Chromebooki, czyli laptopy i urządzenia 2 w 1 z systemem operacyjnym Chrome OS mają być z założenia: tanie, bezpieczne i szybkie. Niestety to ostatnie nie jest często takie oczywiste, bo wraz z cięciem kosztów producenci Chromebooków decydują się na zastosowanie bardzo słabych podzespołów. Aby rozwiązać ten problem, Google wprowadziło właśnie nową, ulepszoną specyfikację Chromebook Plus.

Nowa specyfikacja Chromebook Plus dla laptopów

Zdaniem przedstawicieli Google wybranie odpowiedniego laptopa spośród setek modeli dostępnych na rynku jest obecnie za trudne. Aby zdecydowanie ułatwić sprawę, firma prezentuje nową specyfikację dla laptopów o nazwie Chromebook Plus. Laptopy Chromebook Plus muszą posiadać:

  • Procesor: Intel Core i3 z 12 generacji/AMD Ryzen 3 7000 lub lepszy
  • Pamięć RAM: co najmniej 8 GB
  • Przestrzeń na dane: 128GB+ (niestety nie jest określone, że musi być to SSD)
  • Kamerę wideo: rozdzielczość 1080p bądź wyższa z obsługą chwilowej redukcji szumów
  • Wyświetlacz: Full HD wykonany w technologii IPS lub lepszy

Jak widać, proponowana specyfikacja jest znacznie lepsza niż w wielu Chromebookach spotykanych obecnie w sklepach. Chromebooki Plus będą przez to niestety nieco droższe niż maszyny bez dodatkowego plusa. Cena nowych laptopów z Chrome OS ma zaczynać się od 400$.

chromebooki+
Źródło: Google

Ceny Chromebooków Plus w Polsce

Wraz z zapowiedzią specyfikacji Google pokazało 8 partnerskich urządzeń, które będą kwalifikowane jako urządzenia Chromebook Plus. Są to laptopy od Lenovo, HP, Asusa i Acera. Ta ostatnia firma podała oficjalną specyfikację i ceny dla swoich nowych Chromebooków Plus w Polsce.

Opisywane urządzenia to Acer Chromebook Plus 515 oraz Acer Chromebook Plus 514. Ten pierwszy ma ekran o przekątnej 15,6” z rozdzielczością Full HD i korzysta z procesora Intel Core 12/13 generacji (możliwość wyboru i3, i5 oraz i7). Drugi Chromebook Plus jest za to nieco mniejszy (14 cali, rozdzielczość 1920 × 1200), a w jego wnętrzu pracuje procesor Ryzen 5 7520 ze zintegrowaną grafiką RDNA 2.

Oba Chromebooki Acera będą dostępne w Polsce jeszcze przed końcem października w cenie od 2199 zł (Chromebook Plus 515) i od 2499 zł (Chromebook Plus 514).

acer chromebook plus 514
Nowy Acer Chromebook Plus 514 | Źródło: Acer

Subskrypcyjne dodatki do Chromebooka Plus

Wraz z prezentacją Chromebooka Plus Google uruchomiło nowy program dla osób kupujących opisywane urządzenia z Chrome OS. Świeżo upieczeni nabywcy Chromebooka mogą liczyć na:

  • 3-miesięczną subskrypcję programu Adobe Photoshop i Adobe Express Premium gratis do kwalifikujących się laptopów
  • 3 miesiące abonamentu streamingowego Nvidia GeForce Now w zestawie z wybranymi urządzeniami
  • 25% zniżki na pełną wersję programu do edycji wideo LumaFusion: Pro.

Wszystkie powyższe oferty są ograniczone czasowo.

Przypominajka: Minecraft za darmo do Chromebooka

Przy opisywaniu gratisów od Google warto przypomnieć, że do końca roku trwa promocja, w której po zakupie Chromebooka możemy odebrać grę Minecraft za darmo. Patrząc na liczbę wszystkich gratisów, można łatwo wywnioskować, że firmie Google bardzo zależy na nowych nabywcach urządzeń z Chrome OS.

minecraft chromebooki
Źródło: Microsoft

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co wy myślicie o nowych Chromebookach Plus i czy dołączone gratisy przekonałyby was do przejścia na Chrome OS!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *