Obecnie smartfony są bardzo popularnymi urządzeniami, jeśli chodzi o mobilne granie. Sklep Play oferuje ogrom gier na Androida – zarówno darmowych, jak i płatnych. W naszym artykule bliżej przyjrzymy się najciekawszym propozycjom dla tego systemu operacyjnego. Wybraliśmy najlepsze gry na Androida, które wyróżnia rozgrywka, oprawa audiowizualna, historia czy inny unikatowy element.

Co wyróżnia najlepsze gry na Androida?

Niektóre gry na Androida dorównują produkcją znanym z PC lub konsol (Xboxa, PlayStation, Switcha) pod względem mechaniki czy oprawy audiowizualnej. W naszym zestawieniu zebraliśmy produkcje, które wyróżnia grafika, grywalność, zróżnicowane rozwiązania rozgrywki czy też narracja i fabuła. Zebraliśmy zarówno płatne, jak i najlepsze darmowe gry na telefon.

Warto zwrócić uwagę na samego producenta danego tytułu. Uznane studia z bogatym portfolio najczęściej oferują gry o znacznie wyższej jakości niż na przykład mniejsze produkcje od jednego dewelopera. Dobre tytuły wyróżniają się także zaangażowaną społecznością czy też brakiem natrętnych mikropłatności. Oczywiście istotne będą również same recenzje i opinie użytkowników. W przypadku słabszego telefonu należy zwracać uwagę na optymalizację danej gry.

Najlepsze płatne gry na Androida – 3 topowe propozycje

Poniżej przedstawiamy najlepsze gry na Androida, za które niestety trzeba zapłacić. Wśród płatnych produkcji można wyróżnić sporo tytułów pochodzących między innymi z PC.

Minecraft – jedna z najpopularniejszych gier na Androida

najlepsze płatne gry na androida minecraft
Źródło: Mojang

Minecrafta jest wielokrotnie wymienianą produkcją, jeśli chodzi o najlepsze gry na Androida. To kultowy tytuł sandboxowy, gdzie gracz ma pełną dowolność w budowaniu z klocków. W grze znajdziemy również tryb przetrwania (survivalowy), gdzie trzeba walczyć z potworami o przetrwanie czy też dbać o wskaźnik jedzenia. Naszym zadaniem jest zbieranie ekwipunku, budowanie, przetrwanie i wszystko, co sami uznamy za cel – to cecha charakterystyczna sandboxów.

Możliwość rozgrywki na serwerach z innymi sprawia, że można zaliczyć Minecrafta do zestawienia zbierającego najlepsze gry MMORPG – wiele zależy od trybu. Mimo wszystko to właśnie pełna swoboda gracza jest tutaj podstawą.

Game Dev Tycoon – wciel się w twórcę gier wideo

jaka najlepsza gra na androida game dev tycoon
Źródło: Greenheart Games

W tej produkcji tworzymy gry wideo. To tytuł, który polega na zarządzaniu studiem. Musimy wydawać kolejne gry, odkrywać nowe rozwiązania i technologie, badać gatunki czy organizować konwenty. Produkcja jest rozbudowana oraz przyjemna do rozgrywki na małym ekranie. Warto zauważyć, że Game Dev Tycoon również jest często wymieniany, jeśli chodzi o najlepsze gry na Androida.

Rozgrywka może być tutaj wręcz nieskończona, jak często to bywa w przypadku gier symulacyjnych. Prowadzenie studia tworzącego gry jest dość losowe. Można napotkać różne trudności – każda rozgrywka będzie znacząco się różnić.

Slay the Spire – świetny deck-builder z nieskończoną rozgrywką

jakie są najlepsze gry na androida slay the spire
Źródło: Mega Crit Games

To kultowy już roguelike znany z PC (dostępny na Windowsa, MacOS, Linuxa). Gra została przeniesiona na urządzenia mobilne i sprawdziła się świetnie. Slay the Spire polega na budowaniu zestawu kart, które wykorzystujemy w walce. Do dyspozycji są setki kombinacji oraz kilka postaci, przy czym każda z nich ma swój unikatowy styl rozgrywki. Mapa jest generowana losowo, a karty są losowane. W ten sposób każde przejście będzie znacząco się różnić.

Warto zwrócić tutaj uwagę na brak jakichkolwiek mikropłatności oraz rozbudowaną rozgrywkę. Twórcy bardzo dobrze zoptymalizowali ten tytuł. Jeśli chodzi o najlepsze gry na Androida, to idealna propozycja dla miłośników gatunku roguelike.

Najlepsze darmowe gry na Androida – 3 topowe propozycje

Darmowych gier w Sklepie Play znajdziemy znacznie więcej. Tutaj należy być uważnym, ponieważ niektóre produkcje zawierają dość inwazyjne mikropłatności.

Call of Duty Mobile – najlepsza strzelanka na Androida

gry na androida z najlepszą grafiką call of duty mobile
Źródło: Activision

Świetna produkcja znana z konsol i komputerów. Mobilna odsłona Call of Duty oferuje genialną oprawę audiowizualną, przyjemny gameplay oraz ogrom zawartości. Jeśli chodzi o FPS na telefon, ta gra będzie najlepszym wyborem. Mamy tutaj do wyboru sporo trybów – deathmatche, przejmowanie punktów czy zbieranie flag. Twórcy ciągle wprowadzają kolejne nowości i wydarzenia.

Wymieniając najlepsze gry na Androida, nie można pominąć Call of Duty Mobile. Ta gra bez problemu mogłaby się znaleźć także na PC. Wystarczy zainstalować emulator Androida, by było to możliwe. W grze znajdują się mikropłatności, jednak nie można tutaj mówić o pełnym systemie Pay-to-Win. Darmowe gry do pobrania na telefon zwykle zarabiają właśnie przez sprzedaż kosmetyków, przepustek bojowych itd. Tutaj zobaczymy tego rodzaju rozwiązanie.

Diablo Immortal – kultowy hack and slash w mobilnej odsłonie

najlepsze gry online na androida diablo immortal
Źródło: Blizzard

Najlepsze gry hack and slash pochodzą między innymi od Blizzarda. Seria Diablo jest kultowa wśród społeczności. Immortal to darmowa mobilna odsłona, która bardzo mocno czerpie z konsolowych i PC-towych odsłon. Od standardowego Diablo gra różni się jedynie mikropłatnościami oraz mechanikami związanymi ze swego rodzaju lootboxami. Rozgrywka jest tutaj bardzo dynamiczna i efektowna.

Niestety w Diablo Immortal pojawia się system Pay-to-Win. Płacący gracze znacznie szybciej uzyskają postęp. Społeczność tej produkcji jest ogromna. Jeśli chodzi o najlepsze gry MMORPG, warto także zwrócić uwagę na Diablo Immortal. Nie ma zbyt wielu tytułów z tak zaangażowaną i liczną społecznością. Sama rozgrywka jest tutaj klasyką gatunku – eksterminujemy kolejne hordy potworów, a także ulepszamy postać oraz ekwipunek.

FIFA Soccer – najlepsza gra piłkarska na telefony z Androidem

top 10 najlepszych gier na androida fifa soccer
Źródło: EA

Dla fanów gier sportowych będzie to świetny wybór. FIFA Soccer zawiera mikrotransakcje, jednak w odróżnieniu od konsolowych i PC-towych odsłon, nie musimy płacić na starcie. Gra jest darmowa, przy czym zawiera bardzo dużo zawartości. Najlepsze gry na Androida charakteryzują się też oprawą audiowizualną. Daleko tej produkcji do desktopowych odsłon, jednak wciąż wygląda naprawdę dobrze, jak na ekran smartfona.

FIFA Soccer oferuje zawodników z całego świata, sporo trybów rozgrywki oraz przyjemny system progresji. Pojawia się tu system Pay-to-Win, co jest pewnym symbolem dla całej serii. Kupować możemy między innymi paczki z zawodnikami, by ulepszać drużynę. Twórcy przygotowali tutaj przyjemny gameplay dostosowany do niewielkiego ekranu smartfona i dość ograniczonego sterowania. Mimo wszystko wciąż możemy stworzyć widowiskową akcję na boisku.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *