Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Niedawno recenzowaliśmy głośnik Sharp PS-919 – interesujący sprzęt mobilny w stylu lat 90. Teraz przychodzimy do was z czymś potężniejszym (i większym) oraz charakteryzującym się bardziej klasycznym designem, a mianowicie głośnikiem Sharp PS-929.

Szczególnie powinny się nim zainteresować osoby szukające głośników imprezowych, które nie rozbiją im banku. W takim razie, jaka jest jego specyfikacja i jak ten głośnik gra? Czy warto się nim zainteresować? Odpowiedzi na te pytania poznacie poniżej.

Sharp PS-929 – specyfikacja

  • Moc znamionowa: 180W
  • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth
  • Wejścia: USB 2x (jedno wejście do odtwarzania muzyki, jedna ładowarka 5V/1A), AUX, wejście mikrofonowe
  • Wbudowana bateria: tak
  • Podświetlenie: tak
  • Super Bass
  • True Wireless Stereo przy połączeniu dwóch głośników.

Cena Sharp PS-929 wynosi około 550 złotych. Jeśli mamy taką ochotę, możemy zakupić dwie sztuki, aby połączyć je ze sobą i odpalić dzięki temu tryb TWS (True Wireless Stereo). To ciekawa opcja zwłaszcza, jeśli planujemy nagłaśniać imprezy na większych powierzchniach.

podświetlenie małe

Na jakość dźwięku i głośność ciężko narzekać

Maksymalnie podgłaśniając PS-929, możemy liczyć w krótkim czasie na pukanie do drzwi i skargi niezadowolonych sąsiadów. Głośnik ma naprawdę sporą moc – i to nawet bez włączania opcji Super Bass, której lepiej unikać, jeśli ktoś nie jest fanem bardzo mocno podbitych basów.

Nawet po wyłączeniu tego trybu basy są niezłe, zwłaszcza, jeśli dostosujemy głośnik pod siebie. Sprzęt wyposażono oczywiście w korektor dźwięku, więc spokojnie można sobie przy nim chwilę posiedzieć, aby znaleźć ustawienie, które będzie dla nas najlepsze (np. rock czy jazz).

góra

Nawet przy imponującej głośności (oczywiście przy wyłączonym Super Bassie) nie można mówić o mocnym zniekształceniu dźwięku. PS-929 gra bardzo czysto jak na swoją cenę, nie wydaje nieprzyjemnych odgłosów.

Głośnik jest dość duży, ale stosunkowo mobilny

PS-929 to już dość potężny sprzęt, ale przy tym wciąż w miarę mobilny. Wymiary głośnika to 260 x 554 x 268 mm, a waga – w okolicach 7 kilogramów. Nie mamy tu więc do czynienia z urządzeniem, które zapakujemy do plecaka, a już większych rozmiarów głośnikiem imprezowym.

Jednak nikt raczej nie powinien mieć problemu, żeby włożyć go do samochodu i gdzieś przewieźć czy przestawiać w domu z miejsca na miejsce. Zwłaszcza, że głośnik wyposażono w wygodną rączkę, która znacząco ułatwia transport. Możliwość zasilania z wbudowanej baterii, bez podłączania sprzętu do gniazdka, sprawia, że urządzenie nadaje się do ustawienia w praktycznie dowolnym miejscu.

rączka

To, jak długo głośnik wytrzyma na baterii, zależy od głośności utworów i tego, czy będziemy mieli włączone cały czas podświetlenie. Przy rozsądnej (czyli takiej, która nie doprowadzi sąsiadów do wściekłości) głośności możemy liczyć na co najmniej kilka godzin (5-6 co najmniej) świetnej zabawy, zanim sprzęt będzie trzeba podładować.

zasilacz

Tradycyjnie dla Sharpa, w pudełku znajdziemy dwa rodzaje wtyczek: europejską i brytyjską, które nakłada się bezpośrednio na zasilacz (w każdej chwili wtyczkę można wyjąć i wymienić na inną).

wtyczki uk i europejska

Jest Bluetooth, ale można podłączyć też np. pendrive’a

PS-929 można szybko i bezproblemowo podłączyć do laptopa czy komórki za pomocą Bluetootha 5.0. Parowanie jest błyskawiczne i nie napotkaliśmy na żaden problem z odnajdywaniem się poszczególnych urządzeń. To wygodna opcja, zwłaszcza, że nie ma wyraźnych opóźnień i głośnik działa przez Bluetooth naprawdę płynnie.

Jeśli jednak potrzebujemy innych rozwiązań, bez obaw – Sharp wyposażył głośnik w kilka różnych wejść, dzięki którym załączymy muzykę z prawie dowolnego źródła. Jest oczywiście wejście aux, a do tego wejście USB. Mamy też opcję odpalenia radia FM 87,5 – 108 MHz.

sharp ps-929 wejścia

Co ciekawe, jedno z wejść USB to w istocie ładowarka 5V/1A dla urządzeń zewnętrznych. Zapewne w większości przypadków się nie przyda, ale może się zdarzyć, że możliwość szybkiego podładowania czegoś uratuje życie na imprezie.

W głośniku imprezowym nie mogło zabraknąć podświetlenia

Jak przystało na głośnik imprezowy, PS-929 wyposażony jest w mocne podświetlenie LED. Obejmuje ono większość przodu głośnika, a do tego na dole znajduje się jeszcze osobne małe, szybko migające światełko. Korzystając z przycisku na obudowie, mamy możliwość dostosowania koloru podświetlenia spośród wielu opcji, jest oczywiście także możliwość jego całkowitego wyłączenia.

sharp ps-929 podświetlenie w nocy

To dobra opcja, jeśli chcemy, aby głośnik wytrzymał dłużej bez ładowania bądź po prostu nie jesteśmy fanami migających świateł. Podświetlenie w PS-929 nie oślepia i wygląda całkiem nieźle, chociaż w naszym odczuciu lepiej ten element zrealizował wspomniany już niedawno recenzowany PS-919.

Mikrofon dołączony do zestawu sprawdza się świetnie

Do głośnika Sharp PS-929 w zestawie dołączany jest jeden mikrofon, który sprawuje się naprawdę nieźle, jak na to, że nie jest głównym daniem, a jedynie przystawką. Mniej wymagający użytkownicy, którzy lubią sobie pośpiewać na imprezach, powinni być zadowoleni.

Łącznie na sprzęcie znajdują się dwa wejścia mikrofonowe, więc, jeśli dysponujemy większą ilością tego typu sprzętu, możemy spokojnie na imprezie oferować karaoke kilku osobom. Co ciekawe, jeśli mamy taką ochotę, do mikrofonu można dodać echo (lub je wyłączyć, jeśli go sobie nie życzymy). Bez problemu można też podłączyć do głośnika gitarę elektryczną.

sharp ps-929 mikrofon

Mikrofon (lub gitarę) podgłaśniamy osobnym pokrętłem, a nie tym samym, który służy do ustalania głośności muzyki. To dobre rozwiązanie, które pozwala perfekcyjnie dostosować działanie sprzętu do swoich potrzeb i oczekiwań.

Wygląd PS-929 może się podobać

Design PS-929 jest bardziej klasyczny niż PS-919, więc ma szanse spodobać się większej grupie odbiorców. Większość sprzętu jest czarna i stworzona z gładkiego materiału. Z przodu mamy do czynienia z drobną szarą kratką, są też czerwone akcenty.

wygląd

W naszym odczuciu głośnik wygląda naprawdę estetycznie i solidnie. Nie powinien mocno uszkodzić się na przykład od upadku podczas przenoszenia. Urządzenie ma certyfikat IPX5, ale mimo wszystko raczej nie zlecamy zanurzania go w wodzie. Odrobina napoju rozlana na imprezie natomiast prawdopodobnie mu nie zaszkodzi.

tył

Jakości wykonania w tej kategorii cenowej nie można nic zarzucić – sprzęt nie wygląda tanio i powinien dobrze prezentować się na każdej imprezie. Wszystkie wejścia z tyłu głośnika zabezpieczono gumową, szczelną zatyczką. Jest ona na stałe przyczepiona do głośnika, dzięki czemu nie ryzykujemy, że ją zgubimy w ferworze imprezy.

wtyczki zakryte

Głośnik Sharp PS-929 – podsumowanie

Sharp PS-929 to ciekawy głośnik imprezowy, który nada się zarówno na domówkę, jak i działkowe barbecue. Potrafi na maksymalnej głośności naprawdę dać uszom popalić, a przy tym charakteryzuje się całkiem niezłą jakością dźwięku.

Wysoka jakość wykonania, solidna bateria i mikrofon w zestawie sprawiają, że sprzęt ten może być dobrą inwestycją. Jeśli mamy taką możliwość, warto przed zakupem sprawdzić osobiście w sklepie z elektroniką, jak on gra, ale, ogółem mówiąc, ciężko na coś mocno narzekać.

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *