Kable, kable, kable – plączą się, irytują, a więc po co komu one? Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie głośniki bezprzewodowe (opierające się z reguły na komunikacji Bluetooth) potrafią zapewniać świetną jakość muzyki, a do tego długi czas działania. Kablami będziemy musieli się przejmować tylko podczas okazjonalnego podładowywania sprzętu. Dlatego też stworzyliśmy dla wszystkich osób, które interesują głośniki bezprzewodowe ranking najlepszych modeli.

Nie tylko tych najdroższych, ale też ze średniej półki cenowej, tak, aby jak najwięcej osób mogło znaleźć coś dla siebie. W tym rankingu będziemy skupiać się na tych głośnikach bezprzewodowych, które są w miarę łatwe w transporcie. Niekoniecznie zmieszczą się w kieszeni, ale w plecaku czy większej torbie znaczna część z nich powinna już zmieścić się bez problemu.

Są oczywiście bardzo duże głośniki łączące się z telefonem czy innymi urządzeniami bezprzewodowo (jak chociażby recenzowany przez nas swego czasu głośnik Sharp PS-929), ale tym razem położyliśmy nacisk na głośniki mobilne. Zapraszamy do lektury!

Głośnik bezprzewodowy ranking, czyli jaki powinien być dobry głośnik Bluetooth?

Zanim rozpoczniemy nasz głośniki bezprzewodowe ranking, warto wskazać, na jakie aspekty powinno się zwrócić największą uwagę, wybierając idealny model dla siebie. Moc głośnika, ilość membran i wzmacniaczy, pasmo przenoszenia – na te aspekty powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli interesuje nas jakość dźwięku.

Oczywiście, trzeba mieć świadomość tego, że systemy bezprzewodowe nie są idealne i raczej nie są faworytami audiofili, natomiast wysokiej klasy urządzenia potrafią zaimponować świetną jakością dźwięku, więc też nie należy pod tym względem od razu modeli bezprzewodowych skreślać.

W przypadku głośników bezprzewodowych mobilnych, a więc takich, jakimi zajmujemy się w tym zestawieniu, ogromne znaczenie ma także rozmiar. Można spotkać modele, które zmieszczą się w kieszeni, są też takie nieco większych rozmiarów, ale wciąż relatywnie łatwe w przenoszeniu. Istotny jest także czas pracy na jednym naładowaniu. Nikt w końcu nie będzie chciał wyłączać muzyki w połowie imprezy w plenerze i szukać zamiennika, ponieważ głośnik będzie wymagał podładowania.

Sony SRS-XG500

Sony SRS-XG500
Źródło: Sony

Sony SRS-XG500 to bardzo solidnie wykonany (jak to u Sony bywa) głośnik przenośny, charakteryzujący się minimalistycznym, ale eleganckim wyglądem. Znajdziemy na nim porty USB, mini jack, gitarowe oraz mikrofonowe. Głośnik posiada moduł Bluetooth, ale można też odtwarzać utwory z pamięci zewnętrznej za pomocą wspomnianego już portu USB.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to warto wspomnieć, że w tym głośniku wykorzystano technologię X-Balanced Speaker Unit. W praktyce oznacza to czysty dźwięk z mocnym wokalem i solidnie podbitym basem. W sam raz na imprezę w plenerze. Głośnik gra bardzo głośno, a do tego pozwala na synchronizację z nawet 100 innymi głośnikami, dzięki czemu można z powodzeniem nagłośnić nawet duży obszar.

Urządzenie posiada certyfikat IP66. Obsługuje ładowanie przez USB i jest to ładowanie szybkie – zajmuje około 3 godziny “do pełna”. Jedno naładowanie może wystarczyć nawet na 30 godzin muzyki. Ciekawym dodatkiem jest tryb LIVE Sound. Przydać się może również uchwyt do przenoszenia, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to jeden z większych i cięższych głośników na tej liście (waży około 5,6 kilograma).

JBL Extreme 3

JBL Extreme 3
Źródło: JBL

Jak sama nazwa wskazuje, JBL Extreme 3 to model przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, jeśli chodzi o odporność sprzętu na trudne warunki. Deszcz, uszkodzenia mechaniczne, kurz – te problemy są dla tego głośnika mało znaczące. Jednocześnie jest on wciąż dość mały i relatywnie lekki, jak na tak solidnie wykonane urządzenie (waży niespełna dwa kilogramy).

Trzeba zwrócić uwagę na moc tego głośnika, która jest niezwykle imponująca – to aż 100W. Gra on więc bardzo, bardzo głośno, a przy tym czysto, bez szumów i zakłóceń. Bardzo wyczuwalne są wysokie tony. Fani mocnych basów powinni zdecydowanie być zadowoleni. JBL tym głośnikiem udowodnił, że wytrzymałość może iść w parze z dobrą jakością dźwięku.

Jednocześnie duża moc nie przeszkadza temu głośnikowi w długim czasie pracy na jednym naładowaniu. Po naładowaniu na pełna Extreme 3 gra nawet przez 15 godzin, a samo ładowanie trwa zaledwie 2,5 godziny. Urządzenie ma moduł Bluetooth, ale też złącze AUX (i funkcję powerbanka). Wszystko to za około 1400 złotych.

Philips TAS7505

Philips TAS7505 głośniki bezprzewodowe ranking
Źródło: Phillips

Ta propozycja od Phillipsa to naszym zdaniem jeden z ładniejszych głośników na tej liście. Uzupełnił on nasz głośniki bezprzewodowe ranking jednak nie tylko ze względu na swój prosty, acz niezwykle elegancki i ponadczasowy wygląd. Jest to niewielki, lekki (waży około 860 gramów) głośnik mobilny, który cechuje się intuicyjnością obsługi i miłym dla ucha, głośnym brzmieniem.

Głośnik posiada certyfikat IPX7, więc powinien zainteresować nawet zwolenników bardziej wymagających aktywności, chociaż oczywiście nie jest on przeznaczony dla fanów sytuacji ekstremalnych, tak jak chociażby powyższa propozycja od JBL. Moc 30W to jak najbardziej optymalny parametr, jak na głośnik mobilny, a ładowanie przez USB, które zajmuje około 4,5 godziny (trochę dłużej niż w przypadku wielu innych głośników z tego rankingu, ale da się to przełknąć), pozwala na grę przez nawet 20 godzin.

Świetna jakość wykonania również jest jednym z kluczowych plusów głośnika Philips TAS7505. Wpływa ona jednak na ostateczną cenę urządzenia, która wynosi około 930 złotych.

Sony SRS-XB43B

Sony SRS-XB43B
Źródło: Sony

Sony SRS-XB43B to nieco lżejsza i tańsza alternatywa dla innego modelu Sony opisanego w tym rankingu. Bardzo istotnym elementem specyfikacji tego głośnika jest długi czas pracy na baterii. Sięga on nawet do 24 godzin, chociaż oczywiście to, ile sprzęt rzeczywiście wytrzyma, zależy od tego, czy włączymy dodatkowe funkcje. Takie jak chociażby imprezowe podświetlenie czy tryb wzmocnionego basu, który działa naprawdę skutecznie.

Zresztą nawet bez włączonego bass boosta bas jest głęboki i dynamiczny. Jeśli dołożymy do tego czysty wokal i niezłą moc (32W), mamy głośnik zdecydowanie warty uwagi. Ciekawostką jest tryb głośnomówiący, trzeba też wspomnieć o certyfikacie IP67, oznaczającym, że można bez obaw zabrać ten sprzęt ze sobą na plażę czy basen. Nie zabrakło również funkcji powerbanka, a nawet specjalnego trybu do dźwięku przestrzennego, który radzi sobie zaskakująco dobrze.

Za ten ciekawy model trzeba zapłacić około 680 złotych. Posiada on moduł Bluetooth i NFC, natomiast trzeba zwrócić uwagę na dość długi czas ładowania, który wynosi nawet do 5 godzin.

JBL Charge 5

JBL Charge 5 głośniki bezprzewodowe ranking
Źródło: JBL

JBL Charge 5 to również model do zadań specjalnych, ze wzmocnioną obudową i wodoszczelnością. Jednocześnie nie tylko jest on dość mały i wygodny w transporcie, ale też nieźle gra. Zapewnia to moc 30 W i dwa głośniki. “Piątka” ma pasmo przenoszenia od 65 Hz do 20 kHz, a z telefonem łączy się za pomocą modułu Bluetooth 5.1. Sprzęt posiada port USB-C i może dublować jako powerbank.

Pojemność akumulatora na poziomie 7500 mAh zapewnia do nawet 20 godzin pracy na baterii (nieco mniej przy bardzo dużej głośności). Kiedy już pojawi się konieczność ładowania, możemy napełnić baterię do pełna w około 4 godziny. Poza wspomnianym USB-C Charge 5 posiada także port AUX.

Za JBL Charge 5 trzeba zapłacić niespełna 700 złotych. Jeśli chcecie trochę oszczędzić, to w sprzedaży dostępna jest m.in. poprzednia generacja tego głośnika, a więc JBL Charge 4. Jest on kilkadziesiąt złotych tańszy niż Charge 5. Różnic między tymi głośnikami nie jest dużo: “piątka” jest odporna nie tylko na wodę, ale też na kurz, lepiej chroni się przed uszkodzeniami mechanicznymi, a i gra nieco wyraźniej i czyściej. W zakresie np. pojemności akumulatora oba te modele prezentują się tak samo.

XMUSIC BTS800K

XMUSIC BTS800K
Źródło: XMUSIC

XMUSIC BTS800K jest przede wszystkim głośnikiem bardzo uniwersalnym. Posiada on oczywiście moduł Bluetooth, ale poza tym jest także wbudowane radio FM, port AUX oraz wejście na kartę. Sposobów na słuchanie ulubionych utworów jest więc mnóstwo. Do tego nie będzie ona gryzła w uszy, ponieważ ten model wyróżnia się bardzo przyjemnym brzmieniem, które docenią zwłaszcza entuzjaści mocnych basów.

Moc 20W nie powala, ale nie ma tragedii – sprzęt gra nie tylko czysto, ale też głośno. Co ciekawe, głośnik może także pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, jeśli sparujemy go ze smartfonem. W porywach gra do 15 godzin na jednym naładowaniu, co jest całkiem niezłym wynikiem. Ma on również funkcję powerbanka, a więc możemy z głośnika podładować smartfon czy słuchawki bezprzewodowe.

Za ten całkiem elegancki, solidnie wykonany smartfon trzeba zapłacić około 600 złotych. Jest on odporny na kurz i zachlapanie, więc powinien sprawdzić się także w bardziej ekstremalnych warunkach.

JBL Flip 5

JBL Flip 5 głośnik bezprzewodowy ranking
Źródło: JBL

Nasz głośniki bezprzewodowe ranking kończy kolejna propozycja od JBL, a mianowicie JBL Flip 5. To niewielki, intuicyjny w użyciu głośnik przenośny, który można użytkować w pozycji pionowej lub poziomie, w zależności od preferencji. Nie jest to najmocniejszy głośnik w tym rankingu (20W), ale przy mniejszych przestrzeniach daje radę. W razie czego można go połączyć z innymi głośnikami w celu stworzenia efektu dźwięku przestrzennego.

Jest to sprzęt dość lekki (waży zaledwie pół kilo) i co za tym idzie łatwy w transporcie. Gra przez nawet 12 godzin na jednym naładowaniu, a samo ładowanie trwa średnio 2,5 godziny i następuje poprzez port USB-C. Urządzenie posiada certyfikat IPX7, co oznacza, że jest zasadniczo wodoszczelne i rozlane piwo czy chlapnięcie wodą na plaży nie są mu straszne.

Ciekawostką jest funkcja automatycznego wyłączenia głośnika w przypadku braku aktywności ze strony użytkownika, mająca oszczędzać energię. Mimo małych rozmiarów, JBL Flip 5 jest w stanie grać bardzo głośno – i całkiem ładnie. Dostępny jest ogrom wersji kolorystycznych, w tym wersja moro, a za głośnik trzeba zapłacić około 500 złotych. To bardzo dobry wybór dla tych, którym zależy przede wszystkim na mobilności, ale też nie chcą iść na duże kompromisy w zakresie jakości dźwięku.

Klipsch THE THREE II

Klipsch THE THREE II
Głośnik bezprzewodowy o mocno charakterystycznej budowie. Wyróżnia go oryginalny design – połączenie nowoczesnego wyglądu oraz stylu vintage. Warto zwrócić uwagę na to, że ten model pochodzi z najwyższej półki. Głośnik jest stosunkowo drogi, jednak oferuje niesamowite brzmienie. Moc tego modelu wynosi 60 W RMS. Sprzęt jest dość głośny, a brzmienie czyste. Warto zauważyć, że głośnik posiada zintegrowany wzmacniacz – nie trzeba dodatkowych urządzeń. W tym modelu pasmo przenoszenia wynosi od 45 do 20000 Hz. Najważniejszy element to jednak aż 57-milimetrowe przetworniki oraz duży głośnik niskotonowy. Można tutaj liczyć na perfekcyjne brzmienie, niezależnie od gatunku muzyki. Z głośnikiem trzeba połączyć się przez Bluetooth – oferuje on około 10 metrów zasięgu. W zestawie znajduje się dodatkowy pilot, by sterowanie było wygodniejsze.

Głośnik posiada kilka złącz – USB, wejście liniowe AUX i wejście liniowe audio RCA. Jest mimo wszystko stosunkowo ciężki. Do zasilania wymaga podłączenia przewodu do kontaktu. Warto zauważyć, że jego brzmienie mocno wyprzedza inne propozycje z zestawienia. To prawdziwie profesjonalny głośnik bezprzewodowy. Trzeba za niego zapłacić około 1800 zł, więc jest przeznaczony tylko dla miłośników perfekcyjnego brzmienia.

Bose SoundLink Flex

Bose SoundLink Flex
Niezwykle wytrzymały, kompaktowy głośnik bezprzewodowy z pojemną baterią oraz niesamowitym brzmieniem. Na co warto tutaj zwrócić uwagę? Głośnik oferuje opcję działania nawet przez 12 godzin bez konieczności ładowania. Ogromny plus to także klasa szczelności IP67 – sprzęt jest odporny na wodę, pył i uderzenia mechaniczne. Marka Bose wyróżnia się jednak brzmieniem. Tutaj udało się uzyskać niezwykle czysty dźwięk (wysoki i niski). Brzmienie nie pozostawia wiele do życzenia.

Producent wykorzystał tu dość ciekawą technologię PositionIQ, która dopasowuje brzmienie według położenia głośnika. Baterię można naładować w zaledwie 4 godziny. Warto zauważyć, że głośniki Bose da się łączyć w cały system grający – to naprawdę przydatna cecha. Ten model posiada nawet wbudowany mikrofon, by móc prowadzić rozmowy tak, jak w przypadku zestawu głośnomówiącego.

Za ten model trzeba zapłacić około 700 zł. Oferuje on świetną jakość wykonania, klasę szczelności IP67 oraz niezwykłe brzmienie. Widać tutaj genialną dbałość o szczegóły marki Bose. Ten model zbiera także świetne opinie użytkowników. Jest bardzo popularnym wyborem, jeśli chodzi o wyższą półkę przenośnego audio.

Bang & Olufsen Beosound A1 2nd Gen

Bang & Olufsen Beosound A1 2nd Gen
Naprawdę niewielki, kompaktowy głośnik bezprzewodowy. Mimo wszystko jest to propozycja z najwyższej wręcz półki. Ten model będzie najlepszy, jeśli szukasz świetnego brzmienia w mobilnym, solidnym sprzęcie. W tak małym urządzeniu udało się zmieścić moc sięgającą aż 60 W. Sprzęt posiada złącze USB Typu C, jednak należy z nim łączyć się za pomocą Bluetooth. Bateria wytrzymuje tutaj maksymalnie 18 godzin – oferuje 3000 mAh pojemności. Na wyróżnienie zasługuje Bluetooth w wersji 5.1, współpraca z Amazon Alexa oraz wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym.

Głośnik oferuje sporo dodatkowych funkcji. Służą one przede wszystkim temu, by dźwięk był przestrzenny, a łączenie ze smartfonem lub innym urządzeniem stało się wygodniejsze i szybsze. Warto zauważyć, że ten model także jest naprawdę wytrzymały. Głośnik Bang & Olufsen oferuje odporność na wodę, pył i różne uszkodzenia mechaniczne.

Cena tego modelu wynosi około 1000 zł. To drogi głośnik, jednak najlepszy w swoim rodzaju. Kompaktowy sprzęt o ogromnych możliwościach i perfekcyjnym wręcz brzmieniu.

Sonos Roam

Sonos Roam
Uniwersalny, kompaktowy głośnik z naprawdę dobrym brzmieniem. Ten model łączy się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi – zależnie od preferencji. Mobilność i uniwersalność tego głośnika jest ogromnym plusem. Brzmienie także nie pozostawia wiele do życzenia. Producent zadbał o głębokie, czyste basy oraz świetnie brzmiące wysokie tony. Warto zwrócić uwagę na funkcję TruePlay – głośnik automatycznie dostosowuje się do tego, czego słuchasz oraz gdzie się znajdujesz. Czas pracy tego modelu wynosi około 10 godzin bez konieczności ładowania.

Głośnik posiada także klasę szczelności IP67. Jest on więc odporny na pył, wodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Zaimplementowano tu również mikrofon. Ten model może więc służyć, jako zestaw głośnomówiący oraz obsługuje sterowanie głosem (zarówno Amazon Alexa, jak i Asystent Google).

Marka Sonos gwarantuje jakościowe brzmienie – jest popularna, jeśli chodzi o sprzęt audio. Ten głośnik oznacza wydatek około 900 zł. Oferuje mobilną, solidną konstrukcję, najważniejsze funkcje oraz oczywiście topowej jakości dźwięk. Sprzęt dla wymagających.

Bonus: Marshall Action II

Marshall Action II
Źródło: Marshall

Nie zdziwi wielu z Was zapewne, że jeśli chodzi o głośniki bezprzewodowe ranking nie mógł obejść się bez produktu firmy Marshall. Konkretnie chcielibyśmy zaprezentować Wam głośnik bezprzewodowy Marshall Action II. Nie jest to z pewnością najmniejszy głośnik na tej liście (rozmiarami przypomina przeciętny toster), ale za to jak gra! Mamy tutaj podwójne głośniki niskotonowe, subwoofer, a do tego jeszcze trzy wzmacniacze klasy D. Wszystko to sprawia, że mimo dość niewielkich w porównaniu z innymi głośnikami Marshalla trudno tutaj narzekać na jakość dźwięku.

Jednocześnie jest on jedynie bonusem na tej liście, ponieważ chociaż jest dość mobilny (waży niespełna 3 kilogramy), to nie jest to głośnik prawdziwie bezprzewodowy. Ma oczywiście moduł Bluetooth do bezprzewodowego łączenia się z telefonem, natomiast nie posiada wbudowanego akumulatora pozwalającego na działanie bez stałej dostaw prądu, musi więc być cały czas wpięty do gniazdka.

Jest to głośnik dość zbalansowany, więc bez problemu powinien poradzić sobie z kawałkami puszczanymi na typowej polskiej imprezie. Do tego ten wygląd… można śmiać się, że to trochę wspomniany już toster, ale z pewnością design docenią fani klimatów retro. Jest on elegancki i wyróżnia się z tłumu, również dzięki bardzo wysokiej jakości wykonania. Niestety, wysoka jest też cena. Za głośnik bezprzewodowy Marshall Action II trzeba zapłacić około 930 złotych, jest to więc propozycja przede wszystkim dla osób bardzo wymagających, dla których cena nie gra dużej roli.

Głośniki bezprzewodowe ranking 2022 – podsumowanie

Mamy nadzieję, że wszystkie osoby, które zechciały kupić głośniki bezprzewodowe ranking nasz naprowadził na dobry trop. Na rynku obecnie dostępne są dziesiątki, jeśli nie setki różnorodnych modeli głośników Bluetooth, nie da się więc ukryć, że trudno jest podjąć właściwą decyzję zakupową. Zwłaszcza, jeśli ma się wysokie wymagania bądź ograniczony budżet (a szczególnie, gdy jedno i drugie). Oczywiście, głośniki bezprzewodowe, nawet te najdroższe i najlepsze, to raczej nie sprzęty dla audiofili, a osób, którym zależy na wygodzie i mobilności sprzętu – nie znaczy to jednak, że trzeba iść na ogromne kompromisy w zakresie jakości.

Są modele, którymi warto się zainteresować. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że “scenę” zdominowało dwóch producentów – JBL oraz Sony, aczkolwiek oczywiście są też inni, którzy starają się pogodzić jakość z rozsądnymi cenami. Jeśli macie jakieś rekomendacje w zakresie modeli, których nie udało nam się zmieścić w tym rankingu, śmiało dzielcie się nimi w komentarzach – z pewnością inne osoby poszukujące porady w zakresie doboru idealnych głośników bezprzewodowych chętnie skorzystają z Waszych porad i doświadczeń!



Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

telewizor do kuchni Telewizor do kuchni – jaki wybrać?
Miejscem, w którym można znaleźć telewizor jest najczęściej salon, jednak w wielu domach pojawia się także w innym pomieszczeniu – kuchni. Dzięki temu wygodniej jest
Telewizor do gier – najlepsze modele
Kiedyś pod terminem “telewizor do grania” było rozumiane wszystko, pod co można było podłączyć konsole. Przez długi czas jedyne, na co musieliśmy zwracać uwagę to
monitor do 600 zł Jaki monitor do 600 zł jest najlepszy? Ranking monitorów
Wiele lat temu, gdy na fali wznoszącej była sprzedaż laptopów, a potem smartfonów i tabletów, rynek monitorów czekał trudny okres. Wielu wydawało się, że za

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *