Rośnie popularność smartwatchy – samo Apple wysłało w zeszłym roku do sprzedaży więcej Apple Watchy niż wszyscy szwajcarscy producenci zwykłych zegarków. Są jednak osoby, którym co prawda podobają się rozszerzone funkcjonalności inteligentnych zegarków, ale które nie lubią ich nowoczesnych designów. Rozwiązaniem dylematu, przed którym stają takie osoby, może być zegarek hybrydowy.

Jest on dobrym kompromisem między nowoczesnością a tradycją, który pozwala zachować preferowaną stylistykę zegarka, ale jednocześnie cieszyć się licznymi dodatkowymi funkcjami. W takim razie, czym są zegarki hybrydowe, jak działają i czy warto je kupić? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziecie poniżej!

Czym są zegarki hybrydowe?

Jak wskazuje już sama nazwa, zegarki hybrydowe są hybrydą tradycyjnych zegarków i tzw. smartwatchy. W praktyce oznacza to, że na pierwszy (a nawet drugi) rzut oka wyglądają jak całkowicie zwykły zegarek, ale w rzeczywistości są w stanie bezprzewodowo połączyć się z naszym smartfonem i mają ogrom dodatkowych funkcjonalności poza samym pokazywaniem godziny, których oczywiście zwykły zegarek nie ma.

Zegarki hybrydowe obecnie nie są już czymś niszowym, a produkuje je wiele różnych firm, w tym takie, które wcześniej zajmowały się tylko produkcją tradycyjnych zegarków. Smartwatchy hybrydowych możemy szukać w sklepach z elektroniką, ale także w sklepach z zegarkami tradycyjnymi, takimi jak http://www.zegarek.net/. Ważne, aby robić zakupy w autoryzowanych sklepach, którzy z całą pewnością posiadają produkty w pełni oryginalne.

Jakie funkcje może mieć zegarek hybrydowy?

Poza typowymi funkcjami zegarka, takimi jak pokazywanie godziny oraz datownik, po połączeniu smartwatcha hybrydowego ze smartfonem otrzymujemy dostęp do szeregu innych funkcjonalności.

To, jakie konkretnie funkcje będą dostępne, zależy od funkcjonalności danego modelu zegarka. Do najczęściej spotykanych funkcji należą między innymi:

  • krokomierz
  • licznik kalorii
  • funkcja Znajdź telefon
  • monitor snu.

Monitor snu pozwoli ocenić jakość nocnego wypoczynku, funkcja Znajdź telefon zlokalizować znajdujący się w pobliżu smartfon, którego nie możemy znaleźć, licznik kalorii sprawdzić, jak idzie nam odchudzanie, i tak dalej, i tak dalej.

Są to funkcje, bez których bez wątpienia można żyć, ale które bywają naprawdę przydatne i do których warto mieć dostęp. Szczególnie, jeśli jest się osobą, która dba o aktywność fizyczną, dobrą jakość snu i inne tego rodzaju kwestie.

Zegarek hybrydowy – cena

Wśród cen zegarków hybrydowych występuje duża różnorodność. Można kupić taki zegarek już za kilkaset złotych, są też modele z średniej półki, jak i smartwatche hybrydowe bardziej prestiżowych marek, kosztujące nawet kilka tysięcy złotych.

Zegarki hybrydowe z różnych półek cenowych można znaleźć na przykład tutaj: https://www.zegarek.net/zegarki/smartwatche/index.html. Im droższy zegarek, tym zazwyczaj więcej funkcji, wyższa jakość i większy prestiż marki.

Przykładowe zegarki hybrydowe

Przykładem zegarków hybrydowych ze średniej półki mogą być smartwatche hybrydowe marki Kronaby, których ceny zaczynają się już od 1100 złotych. Są też oczywiście droższe modele tej firmy, których cena sięga około 2000 złotych.

Charakteryzują się one elegancką estetyką (są modele z opaską skórzaną, ale też modele bardziej klasyczne), dużą wytrzymałością baterii (aż do dwóch lat) i sporą ilością przydatnych funkcji. Są one kompatybilne z urządzeniami mobilnymi wykorzystującymi system Android, a także system iOS.

Jeśli z kolei szukamy czegoś z wyższej półki cenowej, możemy zainteresować się zegarkami szwajcarskiej manufaktury Frederique Constant, których ceny sięgają nawet 4000 złotych. W tej cenie otrzymujemy luksusowy produkt, do produkcji którego wykorzystano szkło szafirowe, skórę naturalną na opaskę i inne wysokiej jakości materiały.

Wśród funkcji po połączeniu się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetootha znajdziemy m.in. krokomierz, licznik kalorii czy monitor snu. Za tymi zegarkami przemawia przede wszystkim wysoka jakość wykonania, a także prestiż marki.

Zegarki hybrydowe kontra smartwatche – co wybrać?

Smartwatche posiadają zamiast tradycyjnej tarczy zegarka wyświetlacz, co daje większe możliwości w zakresie funkcjonalności. Z drugiej strony, są mniej eleganckie, bardziej podatne na uszkodzenia i wielu osobom mogą się po prostu nie podobać. Są one więc ciekawym rozwiązaniem dla fanów nowych technologii, ale niekoniecznie dobrym rozwiązaniem dla tradycjonalistów.

Chociaż istnieją bardziej eleganckie smartwatche, to mimo wszystko również w środowisku biznesowym lepiej mogą sprawdzić się zegarki hybrydowe, które wizualnie praktycznie nie różnią się od normalnych, typowych dla spotkań biznesowych zegarków klasycznych.

Smartwatche hybrydowe – podsumowanie

Czy warto kupić smartwatche hybrydowe? Zegarek hybrydowy to niewątpliwie dobre wyjście dla osób, które cenią sobie klasyczny design i tradycję, ale jednocześnie nie chcą całkowicie zamykać się na nowe technologie i użyteczne, nowoczesne rozwiązania.

Ogromna różnorodność wśród smartwatchy hybrydowych sprawia, że każdy powinien być w stanie znaleźć zegarek, który będzie mu odpowiadał pod względem wyglądu, funkcjonalności, a także ceny. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak rodzaj szkła i typ mechanizmu zegarka, a także wodoszczelność (jeśli planujemy w nim pływać czy choćby wchodzić w zegarku pod prysznic).

WARTO PRZECZYTAĆ:

samsung galaxy watch Galaxy Watche wykryją bezdech senny – jak to możliwe?
Samsung regularnie dba o to, aby jego produkty były coraz lepsze, miały więcej przydatnych funkcji. Niedawno ogłosił, że w zegarkach z serii Galaxy Watch5 i
recenzja garmin fenix 6x pro solar Recenzja Garmin Fenix 6X Pro Solar – czy warto go kupić w 2023 roku? Sprawdź!
Firmę Garmin zna każdy, kto miał styczność z choćby amatorskim uprawianiem sportu. Nie każdy jednak miał sposobność zapoznać się z ich działaniem. Garmin jako topowa
apple watch Smartwatche z serii Apple Watch miażdżą… cały szwajcarski przemysł zegarków
Szwajcarskie zegarki wciąż, mimo upływu lat, kojarzone są z wysoką jakością i precyzją. Nie bez powodu używa się czasami stwierdzenia, że coś chodzi “jak w
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *