Głośniki do komputera to ważna część składowa każdego porządnego zestawu komputerowego. Myślę, że w głębi duszy każdy woli słuchać muzyki i dźwięków z gry na głośnikach w “otwartym” środowisku, niż zamykać się w przestrzeni ograniczonej przez wielkie słuchawki nauszne. Bądźmy szczerzy – nawet najdroższe słuchawki nie są wygodne na dłuższe siedzenie przed komputerem.

Posiadanie porządnych głośników do komputera to cel sam w sobie, niezależnie od tego, czy będą to głośniki do komputera Logitech, czy głośniki do komputera JBL, a przecież istnieją więcej niż dwie firmy produkujące głośniki komputerowe. Nasze zestawienie głośników komputerowych postara się wam pomóc dobrać najlepsze głośniki do komputera uwzględniając wasze potrzeby i głębokość portfela. W przypadku, gdy planujesz zakupić głośnik do komputera ranking powinien pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru!

Głośniki do komputera – rodzaje

Głośniki komputerowe można dostać w wielu różnych formach, nie wszystkie są takie same. Można podzielić je ze względu na firmę, połączenie i ilość głośników (i wiążący się tym dźwięk przestrzenny).

Najlepsze firmy produkujące polecane głośniki komputerowe:

 • Edifier
 • Logitech
 • Creative
 • JBL.

Sposób podłączenia:

 • Podłączenie kablem
 • Połączenie przez Bluetooth.

Ilość głośników (i dźwięk przestrzenny):

 • Jeden głośnik – dźwięk mono (możliwe stereo, jeśli ma wbudowane min. dwa głośniki)
 • System 2.0 – dwa głośniki, grające w stereo
 • System 2.1 – dwa głośniki i subwoofer
 • System 5.1 – pięć głośników i subwoofer, dające pełny dźwięk przestrzenny.

Jeżeli nie macie miejsca na głośniki, a wciąż chcecie mieć dobry dźwięk w komputerze, zerknijcie do naszego rankingu na temat tego, jaki soundbar wybrać. Te, chociaż z reguły są znane jako głośniki pod telewizor, występują również w mniejszych wersjach, idealnie pasujących pod monitor.

Głośniki do komputera – ranking najlepszych pojedynczych głośników komputerowych

W tej kategorii występuje właściwie tylko jedna firma: JBL. Głośniki do komputera JBL charakteryzują się tym, że są to pojedyncze głośniki, podłączane do komputera bezprzewodowo, co za tym idzie, nawet jeśli mają wbudowane głośniki stereo, będzie to ciężko postawić przy komputerze w taki sposób, aby dźwięk rozchodził się równomiernie.

Głośniki komputerowe JBL to zdecydowanie przenośne głośniki imprezowe, kiedy czystość dźwięku nie będzie nikomu przeszkadzać. Warto jednak wspomnieć, że JBL posiadają jedną parę głośników komputerowych, więcej o niej w części o głośnikach 2.0.

Zalety

 • Są przenośne

Wady

 • Nie da się z nich sensownie korzystać przy komputerach

Głośniki do komputera – ranking najlepszych głośników komputerowych 2.0

Głośniki do komputera Logitech stereo Z120

Głośniki do komputera Logitech stereo Z120

Chyba najbardziej podstawowy i najsłabszy (pod względem mocy, nie jakości) model głośników, w tym rankingu. Podłączenie za pomocą wejścia 3,5 mm, elementy sterujące na prawym głośniku, a maksymalna moc to tylko 1,2W.

Ratuje je nietuzinkowy, miły dla oka design. Ich cena to ~85 zł. Zalety i wady pod następnym modelem.

Głośniki stereo Logitech S120

Głośniki stereo Logitech S120

To bardzo podstawowy model głośników, dla niewymagających użytkowników. Ich cena to ~85 zł. Podłączane do komputera za pomocą jacka 3,5 mm. Układ sterujący znajduje się na prawym głośniku. Każdy z nich ma 2,2W mocy, co oznacza mniej więcej tyle, że nawet siedząc przy biurku, nie zabrzmią zbyt głośno.

Zalety

 • Podstawowy i tani sprzęt – nie najlepsze głośniki, ale dają radę
 • Dla niewymagających użytkowników.

Wady

 • O ile nie jesteście subiektywnie fanem designu lub nie musicie oglądać każdej złotówki dwa razy, lepiej dorzucić kilka groszy do lepszego modelu

Głośniki stereo Creative Pebble v2, Creative Pebble v3

Głośniki stereo Creative Pebble v2, Creative Pebble v3

W kategorii “tani i dobry” Logitech ma trudnego przeciwnika. Głośniki Creative Pebble od razu wyróżniają się wyglądem i przemyślanym designem – głośniki są skierowane prosto na nas, żeby dźwięk nam nie umykał. Ich moc to 4W każdy, czym wyróżnia się na tle najtańszych Logitechów.

Występują w kilku wersjach:

 • Creative Pebble – 99 zł.
 • Creative Pebble V2 – 119 zł.
 • Creative Pebble V3 – 149 zł.
 • Creative Pebble Plus – to system 2.1, wzbogacony o subwoofer – 199 zł.

Czym się różnią od siebie te głośniczki? Creative Pebble V2 to nowsza wersja V1, których już raczej nie ma sensu kupować. V3 natomiast różnią się od V2 dodanym Bluetooth. W kategorii “tanie i dobre głośniki z Bluetooth” postawiłbym właśnie na ten model.

Zalety

 • Nietuzinkowo uroczy design
 • Odpowiednie nakierowanie
 • Cena adekwatna do jakości i mocy głośników

Wady

 • Brak poważniejszych wad

Głośniki stereo Logitech G130

Głośniki stereo Logitech G130

Ciekawy design i moc 5W, którą można uznać za rozsądne minimum dla głośników na biurko. Usłyszycie w nich już trochę basu, ale nie spodziewajcie się cudów. Standardowo sterowanie na prawym głośniku, a wejście 3,5 mm. Ich cena to 199 zł. Blisko tej kwoty jednak są następne głośniki, które zjadają ten model na śniadanie.

Zalety

 • Rozsądne minimum

Wady

 • Za mniej rozsądną cenę (w porównaniu do innych)

Głośniki stereo Logitech Z200

Głośniki stereo Logitech Z200

Kolejną pozycją w naszym rankingu głośników komputerowych są głośniki do komputera, które mógłbym uznać za podstawę. Poprzednie głośniki mają swoje niszowe zastosowanie, ale będzie ciężko być z nim zadowolonych. Te, chociaż wciąż mają tylko 5W, zapewnią dobry dźwięk nie tylko w muzyce, ale też w grach i filmach. Ich cena to 219 zł. Warto dopłacić względem poprzedników. Zalety i wady poniżej.

Głośniki do komputera Logitech Z207 Bluetooth

Głośniki do komputera Logitech Z207 Bluetooth

To na dobrą sprawę delikatnie odświeżone pod kątem designu poprzednie głośniki, ale wzbogacone o Bluetooth w wersji 5.0. Bluetooth w głośnikach to świetny gadżet (dojdziemy do tego pod koniec), ale nie za taką cenę. Te głośniki są prawie o stówę droższe niż wersja bez Bluetooth.

Nie zrozumcie mnie źle – jeśli możecie dopłacić do Bluetooth to śmiało, będziecie zadowoleni. Jednak za 309 zł osobiście bym wolał kupić porządny zestaw głośników na kabel niż bt. Wybór należy do was. Porządne głośniki jeszcze przed nami.

Zalety

 • Zdecydowanie dobre podstawowe głośniki, które mogą stanowić świetny punkt wejścia (i wyjścia dla dźwięku)

Wady

 • Cena Z207 to jednak małe przegięcie, biorąc pod uwagę, że płacimy tylko za Bluetooth

Głośniki do komputera Creative T15 Wireless

Głośniki do komputera Creative T15 Wireless

Najlepsze głośniki? Może nie, ale i tak warte uwagi. Głośniki Creative z półki w okolicach 300 zł, które mają wbudowaną możliwość podłączenia się bezprzewodowo. Uświadczycie w nich mocnego basu, którego ciężko szukać w głośnikach 2.0. Niestety zaimplementowany Bluetooth jest tu tylko w wersji 4.0, ale w krótkich odległościach na biurku, nie powinno to być problemem.

Zalety

 • Mocny bass
 • Łączność Bluetooth

Wady

 • Bluetooth 4.0

Głośniki do komputera Edifier R1280Ts

Głośniki do komputera Edifier R1280Ts

Głośniki komputerowe Edifier R1280Ts to jeden z najbardziej podstawowych zestawów głośników firmy Edifier, więc musiał pojawić się w naszym rankingu głośników komputerowych. Na pewno od razu zwróci waszą uwagę mocno “klasyczny” design i widoczny na obrazku bezprzewodowy pilot, którego można używać do sterowania głośnikami.

Drewniana obudowa to nie tylko ponadczasowy wygląd, ale też materiał, który sprawia, że dźwięk wychodzący z głośników będzie czystszy, niż z tych w plastikowych obudowach.

Edifier to aż 21W na każdy głośnik, a także dodatkowe wyjście na subwoofer, jeśli macie ochotę zrobić z tego zestawu system 2.1. Dodatkowo ma dwa wyjścia RCA, dzięki czemu można podłączyć dwa urządzenie jednocześnie. Cena to 349 zł. Zalety i wady przy następnym modelu.

Głośniki komputerowe Edifier R1700BTs Bluetooth

Głośniki komputerowe Edifier R1700BTs Bluetooth

Obie pary zaprezentowanych głośników marki Edifier to nie są wprost “głośniki komputerowe”, a głośniki studyjne, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby podłączyć je do komputera. Ba, jeśli lubicie mieć dźwięk najwyższej jakości, wręcz powinniście to zrobić. Jako użytkownik dokładnie tego modelu, powiem szczerze – nie wiem, czy możecie trafić lepiej.

Klasyczny wygląd, bezprzewodowy pilot do obsługi, wbudowany Bluetooth 5.0, dwa wejścia z tyłu, wyjście na subwoofer, wbudowany profesjonalny wzmacniacz – po prostu dobre głośniki. Do kompletu dobrze brzmiący naturalny bas. Moc na pojedynczym głośniku to 33W! To zapewne więcej niż możecie wykorzystać i więcej niż będą chcieli wasi sąsiedzi, jeśli spróbujecie to osiągnąć. Szczególnie gdy ich cena to 449 zł.

Zalety

 • Drewniana obudowa
 • Klasyczny, ponadczasowy wygląd
 • Wyjście na subwoofer
 • Podłączenie dwóch sprzętów
 • Obsługa pilotem

Wady

 • W R1280Ts brakuje Bluetootha

Głośniki do komputera JBL Quantum Duo – czy warto?

JBL Quantum Duo

Głośniki szumnie nazwane przez producenta “gamingowymi”. Co mają w sobie “gamingowego”?

Ku niczyjemu zaskoczeniu, jest to podświetlenie RGB. Ich moc to 20W, posiadają Bluetooth, a ich cena to… 749 zł.

Nie wiem, jak miałbym je polecić ponad cokolwiek firmy Edifier.

Głośniki komputerowe. Ranking najlepszych głośników komputerowych 2.1

Ranking głośników komputerowych musi oczywiście obejmować też głośniki 2.1. Najtańszy i najbardziej przystępny zestaw głośników komputerowych 2.1 to wspomniany wcześniej Creative Pebble Plus, stąd nie pojawią się ponownie, choć są to dobre głośniki.

Głośniki SVEN 2.1 MS-2050

SVEN 2.1 MS-2050 

Moc zestawu to 55W – składa się on z głośnika niskotonowego o mocy 30W i satelitarnego o mocy 25W (jest też bezprzewodowy pilot). Z uwagi na całkiem szerokie pasmo przetwarzanych częstotliwości (150 Hz – 20 kHz), charakteryzuje się niezłą jakością dźwięku. SVEN 2.1 MS-2050 to głośniki relatywnie budżetowe – ich cena wynosi około 399 złotych.

Głośniki komputerowe Logitech Z333 / Z337

Logitech Z533

Prezentowany na zdjęciu zestaw Z333 to podstawowy wybór dla spragnionych większej ilości basu w dźwiękach wydawanych przez głośniki. Moc satelit to 8W każdy, a subwoofera 24W. Koszt to 349 zł. Zestaw Z337 to zestaw wzbogacony o łączność bezprzewodową, którego cena to 399 zł.

Głośniki komputerowe Logitech Z533

Logitech Z533

Ten model to wprost upgradowany poprzedni z naszego rankingu głośników komputerowych: głośniki mają przede wszystkim większą moc: satelity po 15W, a subwoofer 30W. Cena rośnie do 569 zł.

Głośniki komputerowe Logitech Z623

Logitech Z623

Najmocniejsza propozycja firmy Logitech – naprawdę potężne i dobre głośniki. Satelity mają po 35W, a subwoofer 130. To już ta moc, gdzie twoje filmy usłyszysz nie tylko ty, ale też najbliżsi sąsiedzi. Ich cena to 799 zł.

Zalety

 • To przede wszystkim bardzo dobry sprzęt – przypadku firmy Logitech nie musicie się martwić o jakość
 • Subwoofery mają obudowy z płyty

Wady

 • Droższe zestawy mogłyby już mieć Bluetooth

Głośniki do komputera Creative SBS E2500 i SBS E2900

Creative SBS E2500 i SBS E2900

Chociaż oba zestawy różnią się designem, podobnie jak w przypadku głośników Logitech te dwa zestawy to słabsze i mocniejsze głośniki. SBS E2500 (po lewej) to głośniki o mocy wyjściowej 7,5W na satelitę i 15W na subwoofer. SBS E2900 (po prawej) to 15W na satelitę i 30W na subwoofer. Ich cena to odpowiednio ~239 zł i ~399 zł.

Zalety

 • W przypadku firmy Creative nie musicie się bać o jakość – to dobre głośniki

Wady

 • Tańszy zestaw ma dziwnie słabą moc głośnika basowego

Głośniki do komputera Edifier S351DB

Głośniki do komputera Edifier S351DB

Edifier to tradycyjnie wysoka półka, jeśli chodzi o głośniki, nawet te w systemie 2.1. Domyślnie z wbudowanym Bluetooth 5.0 wzbogacone są o sterowniki dźwięku Qualcomm aptX. Wszystkie głośniki w drewnianej obudowie dla niezrównanej jakości dźwięku. Satelity mają po 40W, a subwoofer 70W.

Zalety

 • Domyślnie wbudowany Bluetooth 5.0
 • Sterowniki dźwięku Qualcomm aptX
 • Wyjście optyczne

Wady

 • Cena – 1099 zł

Głośniki komputerowe 5.1

Dźwięk przestrzenny zrobił się w ostatnich latach mało popularny, czego efektem jest, że głośniki 5.1 produkowane są już głównie przez Logitech. Jest to o tyle zaskakujące, że mało jest wrażeń, jak granie w tytuły pokroju GTA będąc dzięki dźwiękowi przestrzennemu zanurzonym w wykreowanym świecie. Oto najlepsze głośniki komputerowe 5.1. – zapraszamy!

5.1 Surround sound speaker system Z607

5.1 Surround sound speaker system Z607

Zestaw Logitech Z607 to bardzo dobry przykład tego, jak tworzy się porządne zestawy do dźwięku przestrzennego. Satelity mają po 11W mocy, a subwoofer “tylko” 25W, ale to nieistotne. W takim zestawie ważne nie jest, ile dźwięku będzie szło na zewnątrz, a ile dostanie osobnik siedzący w środku, a tyle jest wystarczająco.

Zestaw posiada Bluetooth 4.2 oraz czytnik kart pamięci, więc będzie dobry nie tylko pod komputer, ale również TV. Cena zestawu to 569 zł, co należy uznać za przystępną cenę, biorąc pod uwagę, ile jakie świetne głośniki Logitech za to dostajemy.

Głośniki EDIFIER R501BT

EDIFIER R501BT

Zestaw głośników EDIFIER R501BT wyróżnia się całkowitą mocą wyjściową (RMS) sięgającą 93W. Składa się na niego aż 6 głośników, przy czy moc głośnika niskotonowego to 38W, a satelitarnego 11W. Dodatkowo kupujący otrzymują też pilota.

Muzykę można odtwarzać bezprzewodowo (poprzez Bluetooth 4.0), bądź za pośrednictwem karty SD lub pendrive’a. Cena za cały zestaw wynosi około 1200 złotych, a więc jest to już większa inwestycja, ale broni się wysoką jakością, zarówno dźwięku, jak i wykonania sprzętu.

Zestaw głośników Z906 5.1

Zestaw głośników Z906 5.1

Cud techniki w kategorii dźwięku przestrzennego – najlepsze głośniki komputerowe w swojej kategoii cenowej. Każdy z pięciu głośników ma moc 67W, a subwoofer 165W. Głośniki grają dźwięk z certyfikatami THX, Dolby Digital i DTS.

Poza gniazdem 3,5mm ma wejście RCA, 6-kanałowe wejście bezpośrednie, cyfrowe wejście koncentryczne i wejścia optyczne. Do tego oprócz pilota, ma specjalną, widoczną na zdjęciu, konsolę sterowania.

Ten zestaw to przykład prawdziwego kina domowego – chociaż można je użyć jako głośniki do komputera, to raczej nie wykorzystamy w ten sposób ich całego potencjału. Szczególnie że cena to 1599 zł. Lepiej mieć dla nich porządne zastosowanie.

Zalety

 • Idealne, żeby uzyskać dźwięk przestrzenny z komputera
 • Najwyższa jakość dostarczanego dźwięku
 • Wielkie możliwości

Wady

 • Droższy zestaw może być słabo opłacalny

Głośniki do komputera – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o głośniki komputerowe, to nie licząc pomniejszych wyjątków, widać tu bardzo proste przełożenie ceny na to, co oferują. I chociaż najtańsze głośniki nie będą tak wysokiej jakości, jak te droższe, to jednak myślę, że nie pomylę się, mówiąc, że każdy z prezentowanych wyżej kompletów nie schodzi poniżej akceptowalnego poziomu.

Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie: do czego potrzebne nam głośniki? Jeśli tylko po to, żeby czasem obejrzeć filmik na YouTube, starczą nam najtańsze głośniki do komputera. Jeśli potrzeba nam mocnych uniwersalnych głośników, możemy pozwolić sobie na zestaw ze średniej półki. Jeśli słuchacie dużo muzyki – wystarczy porządny zestaw 2.0, a jeśli brakuje basu – zestaw 2.1. Jeżeli oczekujemy od głośników dźwięku przestrzennego pod gry lub filmy – tu też wybór nie jest trudny, będą to głośniki do komputera Logitech.

Uważajcie, aby nie przesadzić z niedocenianiem opcji podłączenia bezprzewodowego przez Bluetooth. Chociaż może się wydawać, że decydując się na głośniki do komputera, te będą ciągle podłączone kablem, ale Bluetooth to fantastyczna dodatkowa opcja:

 • Można podłączyć drugie urządzenie bez przepinania kabla
 • Można posłuchać muzyki z telefonu bez włączania komputera.

Jednocześnie nie zapomnijcie, że dobre głośniki to nie wszystko: aby uzyskać najlepszy dźwięk, musicie mieć też dobrą kartę muzyczną. Dobrą, czyli niezintegrowaną. Karta muzyczna, którą warto kupić to np. Creative G6.

Ranking głośników do komputera – podsumowanie

Tak jak już wspomniałem – w przypadku głośników mamy olbrzymi wybór i możliwości dopasowania pod nasze potrzeby. Przede wszystkim należy określić swoje oczekiwania, a potem użyć wiedzy z naszego poradnika i gotowe! Dobre głośniki do komputera są wasze – oby nasz ranking głośników komputerowych okazał się pomocny!

WARTO PRZECZYTAĆ:

kamera do nagrywania na yt Kamera do nagrywania na YT – sprawdź, którą wybrać!
YouTube od wielu lat cieszy się sporą popularnością. W obecnych czasach każdy może nagrać swój film i umieścić go na tej znanej platformie. Do tego
Ranking najlepszych słuchawek gamingowych – top 9 modeli w 2022 roku! Ranking najlepszych słuchawek gamingowych – top 9 modeli w 2022 roku!
Słuchawki gamingowe to sprzęt stworzony stricte do gier. Zapewniają one wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, muszą być komfortowe nawet przez długie godziny oraz często posiadają także
google nest Nowoczesny głośnik Google Nest
Już niedługo do sprzedaży trafi głośnik Google Nest. Jest to długo wyczekiwany następca popularnego Google Home. W przeciwieństwie do tradycyjnych głośników, rozwiązanie to umożliwia nie tylko
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *