To już oficjalne: największe coroczne święto fanów Blizzarda w 2024 roku się nie odbędzie. Jednak w przeciwieństwie do E3, które zamknęło drzwi już na zawsze, jest szansa, że BlizzCon 2024 to tylko wyjątek od reguły.

BlizzCon 2024 anulowany, ale format może powrócić

Blizzard poinformował o swojej decyzji we wpisie na oficjalnym blogu. Nie podano konkretnego powodu. Firma jedynie zapewniła graczy, że dobrze się nad tym zastanowiła.

Decyzja ta nie została podjęta pochopnie, a BlizzCon pozostaje dla nas wszystkich wyjątkowym wydarzeniem i wiemy, że wielu z was nie może się go doczekać. Choć do tegorocznej edycji podchodzimy w inny sposób i w przeszłości testowaliśmy różne formaty wydarzeń, zapewniamy, że również jesteśmy podekscytowani możliwością przywrócenia BlizzConu w nadchodzących latach — Blizzard

Dla fanów ta wiadomość może być o tyle druzgocząca, że dopiero co niedawno, w listopadzie 2023 roku, udało się zorganizować pierwszy od lat BlizzCon w formie stacjonarnej.

W 2020 roku wydarzenie nie odbyło się w ogóle z powodu pandemii koronawirusa. W 2021 roku zorganizowano za to BlizzConline, czyli przestawiono się na formę zdalną.

BlizzCon 2022 za to całkowicie odwołano, jako że firma walczyła wtedy z oskarżeniami o toksyczną kulturę i molestowanie w miejscu pracy. Po dwóch latach Blizzard poszedł na ugodę i zapłacił w związku z tym ponad 50 milionów dolarów kary.

Blizzard przedstawił plan na nadchodzące miesiące

Żeby nie pozostawiać graczy całkowicie na lodzie, Blizzard wskazał, czego możemy się spodziewać niejako zamiast BlizzConu 2024. W najbliższych miesiącach firma podzieli się swoimi planami odnośnie uczestnictwa w „innych branżowych targach i konwentach, takich jak Gamescom”.

Uchyli przy tych okazjach rąbka tajemnicy w zakresie m.in. World of Warcraft: The War Within czy pierwszego rozszerzenia do Diablo IV, czyli Vessel of Hatred. Przypomniano również o nadchodzących celebracjach z okazji 30. rocznicy WoW-a, a także wydarzeniach e-sportowych (Overwatch Champions Series na Dreamhack Dallas i Dreamhack Stockholm).

Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Activision Blizzard

WARTO PRZECZYTAĆ:

gta 6 rekord GTA 6 z oficjalną datą premiery! Trzeba uzbroić się w nieco cierpliwości
Przez długi czas w ogóle nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się premiery Grand Theft Auto 6. Potem Rockstar zapowiedział, że najnowsza odsłona kultowej serii pojawi
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
motorola Motorola i Lenovo dostały bana na sprzedaż swoich produktów w Niemczech
Po raz kolejny zadziałało równanie, według którego Niemcy + producenci smartfonów + bitwy patentowe = zakaz sprzedaży produktów znanych marek. W 2022 roku Oppo, Vibo
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *