Funkcja EKG nie jest nowością w inteligentnych zegarkach. Kolejni producenci wydają sprzęt, który posiada opcję elektrokardiogramu. Modeli na rynku jest obecnie ogrom – wybór może więc być z tego powodu utrudniony. W zestawieniu zostały zebrane najlepsze propozycje, wśród których zarówno wymagający użytkownik, jak i osoba szukająca budżetowego rozwiązania, znajdzie coś dla siebie.

Ranking zawiera urządzenia najciekawsze pod względem funkcjonalności, designu, dodatkowych opcji czy po prostu jakości wykonania. Zegarki (smartwatche) z EKG oferują znacznie więcej – pomiar tętna, sprawdzanie jakości snu czy nawet obliczanie spalonych kalorii. Wybór najlepszej opcji nie zależy tylko i wyłącznie od elektrokardiogramu.

Trzeba mieć również na uwadze inne kwestie. Sprawdź, jakie modele inteligentnych zegarków z EKG są godne wyboru oraz na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu. Jeśli planujesz kupić dobry smartwatch z EKG ranking może okazać się użyteczny!

Czym jest EKG oraz dlaczego warto posiadać taką funkcję w smartwatchu?

Elektrokardiogram pozwala ocenić stan serca. Badanie EKG jest więc niezwykle przydatną funkcją. Aby wykonać pomiar, rejestrowana jest elektryczna czynność mięśnia sercowego. Co jednak dają informacje po badaniu EKG? Można na ich podstawie ocenić czy serce pracuje nieprawidłowo. Dzięki temu niektóre schorzenia zostaną wykryte o wiele wcześniej. Oczywiście inteligentny zegarek nie będzie oferował wiarygodności pomiaru na poziomie medycznego sprzętu – wystarczy jednak, by ocenić, czy nie potrzebujesz kontaktu z lekarzem.

Smartwatch (lub zegarek hybrydowy) z EKG nie ma tak dużych możliwości, jak profesjonalne urządzenie. Zwykle wykorzystuje się tutaj czujnik optyczny i diody LED. Nie jest to oczywiście najbardziej precyzyjny pomiar przy EKG. Bardzo ciekawym rozwiązaniem pozostaje badanie, gdy użytkownik kładzie palce w odpowiednim miejscu i utrzymuje się tak przez krótką chwilę. Nie można mylić takiego pomiaru z medyczną usługą.

Złe wyniki zdecydowanie będą jednak wymagać uwagi i odpowiednio szybkiej reakcji. Warto mieć taką funkcję (a także np. pomiar tętna i nie tylko) w zegarku, ponieważ to po prostu poszerza jego możliwości. Zdrowie jest najważniejsze – smartwatche z EKG nie są najczęściej droższe niż inteligentne zegarki bez tej funkcji.

Jakie możliwości oferuje EKG w inteligentnym zegarku?

Ta technologia ciągle jest rozwijana. Inteligentne zegarki są stale ulepszane pod względem możliwości – nie da się ukryć, że dają znacznie więcej opcji niż smartbandy. Za badanie EKG odpowiada czujnik, dioda LED oraz zwykle sztuczna inteligencja. Tylko tyle wystarczy, by móc szybko wykryć naprawdę niebezpieczne schorzenia związane z sercem.

Należy jednak zauważyć, że sztuczna inteligencja także ma ograniczone możliwości – dopiero z czasem staje się stopniowo lepsza. Przy zakupie smartwatcha z funkcją elektrokardiogramu należy mieć na uwadze to, jakie konkretnie schorzenia może on wykryć. Tak mały sprzęt jest w stanie uratować życie – wykrywa choroby jeszcze przed tym, jak użytkownik sam poczuje jakiekolwiek niepokojące objawy.

Smartwatche z EKG nie są narzędziem medycznym. To urządzenie przede wszystkim zapobiegawcze. Poinformują użytkownika o pewnych zmianach, które mogą wymagać uwagi. Dotyczy to między innymi arytmii, nieprawidłowej pracy serca, migotania przedsionków i innych schorzeń – niektóre choroby niemal natychmiast widać po badaniu EKG. Warto posiadać taką funkcję w zegarku. Dotyczy to szczególnie osób, które rzeczywiście zmagają się z problemami z sercem.

Ranking 11 najlepszych zegarków inteligentnych z funkcją EKG

W zestawieniu zebraliśmy najciekawsze modele, jeśli chodzi o smartwatche, które mogą wykonać badanie EKG. Warto wiedzieć, że najtańsze propozycje na rynku nie zawsze będą opłacalne przez mało precyzyjne pomiary. Np. za recenzowany Withings ScanWatch Nova trzeba zapłacić 2599 złotych, ale jest tego warty.

W przypadku inteligentnego zegarka, który ma monitorować stan serca – nie należy oszczędzać. Wybierz jeden z najlepszych smartwatchy 2024 roku z funkcją elektrokardiogramu. Tego typu urządzenia często oferują także m.in. pomiar tętna.

GARMIN Vivoactive 4

GARMIN Vivoactive 4

Sportowy smartwatch z EKG dla wymagających – tak można najłatwiej opisać zegarek GARMIN Vivoactive 4. Podczas gdy wiele smartwatchów sportowych ogranicza się jedynie do badania parametrów życiowych podczas wykonywania ćwiczeń różnego typu, Vivoactive 4 idzie o krok dalej. Użytkownicy mają dostęp do animowanych instrukcji, demonstrujących, jak wykonać poszczególne ćwiczenia. Duży, czytelny wyświetlacz o przekątnej 1,3″ i rozdzielczości 260 x 260 px doskonale nadaje się do ich wyświetlania.

Sprzęt jest wyposażony masę różnorodnych czujników, w tym akcelerometr, kompas, pulsoksymetr (badający nasycenie krwi tlenem), pulsometr, termometr, wysokościomierz barometryczny i żyroskop. Nie zabrakło również łączności Bluetooth, WiFi i ANT+. Ten smartwatch z EKG jest odporny na wstrząsy, zapewnia też wodoszczelność 5 ATM. Nie zabrakło oczywiście również płatności zbliżeniowych, odtwarzania muzyki, możliwości odbierania i odrzucania połączeń czy wyświetlania powiadomień, jest i monitorowanie jakości snu. Na jednym naładowaniu smartwatch powinien działać nawet do 7 dni.

➡ Cena GARMIN Vivoactive 4: od około 1149 zł.

GARMIN Vivoactive 4 jest dostępny w wersji czarno-grafitowej i srebrno-szarej (zarówno, jeśli chodzi o kolor koperty, jak i dołączonego do zegarka gumowego paska). To wysokiej jakości smartwatch z EKG od uznanej marki, który spodoba się zwłaszcza osobom aktywnym fizycznie.

Samsung Galaxy Watch 2 Active

Samsung Galaxy Watch 2 Active

Jest to model stricte skierowany dla osób aktywnych. Producent skupił się tu właśnie na tym, by pomiary związane z aktywnością i zdrowiem były prawdziwie precyzyjne. Zegarek posiada specjalny, elektryczny czujnik ECG. Umożliwia on wykonywanie badania EKG czy też sprawdzanie ciśnienia krwi z niezwykłą dokładnością. Sprzęt ma nawet funkfcję robienia analizy impedancji bioelektrycznej – tzw. BIA.

Ten smartwatch z EKG wyróżnia się także samymi parametrami technicznymi. Samsung Galaxy Watch 2 Active posiada wybitnej jakości ekran AMOLED i ogrom funkcji związanych z ćwiczeniami. Można też dowolnie dostosować tarczę zegarka czy też korzystać z opcji społecznościowych – użytkownicy dzielą się między sobą osiągnięciami sportowymi. Najlepiej ten model będzie działał ze smartfonem wyposażonym w Android. Mimo wszystko można także połączyć go z iOS. Ogromnym plusem w tym modelu pozostaje zdecydowanie ekran, opcje konfiguracji i personalizacji oraz bogata funkcjonalność związana ze sportem. To idealna propozycja dla aktywnych. Funkcja EKG działa tutaj bardzo dobrze, ponieważ producent zadbał o prawdziwie precyzyjne pomiary.

➡ Cena Samsung Galaxy Watch 2 Active: od około 650 zł.

Smartwatch z EKG jest dostępny w kilku wersjach kolorystyczny, jeśli chodzi o opaskę. Warto również zauważyć, że dostępny pozostaje również wariant aluminiowy – bardziej wytrzymały i prezentujący się po prostu lepiej.

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych inteligentnych zegarków na świecie. Ten sprzęt oferuje ogrom funkcji, dowolną personalizację i konfigurację oraz charakterystyczny dla marki nowoczesny, minimalistyczny design. Smartwatch z EKG Apple Watch serii 7 jest najnowszą propozycją producenta. Wykorzystano tu większy wyświetlacz, niż przy poprzedniku oraz zadbano o wytrzymałość – sprzęt posiada certyfikat IP6X oraz klasę wodoodporności WR50. Solidnie wykonany, uniwersalny zegarek z funkcją EKG.

Ten inteligentny zegarek oferuje oczywiście ogrom funkcji związanych z aktywnością fizyczną. Apple Watch gwarantuje naprawdę precyzyjny pomiar EKG, który bez problemu wykryje problemy, takie jak migotanie przedsionków. Badanie zajmuje tutaj do 30 sekund, po czym smartwatch informuje użytkownika o wyniku. Ten inteligentny zegarek posiada przede wszystkim duży, świetnej jakości ekran i niezwykle wytrzymałą konstrukcję (można nawet w nim pływać przez dłuższy czas).

➡ Cena Apple Watch Series 7: od około 1800 zł.

Idealna propozycja dla użytkowników smartfonów Apple. Perfekcyjna integracja, mnogość funkcji oraz precyzyjny pomiar EKG czy też innych parametrów fizycznych to zdecydowanie największe zalety. Zegarek jest dość drogi, jednak wciąż to wręcz ikona smartwatchów.

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4

To najnowsza propozycja od Samsunga. Warto zauważyć, że Galaxy Watch 4 jest dostępny w 2 wersjach – standardowej oraz klasycznej z obrotowym pierścieniem, która wygląda jak zwykły zegarek, a nie smartwatch. Urządzenie jest bardzo opłacalnym i uniwersalnym rozwiązaniem. Producent zadbał o przepiękny ekran AMOLED, ogrom funkcji dla aktywnych fizycznie, pojemną baterię, która szybko się ładuje i bardzo dużo czujników. Ten inteligentny zegarek to idealny wybór dla użytkowników systemu Android. Można tutaj przeanalizować skład ciała (BIA), wykonać szybkie EKG, zmierzyć ciśnienie, czy obserwować precyzyjne pomiary podczas treningów.

Samsung Galaxy Watch 4 to bogaty w najnowsze technologie i funkcje zegarek inteligentny nie tylko dla osób aktywnych. Urządzenie oczywiście oferuje ogrom opcji – jest ich znacznie więcej, niż przy konkurencyjnych modelach. Jeśli chodzi o EKG, każdy wykonany pomiar to pełna precyzja. Zegarek bez problemu wykryje problemy, gdy te się pojawią. Pomiar wykonuje się naciskając jeden przycisk przez kilkanaście do 30 sekund. Skład ciała, czyli BIA można sprawdzić w bardzo podobny sposób. Ciągły monitoring parametrów fizycznych, wykrywanie schorzeń oraz stała motywacja użytkownika to ogromne plusy Galaxy Watch 4.

➡ Cena Samsung Galaxy Watch 4: od 800 zł (wersja standardowa), od 950 zł (wersja Classic).

Ten smartwatch z EKG to połączenie komfortu, szerokiej funkcjonalności oraz nowoczesnych rozwiązań. EKG tutaj wykonywane jest niemal natychmiast z bardzo precyzyjnym wynikiem (wymaga to jednak smartfona z Androidem). Oprócz samego elektrokardiogramu zegarek oferuje znacznie więcej.

FitBit Sense

FitBit Sense

Inteligentny zegarek o dość klasycznej konstrukcji wśród smartwatchów. Ten model jest mimo wszystko stricte stworzony, by użytkownik mógł skupić się na swoim zdrowiu. Dlatego właśnie producent zadbał o ogrom funkcji związanych z aktywnością fizyczną, pomiarem snu, oddechu czy też EKG. Sprzęt oferuje także stały monitoring rytmu serca, czujnik do analizowania stresu oraz moduł, który sprawdza temperaturę i pulsoksymetr (nasycenie krwi tlenem – natlenienie krwi). Świetnie wyposażony sprzęt w stosunkowo przystępnej cenie. To szczególnie dobry wybór dla osób, które rzeczywiście chcą zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

FitBit Sense to idealna propozycja dla osób, które dbają o zdrowie oraz sportowców. Warto tutaj zwrócić uwagę na ciekawą opcję subskrypcji Premium. Daje ona dostęp do rozbudowanych analiz różnych parametrów, nawet sprzed pół roku. Producent zadbał o świetnej jakości ekran AMOLED, który mimo wszystko jest mniejszy od konkurencyjnych. Korzystanie to sama przyjemność, sprzęt wytrzymuje długo na baterii i oferuje bardzo bogatą funkcjonalność w przystępnej półce cenowej.

➡ Cena FitBit Sense: od około 900 zł.

Idealna propozycja dla sportowców i osób skupionych na zdrowiu. Bogata funkcjonalność, dobry ekran oraz kompaktowa konstrukcja przy niskiej cenie. Producent zadbał o precyzyjne pomiary EKG oraz innych, najważniejszych parametrów – smartwatch z EKG szybko wykryje potencjalne zagrożenia.

Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus

Smartwatch z EKG z wyższej półki – stworzony przede wszystkim dla sportowców. Jest to stosunkowo droga propozycja, jednak zdecydowanie godna uwagi. Sprzęt z tak wysokiej półki oczywiście posiada podstawowe funkcje, jak pomiary natlenienia krwi, funkcję pomiaru EKG czy sprawdzanie tętna. Producent zapewnił jednak znacznie więcej – zegarek może nawet śledzić cykl menstruacyjny czy przebieg ciąży. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, zaimplementowano ponad 1600 ćwiczeń i aktywności. Sprzęt wyłącznie dla najbardziej wymagających sportowców oraz osób, które chcą monitorować możliwie najwięcej parametrów.

Garmin Venu 2 Plus został wyposażony w ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości – jakość obrazu nie pozostawia wiele do życzenia. Ekran jest czytelny także podczas słonecznego dnia. Producent zadbał o długi czas działania bez konieczności ładowania i solidną konstrukcję. Większych minusów tutaj po prostu nie ma. Mimo wszystko to smartwatch z EKG stworzony z myślą o aktywności fizycznej. Dlatego pomiary EKG, tętna czy stresu są tak precyzyjne.

➡ Cena Garmin Venu 2 Plus: od około 1800 zł.

Ten inteligentny zegarek posiada funkcję elektrokardiogramu – oprócz tego oferuje tak wiele, że czyni go to jednym z najlepszych smartwatchów na rynku. Bogaty w funkcje, solidnie wykonany smartwatch z EKG, ze świetnym ekranem oraz komfortową obsługą sprzęt, który warto wybrać przy wyższym budżecie.

Withings ScanWatch

Withings ScanWatch

Pierwszy hybrydowy smartwatch z EKG w zestawieniu – w końcu nie tylko w pełni inteligentne zegarki zasługują na uwagę. Został wybrany ze względu na solidne wykonanie, świetny minimalistyczny design oraz bardzo długie działanie bez ładowania.

Withings ScanWatch to połączenie tradycyjnego sprzętu ze wskazówkami oraz nowoczesnego, elektronicznego inteligentnego zegarka. Taka hybryda sprawdza się świetnie – zaimplementowano tu takie funkcje, jak EKG, pomiar tętna czy monitorowanie natlenienia krwi. Oczywiście zegarek ma także szereg opcji skierowanych do osób uprawiających różne sporty lub aktywności fizyczne, dostępne jest monitorowanie jakości snu.

Charakterystyczna budowa zegarka jest tutaj ogromną zaletą. Na małym ekraniku ponad wskazówkami wyświetlane są wszystkie informacje. Poza tym można korzystać z tradycyjnej tarczy. Warto tutaj zauważyć bogatą funkcjonalność oraz to, że zegarka nie trzeba ładować tak często. Niewielki ekran zużywa znacznie mniej energii, niż pełne tarcze w innych smartwatchach. Idealna propozycja dla miłośników klasyki. Jeden z niewielu zegarków hybrydowych z funkcją EKG.

➡ Cena Withings ScanWatch: od około 950 zł (zależy od opaski i koloru).

Withings ScanWatch to smartwatch z EKG, który warto wybrać, kiedy mimo wszystko preferujesz klasyczne rozwiązania. Design jest tu ogromnym plusem, a funkcjonalność w ogóle nie odstaje od standardowych smartwatchów. Dodatkowo zegarek nie kosztuje tak dużo. Warto też rozwazyć Withings ScanWatch Light.

Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro

Solidny zegarek od Huawei z funkcją EKG przeznaczony przede wszystkim dla miłośników aktywności fizycznej. Już w samym designie oraz wykonaniu widać tutaj sportowe zacięcie. Huawei Watch GT 3 Pro posiada między innymi nowoczesną, autorską technologię TruSeenTM 5.0+. Dzięki niej wszystkie parametry dotyczące zdrowia, jak tętno, EKG, natlenienie krwi czy jakość snu są precyzyjnie monitorowane – wyniki są zawsze dokładne. Huawei GT 3 Pro to sprzęt z wyższej półki, dlatego zadbano także o świetne wykonanie, duży ekran i szeroką funkcjonalność, jeśli chodzi o aktywność fizyczną.

Smartwatch z EKG oferuje 1,43-calowy (dość duży) ekran AMOLED. Wyróżnia go między innymi wytrzymałość przez wykorzystanie szafirowego szkła – to rozwiązanie dość charakterystyczne dla prawdziwie sportowego zegarka inteligentnego. Oprócz solidnego wykonania sprzęt ma certyfikat IP68 i 5ATM. Jest więc wodoodporny nawet do głębokości 30 metrów. Bateria wytrzymuje tutaj nawet do 7 dni. Producent zadbał o ogrom trybów sportowych – jest ich ponad 100. Zegarek inteligentny z EKG dla miłośników aktywności fizycznej z wyższej półki.

➡ Cena Huawei Watch GT 3 Pro: od około 1700 zł.

Bardzo dobrze wykonany, solidny smartwatch z EKG. Wykorzystano tu nowoczesne technologie do pomiaru parametrów fizycznych i ogrom funkcji związanych ze sportem. Dodatkowo zegarek jest wodoodporny oraz świetnie znosi wystawienie na uszkodzenia mechaniczne.

Garmin Fenix 6X PRO

Garmin Fenix 6X PRO

Jeden z najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych pod względem funkcjonalności zegarków w zestawieniu. Ten smartwatch z EKG oferuje solidną obudowę z najlepszych materiałów, ogrom czujników oraz jest zgodny z amerykańskimi standardami militarnymi. Do budowy Fenixa 6X PRO wykorzystano ramkę ze stali nierdzewnej, tytanu lub pokrytą powłoką węglową. Sprzęt oferuje dziesiątki trybów sportowych oraz mierzy wszystkie parametry organizmu niezwykle precyzyjnie – włącznie z EKG. Garmin Fenix 6X PRO posiada nawet monitoring nawodnienia.

Garmin Fenix 6X PRO to propozycja dla naprawdę wymagających. Zegarek kosztuje naprawdę dużo, ale wytrzyma nawet przez długie lata. To solidna konstrukcja także dla profesjonalnego sportowca. Jeśli chodzi o same pomiary – każdy parametr jest sprawdzany bardzo dokładnie. Pomiary są na tyle wiarygodne, że można być pewnym jakości zegarka. To smartwatch, który rzeczywiście poinformuje o każdej zmianie w organizmie. Monitoruje niemal każdy parametr – zależnie od preferencji.

➡ Cena Garmin Fenix 6X PRO: od około 2300 zł.

Zegarek inteligentny z funkcją EKG najwyższej półki. To sprzęt wykonany z najlepszych materiałów, gdzie wykorzystano topowe technologie i zaimplementowano ogrom funkcji. Po prostu urządzenie dla najbardziej wymagających, profesjonalnych sportowców czy miłośników gadżetów.

Withings Move ECG

Withings Move ECG

Jest to pierwszy, klasyczny, analogowy zegarek z funkcją EKG w zestawieniu. Od standardowego sprzętu różni się jedynie tym, że zaimplementowano tu specjalne czujniki, które mogą wykonywać EKG i automatycznie powiadamiać użytkownika o ewentualnym zagrożeniu. Oprócz tego zegarek mierzy jakość snu, podstawowe parametry organizmu oraz posiada ponad 30 trybów sportowych. Ważne jest to, że trzeba połączyć go z aplikacją Health Mate – tam wyświetlane są informacje z zegarka. Withings Move ECG ma klasyczną tarczę ze wskazówkami bez ekranu. Dzięki temu może on wytrzymać na jednej baterii nawet 12 miesięcy.

Mimo że zegarki Withings Move ECG nie mają standardowego ekranu, oferują wszystko, co powinien posiadać smartwatch. Bogata funkcjonalność znajduje się tutaj w aplikacji mobilnej. Oczywiście konieczność wchodzenia do niej za każdym razem może być pewnym minusem. Bez ekranu zegarek wytrzymuje nawet rok – to naprawdę jest warte tego, by nie mieć standardowego ekranu AMOLED. Analogowa, klasyczna tarcza wygląda świetnie, sprzęt jest także niezwykle wytrzymały. Solidna propozycja wśród standardowych zegarków z funkcją EKG.

➡ Cena Withings Move ECG: od około 500 zł.

Solidny, analogowy zegarek dla sportowców i nie tylko. Sprzęt, który wszystkie potrzebne informacje przesyła do aplikacji mobilne. Analogowy model, gdzie producent zadbał także o możliwość monitorowania zdrowia użytkownika. Niezwykle wygodne i uniwersalne rozwiązanie.

Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2

Ten inteligentny zegarek z funkcją EKG został stworzony z myślą o outdoorze. To niezwykle wytrzymała propozycja dla osób, którym przede wszystkim zależy, by sprzęt był odporny na uderzenia, wodę, pył itd. Amazfit T-Rex 2 powstał specjalnie dla wymagającego użytkownika – można z niego korzystać w najtrudniejszych warunkach.Smartwatch z EKG przeszedł aż 15 trudnych testów wojskowych. Posiada także dwuzakresowy GPS i szeroko rozbudowane funkcje lokalizacji. Producent uwzględnił ponad 150 trybów sportowych oraz monitorowanie zdrowia na bieżąco. Zegarek pozwala wykonywać EKG w najtrudniejszych warunkach. Jeśli chodzi o czujniki – ten model nie różni się mocno od standardowego smartwatcha.

Amazfit T-Rex 2 (od firmy będącej sub-marką Xiaomi) to prawdziwie outdoorowy zegarek. Oferuje jednak naprawdę dużo, jeśli chodzi o monitorowanie organizmu. Wykorzystano tu system 6PD BioTracker 3.0 PPG. Zapewnia on monitoring natlenienia krwi, tętna, poziom stresu oraz EKG przez 24 godziny. Dzięki temu użytkownik stale jest chroniony przez czujniki zegarka. Warto zwrócić uwagę na cały system dotyczący treningu. Ten smartwatch z EKG idealnie pasuje do ćwiczeń – w aplikacji można nawet znaleźć ogrom wskazówek. System treningowy w Amazfit T-Rex 2 jest swego rodzaju szablonem. Jeżeli użytkownik będzie się nim kierował, stopniowo rozbuduje sylwetkę.

➡ Cena Amazfit T-Rex 2: od około 1200 zł.

Smartwatch nastawiony na wytrzymałość. Outdoorowy, solidny sprzęt o ogromnych możliwościach. Zegarek na przykład dla miłośników surwiwalu lub pracujących fizycznie. Jedna z niewielu tak solidnych propozycji z funkcją EKG.

GARMIN Instinct Solar

GARMIN Instinct Solar

Kolejny i ostatni smartwatch z EKG GARMINA w tym zestawieniu, GARMIN Instinct Solar, różni się znacząco od wszystkich powyżej wymienionych urządzeń. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie zasilane energią słoneczną, co pozwala nawet na kilkadziesiąt godzin pracy na jednym “naładowaniu”.

Oprócz typowego dla urządzeń w tym rankingu EKG, Instinct Solar oferuje także m.in. moduł Bluetooth i ANT+, różne tryby i funkcje monitorowania aktywności fizycznej, odtwarzacz muzyki, akcelerometr, cyfrowy kompas, pulsoksymetr, pulsometr, termometr i wysokościomierz . Producent postarał się na odporność na wstrząsy i kurz. Zegarek jest zgodny z amerykańską wojskową normą 810G i oferuje klasę wodoszczelności 10 ATM (do 100m).

➡ Cena GARMIN Instinct Solar: od około 1149 zł.

Oprócz ogniście czerwonego Instinct Solara, GARMIN oferuje też wersję bardziej klasyczną, z czarną kopertą i opaską. Nie każdemu ten sprzęt przypadnie do gustu, choćby z uwagi na monochromatyczny wyświetlacz, ale niewątpliwie jest to smartwatch z EKG do zadań specjalnych.

Alternatywne sposoby wykonywania EKG bez inteligentnego zegarka

Warto wiedzieć, że smartwatch z funkcją EKG to nie jedyna metoda, by monitorować pracę serca w domu. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych urządzeń, które oferują takie możliwości, jak inteligentne zegarki. Jednym z nich jest KardiaMobile.

To niewielkie urządzenie do połączenia ze smartfonem. Sprzęt jest w postaci niewielkiego prostokąta z miejscem na palce po dwóch stronach. Wystarczy ułożyć ręce w określony sposób i poczekać, aż pomiar zostanie zakończony. Warto zauważyć, że taki sprzęt daje naprawdę precyzyjne wyniki.

CardioSecur Active

Bardzo ciekawą alternatywą może być także kompaktowy rejestrator EKG. Jednym z nich jest na przykład CardioSecur Active. Takie urządzenie wystarczy podłączyć do smartfona, by wygodnie z niego korzystać. Mimo wszystko to już profesjonalna aparatura, która w zupełności wystarczy, by uzyskać prawdziwie precyzyjne wyniki. Jeżeli najważniejszy będzie dokładny pomiar, taki sprzęt sprawdzi się idealnie. Mimo wszystko cena tutaj może wynosić bez problemu kilka tysięcy złotych – to jedyny minus.

Dość popularne są także specjalne paski treningowe. Zwykle zapina się je na klatce piersiowej. Tutaj pomiar może być nawet dokładniejszy, niż przy smartwatchu. Warto wiedzieć, że niektóre zegarki inteligentne umożliwiają dokupienie paska w ramach akcesoriów. Przekłada się to właśnie na dokładniejsze pomiary, między innymi podczas treningu.

Paski treningowe są idealnym rozwiązaniem, jeżeli nie chcesz wydać zbyt dużo i szukasz czegoś stricte do ćwiczeń. Takie urządzenie umożliwia pomiar EKG, spalonych kalorii, przebytego dystansu czy tętna. Możliwości mogą różnić się w zależności od modelu. Dość ciekawą propozycją tego typu do około 500 złotych jest na przykład Garmin HRM Pro. Mimo wszystko każdy sprzęt sprawdzi się podobnie.

Garmin HRM Pro

Wearables z funkcją pomiaru EKG jest więc dużo. Wybór jest naprawdę duży, każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Inteligentne zegarki to nie jedyna opcja. W zestawieniu uwzględniliśmy najlepsze propozycje z 2024 roku, których zakup zdecydowanie warto rozważyć.

WARTO PRZECZYTAĆ:

whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
recenzja withings scanwatch nova Recenzja Withings ScanWatch Nova, czyli zegarka hybrydowego klasy premium
Dotychczas testowaliśmy dla Was zegarki hybrydowe o bardziej minimalistycznym designie — m.in. recenzowaliśmy Withings ScanWatch Light. Teraz przychodzimy do Was z hybrydą klasy premium, która
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Odo, 14 stycznia 2024 @ 12:42 Odpowiedz

    Co za człowiek pisał ten artykuł?
    Żaden Garmin nie ma EKG!!!
    Ani vivoactive czy Venu czy inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *