Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego!

Nowy interfejs i możliwość użycia kilku efektów jednocześnie

Jeśli zdarza Wam się używać Google Meet, z pewnością zauważycie, że komunikator ma teraz inny interfejs związany z wyborem filtrów, teł i wyglądu samego wideo. Konstrukcja została znacząco uproszczona. Dostrzeżesz efekty pogrupowane według trzech kategorii: tła, filtry i wygląd.

To jednak nie wszystkie zmiany. Google Meet umożliwi teraz łączenie efektu tła z efektem filtra w tym samym momencie. W prawym dolnym rogu podglądu znajdziecie również ikonkę, która pozwala szybko dostać się do zastosowanych efektów i usunąć jeden lub wszystkie efekty na raz.

Oświetlenie studyjne i lepsza jakość dźwięku

Być może z powyżej wspomnianych zmian nie skorzystacie. W końcu zapewniają one po prostu świetną zabawę. Jednak kolejne funkcje na pewno Wam się spodobają. Nowością jest również lepsza jakość dźwięku. Za nią ma odpowiadać sztuczna inteligencja.

Inną jest oświetlenie studyjne. Podczas korzystania z Google Meet każdemu z nas zależy na tym, aby wyglądać jak najlepiej, naturalnie i profesjonalnie. Teraz będzie to proste, a to wszystko dzięki możliwości nałożenia filtrów, a także odpowiedniemu doświetleniu pomieszczenia i postaci przed ekranem. Jeśli chcecie, możecie samodzielnie się tym zająć – dostosować położenie oświetlenia, jasność i kolor lub… skorzystać z automatu.

Warto jednak podkreślić, że ta nowość niestety nie będzie dostępna dla wszystkich: są tutaj minimalne wymagania dotyczące podzespołów. Minimalne wymagane procesory to: Intel Core i9-9880H (8C/16T), Intel Core i5-1235U (2P8E/12T), AMD Ryzen 5500U (6C/12T) i Apple M1 (4P4E / 8T).

Co myślicie o tych nowościach w Google Meet? Zamierzacie z nich korzystać? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
chromebooki plus Chromebook Plus — lepsze, tanie laptopy od Google z darmowym Photoshopem
Chromebooki, czyli laptopy i urządzenia 2 w 1 z systemem operacyjnym Chrome OS mają być z założenia: tanie, bezpieczne i szybkie. Niestety to ostatnie nie
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

1 Komentarz

  • Piotr, 18 stycznia 2024 @ 19:27 Odpowiedz

    Najnowsze aktualizacje Google Meet, zwłaszcza te związane z ulepszoną jakością dźwięku wspomaganą przez AI oraz oświetleniem studyjnym, odzwierciedlają rosnący trend w narzędziach do wideokonferencji, aby zapewnić bardziej immersyjne i profesjonalne doświadczenia wirtualnych spotkań. Jest to kluczowe w erze, gdy praca zdalna i komunikacja cyfrowa stają się normą, a nie tylko koniecznością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *