Masz nowy soundbar i chcesz połączyć go z telewizorem, aby cieszyć się wysoką jakością dźwięku m.in. podczas oglądania seriali czy filmów? W przypadku wielu nowoczesnych telewizorów możesz to zrobić całkowicie bezprzewodowo. Jak podłączyć soundbar do TV przez Bluetooth? Tłumaczymy!

Jak podłączyć soundbar do TV przez Bluetooth? Poradnik krok po kroku

Niezależnie od tego, czy interesuje nas, jak podłączyć soundbar do TV przez Bluetooth Samsung, czy mamy telewizor innej firmy, cały proces powinien wyglądać podobnie. W pierwszej kolejności musimy włączyć soundbar i telewizor.

W dalszej kolejności musimy przejść do ustawień telewizora i tam odnaleźć opcję związaną z Bluetoothem. W zależności od modelu menu może wyglądać bardzo różnie, więc ciężko udzielić tutaj konkretniejszych wskazówek.

Jeśli nie możemy znaleźć takiej opcji, warto szukać w zakładkach związanych z połączeniem bezprzewodowym czy ogółem łącznością. Zawsze warto także na początku upewnić się, czy na pewno dany telewizor w ogóle obsługuje Bluetooth.

Kiedy już znajdziemy ustawienie Bluetootha w TV, musimy je po prostu łączyć. Dalszy krok to wprowadzenie soundbara w tryb parowania, czy to poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na samym urządzeniu, czy na pilocie do niego – zależy to od modelu. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak sparować ze sobą telewizor i soundbar, warto zajrzeć do instrukcji obsługi sprzętu.

Po wprowadzeniu soundbara w tryb parowania może być konieczne wybranie go z listy dostępnych urządzeń w telewizorze i potwierdzenie chęci parowania. Taka lista może być dostępna w sekcji związanej z Bluetooth lub po zamianie opcji “wyjście dźwięku” na “lista głośników Bluetooth”, w zależności od modelu telewizora.

Jak podłączyć soundbar do telewizora przewodowo?

Alternatywnym rozwiązaniem jest podłączenie soundbara do TV przewodowo, poprzez kabel HDMI lub optyczny. Jest to pewniejsze i stabilniejsze niż połączenie bezprzewodowe, ale wymaga posiadania odpowiedniego kabla, a także, aby urządzenia znajdowały się od siebie w odpowiedniej odległości.

Jeśli wybierzemy podłączenie przez kabel optyczny, to sprawa nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy jedną końcówkę kabla wpiąć do soundbara w porcie podpisanym “optical in”, a drugą do telewizora w porcie “optical out”. Jeśli wciąż nie ma dźwięku, to wejdź w ustawienia soundbara i ustaw jako źródło “D.IN”. Potem otwórz ustawienia telewizora i wybierz w opcjach dźwięku “wyjście audio”.

Żeby podłączyć soundbar do telewizora przez HDMI, w pierwszej kolejności musimy wpiąć kabel HDMI do odpowiedniego wejścia w naszym soundbarze – powinno ono być oznaczone napisem “HDMI out” (nie “HDMI in”!). Większość, jeśli nie wszystkie nowoczesne soundbary powinny mieć taki port.

Następnie nie pozostaje nic innego, jak drugą końcówkę kabla podłączyć do telewizora. Należy wpiąć je do portu podpisanego “HDMI/ARC”. Jeśli nasz telewizor nie obsługuje ARC (Audio Return Channel), to nie obejdzie się bez kabla audio, ponieważ nie będzie możliwości przesyłania dźwięku. W przypadku, kiedy po podłączeniu kabla wciąż nie ma dźwięku, należy najpierw w ustawieniach soundbara, a potem telewizora ustawić jako źródło HDMI.

Podłączanie soundbara do telewizora przez Bluetooth – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się dostatecznie odpowiedzieć na pytanie, jak podłączyć soundbar do TV przez Bluetooth. Jak widać, nie jest to szczególnie trudne, aczkolwiek w każdym przypadku może to wyglądać nieco inaczej – dużo tutaj zależy od modelu zarówno telewizora, jak i sprzętu audio.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami, w których tłumaczymy różne kwestie związane z elektroniką i IT. Polecamy między innymi artykuł o tym, jak połączyć telefon z komputerem oraz jak przyspieszyć komputer. Chcielibyście się czegoś dowiedzieć, a jeszcze o tym nie pisaliśmy – koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo switch Nintendo Switch – jak podłączyć do laptopa i telewizora 
Nintendo Switch to popularna konsola do gier, która umożliwia graczom korzystanie z ulubionych gier w podróży. Urządzenie to jest niewielkie i mobilne, nic więc dziwnego,
c seed CES 2024: telewizor za 800 tys. zł? Czemu nie!
Podczas trwających targów CES 2024 został przedstawiony telewizor kosztujący prawie 800 tys. zł! Wygląda naprawdę nieźle, tylko czy kogoś będzie na niego stać? 137-calowy telewizor
lg przezroczysty telewizor LG zaprezentowało przezroczysty telewizor podczas CES 2024 . Robi wrażenie
Czegoś takiego na pewno jeszcze nie było. Podczas trwających targów CES 2024 LG pokazało przezroczysty, bezprzewodowy telewizor. Trzeba przyznać, że robi kapitalne wrażenie! LG Signature
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *