty, na które należy zwrócić dużą uwagę.

  • Zasięg – od niego zależy, ile kilometrów będziesz w stanie przejechać na jednym ładowaniu. Przeważnie im dłuższy zasięg ma dana hulajnoga, tym dłużej trzeba ładować jej akumulator. Podstawowe modele hulajnóg dla dorosłych przeważnie posiadają zasięg wynoszący ok. 20 km, ale na rynku znajdziesz również takie modele, które umożliwiają przemierzenie nawet 150 km na jednym ładowaniu.
  • Maksymalna prędkość – hulajnogi elektryczne miejskie, pozwalają swoim użytkownikom na rozpędzenie się do max. 25 km/h. Jednak w momencie, kiedy będziesz podejmować decyzję zakupową odnośnie swojej hulajnogi elektrycznej, możesz nawet wybrać model, który będzie w stanie rozpędzić się do 100 km/h. Należy także pamiętać, że jeśli hulajnoga elektryczna ma Ci służyć głównie do jazdy po mieście, nie warto wybierać modelu, który może jechać szybciej niż 25 km/h. Przepisy prawa drogowego określiły bowiem prędkość maksymalną właśnie do 25 km/h.
  • Moc – im niższa moc, tym do mniejszej prędkości może rozwinąć się hulajnoga elektryczna. Standardowe modele przeważnie posiadają moc od 100 do 200 W, dzięki czemu są w stanie jechać od ok. 12 do 20 km/h. Jeśli chcesz jeździć w terenie nawet do 100 km/h, wybierz hulajnogę o mocy 6700W.
  • Czas ładowania – przeważnie im większa jest pojemność akumulatora, tym więcej przemierzysz kilometrów na swojej hulajnodze elektrycznej. Kupując ten pojazd, warto rozważyć zakup modelu, który ładuje się mniej niż 10 godzin. Niektóre hulajnogi muszą ładować się nawet 15 czy nawet więcej godzin, co może przekładać się na sytuację, że nie będzie można wykorzystać ich do dojazdu do pracy czy szkoły, ponieważ nie będą naładowane. Najlepiej wyposażyć się w hulajnogę elektryczną, którą wystarczy podłączyć raz w tygodniu np. w weekend i później cieszyć się możliwością dojazdu w dane miejsce przez cały tydzień. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze.
  • Konstrukcja – na rynku znajdziesz różne konstrukcje hulajnóg elektrycznych. Być może interesuje Cię hulajnoga elektryczna z siedzeniem, a może hulajnoga elektryczna trójkołowa dla dziecka? W przypadku wielu hulajnóg istnieje możliwość demontażu siedziska. Zdecydowanie warto rozważyć zakup hulajnogi elektrycznej składanej, aby móc ją wygodnie przenosić z miejsca na miejsce i wygodnie przechowywać w każdym miejscu. Ważna jest także stabilna konstrukcja, dobra amortyzacja i świetne hamulce.
  • Waga – przeważnie waga urządzenia jest mocno uzależniona od wielkości akumulatora. Musisz samodzielnie zastanowić się, czy często przenosisz hulajnogę z miejsca na miejsce, czy może musisz codziennie nosić ją po długich schodach itp. Niektóre hulajnogi elektryczne ważą ok. 20 kg, 30 a czasem nawet i 60. Nie warto więc wybierać takiego modelu, przez który będziesz się męczyć.
  • Dodatkowe funkcjonalności – droższe modele hulajnóg bardzo często wyposażone są w tempomat, dzięki któremu są w stanie utrzymać jedną prędkość. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby pojazd był wodoszczelny i posiadał najlepsze hamulce. W wielu hulajnogach znajdują się hamulce tarczowe, które sprawiają, że pojazd hamuje dość gwałtownie, co nie zawsze jest bezpieczne dla użytkownika. Natomiast hamulce elektromagnetyczne, są o wiele bezpieczniejsze, ponieważ stopniowo dostosowują poziom hamowania do prędkości hulajnogi. Ważne jest także oświetlenie, które powinno znajdować się z przodu i z tyłu pojazdu. Jeśli zamierzasz często jeździć wieczorem sprawdź, czy dana hulajnoga ma elementy odblaskowe.

Ranking – polecane hulajnogi elektryczne

Poniżej znajduje się zestawienie, w którym przedstawione są polecane hulajnogi elektryczne. Takie porównanie hulajnóg elektrycznych z innymi, znanymi Ci pojazdami tego typu, pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję zakupową. Przedstawiamy więc top hulajnogi elektryczne.

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł – REBEL Fun Wheels

REBEL Fun Wheels
Źródło: rebelectro.com

Jedna z hulajnóg elektrycznych, które warto wziąć pod uwagę, jeśli Twoje dziecko marzy o takim pojeździe. Model ten dedykowany jest dla dzieci powyżej 6 roku życia. Cechuje ją maksymalna prędkość wynosząca 12 km/h. Taka prędkość już pozwala poczuć wiatr we włosach.

Maksymalna waga użytkownika tego pojazdu nie może być wyższa niż 50 kg, dzięki czemu mogą z niej korzystać także starsze dzieci. Do tego przyda się także regulowana wysokość, co sprawia, że kierownica użytkownika może być dostosowana do jego wzrostu.

Hulajnoga elektryczna dla dzieci REBEL Fun Wheels wyposażona jest w napęd nożny i uruchamia się dopiero po odepchnięciu stopą od podłoża. Pojazd może być złożony, co ułatwia jego transport i przechowywanie. O atrakcyjność tego sprzętu dba także oryginalny design, który idealnie sprawdza się w przypadku dziewczynki i chłopca

Zalety

  • Solidnie wykonana
  • Duża rozpiętość wagowa użytkownika
  • Regulowana wysokość kierownicy
  • Składana konstrukcja
  • Design dopasowany do dziewczynek i chłopców

Wady

  • Ładowarka bardzo się zgrzewa podczas ładowania
  • Dla 6-latka może być za szybka

Hulajnoga elektryczna trójkołowa – E-GOO W3-A

E-GOO W3-A
Źródło: ceneo.pl

Jedna z hulajnóg trójkołowych elektrycznych, która została zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół. Wykorzystano w niej nie tylko najwyższej jakości komponenty, ale również zaawansowaną technologię. Posiada silnik o mocy 350 W umożliwiający maksymalne rozpędzenie do 25 km/h.

Pojemność baterii litowej wynosi 7,8 Ah a w obu kołach zainstalowano hamulce tarczowe, dbające o komfort i bezpieczeństwo jazdy. Światła pojazdu wykonane są w technologii LED. Dodatkowo został wyposażony w port USB i umożliwia współpracę z aplikacją mobilną, którą można zainstalować na smartfonie.

Hulajnoga elektryczna E-GOO waży zaledwie 18 kg. Doskonałej jakości amortyzatory dbają o pochłanianie wstrząsów podczas przejażdżki. Maksymalny zasięg hulajnogi wynosi 20 km/h, a udźwig do 100 kg. Czas ładowania to zaledwie 3 – 4 godziny.

Zalety

  • Wysokowydajna bateria marki LG
  • Możliwość sterowania balansem ciała
  • Przednie oświetlenie LED ułatwiające nocne przejażdżki
  • Niska waga – 18 kg
  • Krótki czas ładowania baterii – od 3 do 4 h

Wady

  • Brak wyświetlacza

Hulajnoga elektryczna terenowa – STX 1600 XL

STX 1600 XL
Źródło: chrisdhondt.be

Hulajnoga wyprodukowana u naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec, określana jako jedna z lepszych hulajnóg elektrycznych terenowych. Ze względu na wymienne akumulatory, dostępna jest w trzech wersjach. Do wyboru jest akumulator:

  • kwasowo-ołowiowy 12 Ah – pozwala na pokonanie 20 km dystansu,
  • litowy LiFePO4 20 Ah – przejażdżka może wynieść max. 40 km,
  • litowy Li-lon 30 Ah – wybierając ten model, udasz się na 60 km wycieczkę.

Oczywiście im pojemniejszy jest akumulator, tym wyższa jest cena pojazdu. Jeśli interesuje Cię hulajnoga elektryczna do 60 km/h, to zapoznaj się właśnie z tym modelem. Maksymalna prędkość, którą jest w stanie osiągnąć, wynosi 55 km/h, dzięki silnikowi o mocy 1600 W.

Ważne są też opony, które posiada ta hulajnoga elektryczna. Duże koła modelu STX 1600 XL mają aż 28 cm średnicy i 9 cm szerokości. Dzięki temu idealnie sprawdzą się na nierówne drogi. Pojazd został wyposażony w 3 amortyzatory – dwa z tyłu i jeden z przodu.

Warto również wspomnieć, że jest to hulajnoga elektryczna z siedzeniem, które można w każdej chwili zdemontować. Proces demontażu jest bardzo prosty, dzięki systemowi “Click&Lock”. Najtańsza wersja hulajnogi kosztuje ok. 2000 zł.  Waga, w zależności od modelu, waha się od 39 do 49 kg. Maksymalne obciążenie wynosi 120 kg.

Zalety

  • Duże i mocne opony
  • System Click&Lock
  • Bezszczotkowy silnik przedłużający żywotność pojazdu
  • Maksymalna prędkość 55 km/h
  • Nadaje się na każdy rodzaj dróg
  • 3 amortyzatory

Wady

  • Brak wyświetlacza
  • Wysoka waga

Hulajnoga elektryczna Motus PRO 8.5 Lite

Motus PRO 8.5 Lite 
Źródło: x-kom.pl

Jeśli szukasz hulajnogi elektrycznej, która rozwija prędkość wyższą niż 25 km/h, zapoznaj się z modelem Motus PRO 8.5 Lite. Jest to hulajnoga elektryczna do 40 km/h, której silnik w szczytowej formie osiąga 700 W. Pojazd ten charakteryzuje się niską wagą wynoszącą zaledwie 17 kg.

Wyposażono go w dwa amortyzatory – tylny i przedni, a także pełne oświetlenie – 2 światła z tyłu i 3 z przodu. Kierownicę można dopasować do swojego wzrostu, a przenoszenie i przechowywanie ułatwia składana konstrukcja.

O szybkie odczytywanie parametrów dba przejrzysty wyświetlacz pokazujący poziom naładowania akumulatora, obrotomierz, bieg i aktualny przebieg. Maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 120 kg, a czas ładowania 8 h. Średnica kół wynosi 8 cali.

Zalety

  • Wysokiej jakości materiały
  • Amortyzowane zawieszenie
  • Możliwość przejechania na jednym ładowaniu nawet 35 km
  • Pełne oświetlenie
  • Regulowana wysokość kierownicy
  • Duże maksymalne obciążenie – do 120 kg
  • Funkcjonalny wyświetlacz

Wady

  • Niewielka średnica kół – 8 cali
  • Długie ładowanie – ok. 8 h

Hulajnoga elektryczna Frugal do 1500 zł

Frugal
Źródło: mediaexpert.pl

Poszukując hulajnogi miejskiej dla dorosłych i młodzieży, warto sprawdzić, czym wyróżnia się hulajnoga elektryczna Frugal do 1500 zł. Jej waga jest niewielka, ponieważ wynosi niecałe 12 kg. Wyposażono ją w pompowane 8,5 calowe opony odporne na mniejsze nierówności.

O bezpieczeństwo podczas jazdy dbają kierunkowskazy i odblaski, a także oświetlenie LED. Model Frugal Impulse jest w stanie jeździć z maksymalną prędkością wynoszącą 25 km/h. Jego maksymalny zasięg jest taki sam. Czas ładowania akumulatora wynosi 4h. Dzięki wyświetlaczowi LED szybko odczytasz takie parametry jazdy jak: tryb jazdy, prędkość i stan baterii.

Hamulec bębnowy jest niezawodny i niezwykle bezpieczny. Konstrukcja hulajnogi jest składana, dzięki czemu z łatwością przeniesiesz ją z miejsca na miejsce i wygodnie przechowasz. Możesz zakupić ją już za 1400 zł.

Zalety

  • Szybkie ładowanie
  • Idealna na wycieczki po gruncie utwardzonym i piaszczystym
  • Dobra amortyzacja wstrząsów
  • Duży podest
  • Czytelny wyświetlacz
  • Niewielka waga
  • Cicha praca silnika

Wady

  • Skrzypiąca rama
  • Brak możliwości sparowania z aplikacją mobilną

Hulajnoga elektryczna Xiaomi do 2000 zł

Xiaomi
Źródło: mediaexpert.pl

Interesuje Cię hulajnoga elektryczna top do 2000 zł? A co powiesz na model Xiaomi Essential, która znana jest jako pojazd niezawodny i trwały? Dzięki niej pokonasz dystans wynoszący 20 km i to z szybkością 20 km/h. Wszystko dzięki systemowi odzyskiwania energii i litowej baterii.

Konstrukcja pojazdu jest składana – cały proces zabiera tylko 3 sekundy. Dzięki temu szybko przetransportujesz ją w autobusie, samochodzie, czy po schodach w firmie lub szkole. Hulajnoga elektryczna Xiaomi jest bardzo lekka, ponieważ została wykonana z materiału wykorzystywanego w przemyśle lotniczym.

Jej waga nie przekracza 12 kg. Wyposażono ją w czytelny wyświetlacz i trzy tryby prędkości. Nad bezpieczeństwem podczas jazdy czuwa solidny hamulec i reflektor ułatwiający nocne przejażdżki. Oprócz tego hulajnoga posiada tempomat i możliwe jest połączenie jej z aplikacją mobilną na urządzeniu przenośnym.

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Niska waga
  • Składana konstrukcja
  • Wyświetlacz
  • Możliwość połączenia z aplikacją mobilną
  • Pełne oświetlenie

Wady

  • Brak informacji o stanie naładowania baterii
  • Trzeszcząca kierownica

Hulajnogi Ninebot by Segway

Ninebot by Segway
Źródło: mediaexpert.pl

Przeglądając hulajnogi elektryczne, warto zapoznać się z pojazdami marki Segway. Modele Ninebot dostępne są w cenach od 1899 zł do 3699 zł. Osiągają maksymalną prędkość wynoszącą do 25 km/h i wyposażone są głównie w akumulatory pozwalające na zasięg 25 km. Opcjonalnie można wybrać baterię umożliwiającą osiąganie zasięgu wynoszącego aż 45 km.

Każdy z prezentowanych modeli charakteryzuje się trochę innymi parametrami i funkcjonalnościami, jednak z pewnością łączy je jedno – wysoka jakość komponentów, wspaniały design, możliwość szybkiego złożenia i lekka konstrukcja. Najlepiej wyposażoną hulajnogą marki Segway jest Kickscooter E22E. Ta hulajnoga elektryczna dla dorosłych osiąga maksymalną prędkość wynoszącą 20 km/h.

Wyposażono go w 9 calowe pełne opony odporne na przebicie. Umożliwia wjazd na wzniesienia wynoszące do 15 stopni, a całkowity czas ładowania wynosi 3,5 h. Jej waga nie przekracza 14 kg, co umożliwia jej wygodne przenoszenie.

Dodatkowo posiada dwa niezależne hamulce, certyfikowane światła przednie i tylne, 3 tryby jazdy i tempomat, pełen wyświetlacz LED, wydłużony błotnik podwyższający komfort jazdy w wilgotnych warunkach. Dołączono do niej dzwonek i technologię Bluetooth, dzięki której można zaktualizować oprogramowanie, za pomocą aplikacji Segway-Ninebot.

Zalety

  • Niska waga
  • Opony odporne na przebicie
  • Szybki czas ładowania
  • Konstrukcja pozbawiona wystających kabli
  • Jednoprzyciskowy system składania
  • Certyfikowane światła odblaskowe
  • System inteligentnego zarządzania baterią

Wady

  • Nie sprawdza się na nierównym terenie
  • Metaliczne dźwięki amortyzatora

Hulajnogi elektryczne – czy warto?

Hulajnogi elektryczne stają się standardowym atrybutem osób, którym zależy na szybszym dostaniu się w wybrane miejsce niewielkim środkiem transportu. Dodatkowo pojazdy te nie generują wysokich kosztów eksploatacyjnych i nie zabierają dużo miejsca, więc można je wygodnie przechować.

Najpopularniejsze są modele miejskie osiągające max. prędkość wynoszącą 25 km/h. Jednak jeśli jeśli interesuje Cię hulajnoga elektryczna do 50 km/h lub hulajnoga do 100 km/h, szukaj ich wśród modeli terenowych i wyczynowych.

WARTO PRZECZYTAĆ:

redmi smart tv Redmi Smart TV – nowy telewizor od Xiaomi
Niedługo powinniśmy poznać pełną specyfikację i ceny nowego telewizora wyprodukowanego przez Xiaomi. Chiński gigant branży elektronicznej ma już w swojej ofercie telewizory z funkcjami smart.
telewizor do kuchni Telewizor do kuchni – jaki wybrać?
Miejscem, w którym można znaleźć telewizor jest najczęściej salon, jednak w wielu domach pojawia się także w innym pomieszczeniu – kuchni. Dzięki temu wygodniej jest
Najlepsze systemy Mesh WiFi – ranking 2023
Szukasz sposobu na wzmocnienie sygnału WiFi w swoim domu, a wzmacniacz WiFi nie dał rady? Są lepsze rozwiązania! Systemy Mesh WiFi zostały zaprojektowane w taki
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *