Był ranking myszek do gier, czas więc również na porównanie ich nieodłącznych towarzyszy, a więc ranking klawiatur. Dobra klawiatura gamingowa to podstawa, jeśli chcemy osiągać sukcesy i czerpać maksymalną przyjemność z rozgrywki. Tworząc nasze zestawienie, tradycyjnie weźmiemy pod uwagę sprzęt z różnych kategorii cenowych, tym razem prezentując urządzenia od najtańszych do najdroższych. W pierwszej kolejności pochylimy się jednak na tym, na jakie cechy warto zwracać uwagę, jeśli interesują nas klawiatury dla graczy.

Klawiatura gamingowa – na co należy zwracać uwagę?

Klawiatury gamingowe mają wiele różnych parametrów – niektóre z nich mogą okazać się przydane podczas grania, inne ułatwią ogólne korzystanie z nich czy poprawią wrażenia wizualne. W pierwszej kolejności musimy zaznaczyć, że chociaż da się wskazać sprzęt obiektywnie dobry (świetnie wykonany, mający dużo przydatnych funkcji, cieszący się pozytywnymi opiniami) to każdy jest inny i może się okazać, że nawet droga, polecana klawiatura gamingowa nie spełni naszych oczekiwań, a zrobi to znacznie tańszy zamiennik.

Dlatego rekomendujemy w miarę możliwości zobaczyć na żywo i chociaż przez chwilę wypróbować sprzęt przed jego zakupem (np. w sklepie z elektroniką, w którym znajduje się on na wystawie). Czasem wystarczy, ze kilka razy wciśniemy parę przycisków i już będziemy wiedzieli, że to właśnie klawiatura dla nas.

Przy tym warto pamiętać, że jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z klawiatury mechanicznej, to warto dać jej szansę i poużywać jej kilka dni, zanim z niej zrezygnujemy – różnica w użytkowaniu jest znacząca względem klawiatur membranowych i trzeba się po prostu do niej zaaklimatyzować przed podjęciem decyzji.

 

Genesis Rhod 420 Genesis Rhod 420Genesis Rhod 420 – najtańsza sensowna klawiatura gamingowa

genesis rhod 420

 

Półki supermarketów i sklepów z elektroniką, zarówno te wirtualne, jak i fizyczne, zalewane są tanimi, brzydkimi, słabej jakości klawiaturami (i innym sprzętem) “dla graczy”. Nie wszystkie z nich są całkowicie tragiczne i niewymagający gracze mogą przez lata cieszyć się niektórymi z nich (sensowne propozycje wśród najtańszych klawiatur mają przede wszystkim Tracer i Logitech).

Jednak, podobnie jak w przypadku myszek, uważamy, że lepiej przynajmniej trochę dopłacić i zainwestować w urządzenie, które spełnia pewne standardy jakości. Świetnie można się bawić (i wygrywać!) w grach nawet na budżetowej klawiaturze, ale warto zadbać, aby nie być przesadnie oszczędnym.

Genesis Rhod 420 to w naszym odczuciu najtańsza klawiatura dla graczy, która ma sens, jeśli zależy nam zarówno na oszczędności, jak i na jakości. Nie każdemu może się jednak podobać jej wygląd, który idzie mocno w stylistykę gamingową (chociaż są też z pewnością tacy, którzy bardzo ją lubią, więc wszystko zależy od osobistych preferencji).

Kosztuje ona około 90 złotych i ciężko przy tej cenie na wiele narzekać. Do dyspozycji mamy kilka przydatnych funkcji, takich jak antyghosting czy podświetlenie RGB, ponadto klawiatura umożliwia zmianę kąta jej nachylenia, dzięki czemu użytkownik ma możliwość dostosowania jej do swoich oczekiwań. Jest to oczywiście klawiatura membranowa, ale, jak już wspomnieliśmy, samo to nie musi jej automatycznie wykluczać.

Tracer Mecano Tracer Mecano – niezła, budżetowa klawiatura o bardziej stonowanym wyglądzie

tracer mecano

 

Tracer Mecano Tracer Mecano to kolejna przyzwoita “membranówka”, charakteryzująca się znacznie bardziej stonowanym wyglądem niż powyższa propozycja (chociaż można narzekać na wąski klawisz spacji), co może zadowolić osoby uznające sprzęt typowo gamingowy za tandetny.

Charakteryzuje ją stosunkowo głośne działanie, ponadto jest ona wyposażona w podświetlenie w trzech kolorach i kilka dość podstawowych, ale użytecznych funkcji (między innymi możliwość blokady przycisku Windows, co może być przydatne zwłaszcza podczas grania).

Za Mecano zapłacimy około 100 złotych, co jest uczciwą ceną za akceptowalnej jakości klawiaturę, która dobrze sprawdzi się do grania, ale też nawet w biurze, z uwagi na relatywnie standardowy wygląd. Fani Tracera, którzy jednak woleliby zupełnie inną stylistykę, powinni rozważyć inne opcje, np. model GameZone HellWay.

Genesis Thor 300 Genesis Thor 300 – klawiatura mechaniczna do 200 złotych

genesis thor 300

 

Za klawiaturę Genesis Thor 300Genesis Thor 300 zapłacimy około 160 złotych. Jest to już klawiatura nie membranowa, a mechaniczna, co jest wyraźnie odczuwalne Genesis sprzedaje ją w dwóch wersjach: z przełącznikami niebieskimi i z przełącznikami Outimu Red. Ta druga opcja lepiej sprawdzi się u osób, które nienawidzą głośnych klawiatur.

Czym charakteryzuje się ta propozycja poza przyciskami mechanicznymi? Klasycznie podświetleniem, a także antyghostingiem. Do zestawu nie dołączono podpórki na nadgarstki, ale stosunkowo niski profil klawiatury zapewnia niezłą wygodę użytkowania. Początkujących e-sportowców zadowolić powinien fakt, że Thor 300 dostępny jest również w wersji turniejowej (bez bloku numerycznego).

Krux Atax Pro RGB –  klawiatura turniejowa w niskiej cenie

Krux Atax Pro RGB
Krux Atax Pro RGB to klawiatura o schemacie TKL
, czyli pozbawiona jest sekcji numerycznej. Cieszy się wysoką popularnością wśród graczy nie tylko ze względu na niewielki rozmiar, ale przede wszystkim za znakomity stosunek ceny do jakości.

Za około 180 złotych otrzymujemy bowiem klawiaturę gamingową wyposażoną w solidne przełączniki mechaniczne Outemu Brown lub Outemu Red, które co prawda odbiegają swoją jakością od topowych rozwiązań (np. Cherry MX), ale w tym przedziale cenowym nie można im nic zarzucić.

Krux Atax Pro RGB to także zestaw funkcji przydatnych dla każdego gracza. Producent przewidział m.in. aż 20 trybów podświetlenia klawiszy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik zaprogramował własny styl.

Do tego możliwość tworzenia makr oraz dedykowane oprogramowanie do wygodnej obsługi wszystkich funkcji. W tym przedziale cenowym nie można chcieć niczego więcej.

Logitech G213 Prodigy Logitech G213 Prodigy – wysokiej jakości “membranówka”

klawiatura gamingowa logitech g213 prodigy

 

G213 ProdigyG213 Prodigy to ciekawy model od Logitecha, który zakupimy już za plus minus 200 złotych. Co ważne, nie jest to klawiatura mechaniczna, a jedynie bardzo dobrej jakości klawiatura membranowa. Cechuje się sporą wytrzymałością i żywotnością, w tym odpornością na zalanie, co może przydać się osobom mającym tendencje do stawiania kubków przy klawiaturze.

Posiada również podświetlenie i wygodną podpórkę pod nadgarstki, a zdecydowanie podobać się może jej stonowany, ale też nie nudny wygląd. Jeśli nie zależy nam koniecznie na przyciskach mechanicznych, w tej cenie jest to bardzo solidny wybór.

Genesis Thor 660 RGB – bezprzewodowy mechanik w formacie 60%

Genesis Thor 660 RGB
Kolejna klawiatura od Genesis to propozycja z wyższej półki, przeznaczona raczej dla świadomych użytkowników sprzętu tego typu. Jest to bowiem model o formacie 60%, co oznacza, że został pozbawiony nie tylko sekcji numerycznej, ale również strzałek kierunkowych.

Trzeba się do tego oczywiście przyzwyczaić, ale z drugiej strony to świetna propozycja dla graczy posiadających małe stanowisko do grania. To także doskonałe rozwiązanie, jeżeli często wędrujemy ze sprzętem gamingowym np. na turnieje. Spakowanie jej do plecaka to żaden problem.

Genesis Rhod 660 RGB oferuje przy tym wszystko, czego można oczekiwać od klawiatury mechanicznej dla graczy. Nie zabrakło efektownego podświetlenia, możliwości tworzenia makr czy przypisywania własnych funkcji do konkretnych klawiszy.

Klawiatura bazuje na przyjemnych w użytkowaniu przełącznikach Gateron Red, które idealnie nadają się do intensywnych gier akcji. Jej dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia do komputera za pomocą przewodu lub poprzez moduł Bluetooth. Z klawiaturą można zresztą sparować do trzech urządzeń bezprzewodowych i przełączać się pomiędzy nimi za pomocą skrótów klawiszowych.

Genesis Rhod 660 RGB kosztuje około 300 złotych i jest ciekawą alternatywą dla pełnoprawnych klawiatur, zajmujących sporo miejsca na biurku.

HyperX Alloy FPS HyperX Alloy FPS – minimalistyczna, dobra klawiatura dla graczy

hyperx fps alloy

 

HyperX to firma, którą możemy kojarzyć w pierwszej kolejności z wysokiej jakości słuchawkami gamingowymi, a także z myszkami. Warto wskazać, że produkuje ona również klawiatury – i to w niektórych przypadkach naprawdę całkiem niezłe. Jednym z wartym zainteresowania modeli jest HyperX Alloy FPSHyperX Alloy FPS.

Pod względem czysto wizualnym postawiono na prostotę i minimalizm. To klawiatura mechaniczna, która może wpaść w oko. Na jej korzyść działa także podświetlenie (niestety czerwone – chociaż są też tacy, którzy je lubią) oraz możliwość odpięcia kabla (swoją drogą, kabel jest grubo opleciony, a więc ryzyko przerwania czy uszkodzenia podczas przenoszenia i tak jest niewielkie).

Za to wszystko zapłacimy około 350 złotych, jest to więc już sprzęt z nieco wyższej półki. Zadowoli prze wszystkim osób szukających estetycznej, wytrzymałej i wysokiej jakości klawiatury mechanicznej bez żadnych udziwnień.

Dell Alienware Pro Gaming Keyboard Dell Alienware Pro Gaming Keyboard – solidna klawiatura gamingowa o ciekawym wyglądzie

klawiatura gamingowa dell alienware pro

Alienware to seria produktów dla graczy Della, która w dużej mierze cechuje się wysoką jakością i atrakcyjnym designem. Nie inaczej jest w przypadku mechanicznej klawiatury Dell Alienware Pro, która nie dość, że wygląda świetnie, to ma jeszcze sporo do zaoferowania.

Antyghosting, posweitlenie, regulacja głośności pokrętłem – takie funkcje nikogo nie zaskoczą, ale warto o nich wspomnieć. Może się za to podobać posiadanie przez komputer wbudowanej pamięci do zapisywania stworzonych przez nas konfiguracji przycisków, a także osobnych przycisków do makr.

Klawiatura Alienware Klawiatura Alienware zadowoli tych, którzy nienawidzą tanich, lekkich, plastikowych “membranówek”. Jest to bowiem nietypowo ciężka klawiatura – waży ponad półtora kilograma, cechując się przy tym świetną jakością wykonania.

Cena tej klawiatury mocno się waha – można ją dorwać w niektórych sklepach już za około 400 złotych, podczas gdy w innych cena będzie o nawet 150 złotych wyższa.

XPG Summoner – klawiatura mechaniczna dla wygodnickich

XPG Summoner
Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to klawiatura dla graczy, którzy cenią sobie wygodę. XPG Summoner to nie tylko dodatkowe klawisze multimedialne, wśród których największą uwagę przykuwa rolka do płynnej zmiany głośności. To także bardzo wygodna, miękka podpórka na nadgarstki. Docenią ją gracze lubiący spędzać sporo czasu przy komputerze.

XPG Summoner bazuje na renomowanych przełącznikach Cherry MX. Dostępne są modele z przełącznikami czerwonymi, niebieskimi oraz srebrnymi. Te ostatnie to propozycja dla graczy lubiących szybką akcję. Wymagają bowiem niewielkiej siły nacisku do aktywacji i zapewniają rewelacyjną reakcję na polecenia.

Nie mogło oczywiście zabraknąć możliwości modyfikacji podświetlenia w dedykowanym oprogramowaniu, a także funkcji zapisywania makr, które przydadzą się w nieco bardziej skomplikowanych grach.

XPG Summoner kosztuje nieco ponad 400 złotych i jest świetną propozycją, jeżeli cenimy sobie wysoką jakość wykonania i duży komfort użytkowania. Klawiatura zajmuje jednak sporo miejsca na biurku, więc warto mieć to na uwadze.

Corsair Strafe RGB Silent MK.2

Corsair Strafe RGB Silent MK.2corsair gaming strafe rgb mk2

“Silent” w nazwie tego modelu od Corsaira nie wzięło się znikąd – jest to klawiatura dla graczy wykorzystująca stosunkowo ciche przyciski mechaniczne Silent MX. Wciąż trochę musi ona pohałasować, jak to “mechanik”, ale stanowi ona dobry kompromis dla osób, które nie chcą klawiatury membranowej, ale zależy im na w miarę cichym działaniu.

Co jeszcze charakteryzuje Strafe RGB Silent MK2Strafe RGB Silent MK.2? Wysoka jakość wykonania (aczkolwiek trzeba wskazać, że obudowa jest zrobiona nie z aluminium, jak można by się spodziewać, a z plastiku), podświetlenie RGB, możliwość regulacji głośności i dołączona do zestawu podpórka pod nadgarstki.

Imponować może cena – za ten model zapłacimy około 600 złotych. Czy jest tego wart? Cóż, z pewnością jest to klawiatura gamingowa z wysokiej półki, ale nie produkt idealny.

Raze Blackwidow Chroma V2

Razer Blackwidow Chroma Vrazer blackwidow chroma v2

Blackwidow Chroma V2 to często polecana klawiatura gamingowa z wysokiej półki. Za około 720 złotych dostaniemy, jak to bywa w przypadku Razera, świetne jakości, kompletny produkt.

Tradycyjnie spotkamy się z możliwym do dowolnego konfigurowania podświetleniem RGB, dołączoną podpórką pod nadgarstki i przełącznikami mechanicznymi. Chroma V2 sprzedawana jest w wersjach z różnymi rodzajami przełączników, dzięki czemu możemy zakupić takie, których opór i głośność działania będzie dostosowana do naszych preferencji.

Ciekawymi, mniej spotykanymi dodatkami jest obecności wejścia USB (niestety 2.0), a także portu audio bezpośrednio w klawiaturze. Prawdopodobnie nie są to przez większość osób niesamowicie pożądane funkcje, ale mimo wszystko czasami mogą się przydać.

Corsair K95 RGB Platinum

Corsair K95 RGB Platinumklawiatura gamingowa corsair gaming k95 rgb platinum xt

Wkraczamy już na teren naprawdę drogich klawiatur, ale zdecydowanie jest to sprzęt wart swojej ceny. Oczywiście, trzeba wskazać, że tego typu sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim dla e-sportowców, hardkorowych graczy (zwłaszcza tych lubujących się w zmaganiach online), względnie osób, które po prostu nie muszą zważać na cenę. Dla większości graczy wystarczające będą wspomniane wcześniej znacznie tańsze, ale wcale nie dużo mniej funkcjonalne klawiatury.

K95 RGB Platinum K95 RGB Platinum to jeden z najlepszych i najdroższych modeli Corsaira. Za około 800 złotych zyskujemy świetną klawiaturę, wyposażoną w pokrętło do regulacji głośności, podpórkę, podświetlenie, klawisze makro i wbudowaną pamięć do zapisywania profili. Miłym dodatkiem jest również obecność wejścia USB – w tym wypadku USB 3.0. Nie jest to najlepsza klawiatura gamingowa świata, ale jeśli szukamy dobrze wykonanego produktu wysokiej jakości, z pewnością warto pochylić się właśnie nad tym modelem.

Razer Huntsman Elite Razer Huntsman Elite – ciekawa klawiatura-eksperyment

razer huntsman elite
Pamiętacie, kiedy pisaliśmy, że spotkać można trzy rodzaje klawiszy: membranowe, mechaniczne i hybrydowe? Z roku na rok w tym zakresie jest coraz więcej zamieszania. Chociaż to te trzy typy absolutnie dominują na rynku i pojawiają się w większości modeli, to nie oznacza, że nie ma pewnych wyjątków. Jednym z nich jest klawiatura gamingowa Razer Huntsman Elite, posiadająca autorskie przyciski Razera, nazwane przyciskami optometrycznymi.

Przyciski optometryczne to ciekawa bestia. Z jednej strony cechują się niewielką siłą, jaką trzeba wywrzeć, aby je nacisnąć, a z drugiej – są stosunkowo głośne (jednak nie w sposób uciążliwy – dodaje to swoistego klimatu). Na ich korzyść świadczyć ma bardzo krótki czas reakcji i duża wytrzymałość.

Ten eksperyment Razera Ten eksperyment Razera nie jest tani – zapłacimy za niego około 850 złotych. Z tego względu powinni się nad nim zastanowić przede wszystkim gracze z głębokimi kieszeniami, którzy lubią próbować nowych rzeczy i nietypowych rozwiązań.

Warto wspomnieć, że Razer oferuje inną wersję tej klawiatury, o nazwie Huntsman Tournament Edition. Jak łatwo można się domyślić, jest to model stworzony na potrzeby graczy uczestniczących w turniejach e-sportowych. Pozbawiony jest on bloku numerycznego, a także podpórki pod nadgarstki.

Logitech G915 Lightspeed Logitech G915 Lightspeed – wysokiej jakości klawiatura bezprzewodowa

logitech g915 lightspeed

Myszki bezprzewodowe Logitecha z serii Lightspeed to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze bezprzewodowe myszy dla graczy, nikogo więc nie zdziwi fakt, że podobnie jest w przypadku klawiatur.

G915 Lightspeed G915 Lightspeed to drogi produkt (zapłacimy za niego około 850 złotych), ale warty swojej ceny – w zamian dostajemy ładną, świetnie wykonaną klawiaturę mechaniczną, o niewielkim opóźnieniu i niskoskokowych przyciskach. Całości dopełnia podświetlenie i rolka do zmiany głośności.

Wytrzymałość baterii jest z pozoru niewielka – to tylko kilkadziesiąt godzin -, ale jak na bezprzewodowy sprzęt gamingowy to wbrew pozorom całkiem dużo. Kupując tą klawiaturę, musimy się przygotować na stosunkowo częste ładowanie, ale tak to już niestety jest z urządzeniami bezprzewodowymi.

Steelseries Apex Pro Steelseries Apex Pro – genialna klawiatura o zabójczej cenie

klawiatura gamingowa steelseries apex pro

Niektórzy nazywają SteelSeries Apex Pro SteelSeries Apex Pro najlepszą klawiaturą gamingową świata. Jest to daleko idące stwierdzenie, z którym należy być ostrożnym, ale nie można debatować, że to urządzenie z pewnością znajduje się w absolutnej topce – o czym świadczy także jego zabójcza dla portfeli większości graczy cena.

Za powalające 900-1000 złotych otrzymamy bardzo wysokiej klasy produkt, wyposażony w podświetlenie, wałek do regulacji głośności, magnetyczną podpórkę pod nadgarstki i… ekran OLED. Dowiemy się z niego na przykład, jaki stosujemy w danym momencie profil klawiatury.

Podobnie jak wspomniany powyżej Huntsman, Apex Pro stosuje zupełnie inne przyciski niż większość konkurencji. Są to autorskie przełączniki mechaniczne OmniPoint, pozwalające na dostosowanie punktu aktywacji, a co za tym idzie czasu odpowiedzi urządzenia, do naszych preferencji. Charakteryzuje je również zwiększona wytrzymałość – aż do 100 milionów naciśnięć.

SteelSeries Apex Pro Mini Wireless – bezkonkurencyjna, ale piekielnie droga

SteelSeries Apex Pro Mini Wireless
Jeżeli budżet nie gra roli, a jednocześnie poszukujemy klawiatury topowej pod każdym względem, SteelSeries Apex Pro Mini Wireless będzie świetną propozycją. Oczywiście pod warunkiem, że ma to być klawiatura filigranowa, zajmująca mało miejsca na biurku.

Jest to bowiem model utrzymany w schemacie 60%, a więc pozbawiony sekcji numerycznej i strzałek kierunkowych. Mały rozmiar wymaga przyzwyczajenia w obsłudze komputera (przez brak klawiszy kierunkowych), ale zajmuje niewiele miejsca, a klawiatura jest łatwa w transporcie.

Na szczęście pod innymi względami producent nie szedł na żaden kompromis. Mamy więc do czynienia z autorskimi przełącznikami mechanicznymi OmniPoint, których punkt aktywacji można własnoręcznie dostosować. Trzeba przyznać, że korzysta się z nich rewelacyjnie.

Do tego moduł łączności bezprzewodowej, dzięki czemu kable nie plączą się po biurku. Niech niewielki rozmiar nikogo nie zwiedzie! SteelSeries Apex Pro Mini Wireless to jedna z najbardziej zaawansowanych klawiatur mechanicznych dla graczy. I jednocześnie jedna z najdroższych – kosztuje bowiem około 1200-1300 złotych.

O czym należy pamiętać, wybierając idealną dla siebie klawiaturę? Kluczowe są przede wszystkim takie cechy, jak:

  • rodzaj klawiszy
  • typ komunikacji z urządzeniem
  • posiadane dodatki (podświetlenie, podpórka pod nadgarstki).

Rodzaj klawiszy

W przypadku rodzaju klawiszy będziemy mieli wybór między wspomnianymi już klawiaturami membranowymi i mechanicznymi, a także hybrydowymi. Kiedy naciskamy klawisz na klawiaturze membranowej, gumowa wypustka naciska na aktywator, zaś w przypadku klawiatury mechanicznej pod każdym klawiszem znajduje się osobny przełącznik.

Ma to ogromne znaczenie w kontekście tego, jaki opór czujemy wciskając przycisk. Rodzaj klawiszy nie czyni szczególnie dużej bezpośredniej różnicy w wydajności w grach, natomiast nasze wyniki mogą poniekąd zależeć od tego, jak wygodnie będzie nam się korzystało z klawiatury. Można świetnie sobie radzić w grach na klawiaturze membranowej, jeśli to właśnie ona jest przez nas preferowana.

Jak już wspomniano, na początku klawiatury mechaniczne mogą wydawać się niewygodne, ale wiele osób po pewnym okresie aklimatyzacji nie wyobraża sobie powrotu do tak zwanych “membranówek”. Chociaż można znaleźć zarówno drogie, jak i bardzo tanie klawiatury membranowe, to kojarzą się one często z niską jakością. Nie jest to regułą, natomiast nie da się ukryć, że nawet najtańsze klawiatury mechaniczne są z reguły znacznie droższe niż najtańsze klawiatury membranowe, a co za tym idzie – lepiej wykonane.

Istnieje wiele różnych rodzajów przełączników mechanicznych, które spotkać można w tego typu klawiaturach. Poszczególne przełączniki różnią się między sobą przede wszystkim siłą, z jaką trzeba je nacisnąć, aby zostały aktywowane, a także głośnością działania.

Typ komunikacji z urządzeniem

Jeśli zaś chodzi o typ komunikacji z urządzeniem, to mówimy tutaj o klawiaturach przewodowych i bezprzewodowych. Jeśli interesuje nas klawiatura gamingowa, to, podobnie jak w przypadku myszek, patrzeć będziemy przede wszystkim na modele przewodowe. Sprzęt bezprzewodowy nie sprawdza się świetnie w grach, zwłaszcza tych wieloosobowych, w których niezwykle ważna jest precyzja i szybkość reakcji, z uwagi na fakt, że ma większe opóźnienia.

Dodatki

Coraz więcej klawiatur dla graczy posiada dodatkowe funkcje, takie jak regulacja głośności, hub USB, klawisz do multimediów, podświetlenie czy podpórka pod nadgarstki. Nie są one niezbędne, ale warto się nad nimi zastanowić, jeśli mogą być potencjalnie dla nas przydatne (np. podświetlenie, jeśli dużo piszemy w nocy, czy podpórka na nadgarstki, jeśli gramy lub piszemy długimi godzinami – chociaż podpórkę można oczywiście dokupić również osobno, jeśli klawiatura jej nie posiada).

Najlepsze klawiatury dla graczy – podsumowanie

Na rynku znaleźć można setki, jeśli nie tysiące różnych modeli klawiatur. Warto dobrze się zastanowić, zanim któryś z nich wybierzemy, bowiem słaba klawiatura może całkowicie zepsuć przyjemność z rozgrywki.

Mamy nadzieję, że powyższy ranking klawiatur gamingowych przynajmniej po części pomoże Wam podjąć dobrą decyzję. Koniecznie dajcie znać, jakiej myszki Wy używacie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Laptop Dell – czy warto go wybrać?
Zakup laptopa w obecnych czasach to nie lada wyzwanie. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę dostępność asortymentową. Rynek urządzeń elektronicznych jest w stanie zaoferować
lekki laptop Lekki laptop – zestawienie najciekawszych modeli
Tak, jak telefony komórkowe dostępne dla wszystkich były absolutną rewolucją na rynku, tak przenośne komputery nazwane laptopami były rewolucją w swojej branży. To był piękny
laptop dla nauczyciela Tani i dobry laptop dla nauczycieli – ranking
Niedawno gruchnęła wiadomość o najnowszym planie rządu: darmowy laptop dla ucznia czwartej klasy! Spod płaszczyka “ciekawszych lekcji” wypada tylko jeden malutki problem: ktoś te lekcje
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

2Komentarze

  • Nin, 29 stycznia 2021 @ 10:44 Odpowiedz

    ja mam klawiature z genesisa, Thor 420 RGB, jest swietna, doslownie nie do zajechania!

  • Maciej1, 30 sierpnia 2021 @ 19:24 Odpowiedz

    Ja gram na Thor 380 , super mechazanim, fajne podswietlenie, duzo gram i klawa chodzi wzorowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *