Na rynku mamy dziś wiele różnych urządzeń dotykowych, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Jednak posiadają one również wady, ponieważ często nie są wyposażone np. w dodatkową klawiaturę przenośnią i nie są odporne na zabrudzenia. Tablet jest urządzeniem głównie dotykowym wykorzystywanym do różnych aktywności m.in. oglądania filmów i zdjęć, a nawet ich robienia.

Jednak może służyć także jako mini laptop. Do tego jednak przyda się przenośna klawiatura, aby można było pisać na niej szybciej niż na ekranie dotykowym, co w wielu przypadkach jest po prostu niewygodne. Wyposażając tablet w klawiaturę, możesz stworzyć sobie mini stanowisko pracy, dzięki czemu wysyłka maili czy odpowiadanie na jakiekolwiek inne wiadomości, nie będzie stanowić żadnego problemu.

Jaką klawiaturę do tabletu wybrać?

Dziś w sklepach można znaleźć cały ogrom przeróżnych klawiatur do tabletów. Jedne są wyposażone w specjalny kabel do podłączenia do tabletu, a inne umożliwiają zdalne podłączenie za pomocą portu mini USB. Niezależnie od tego, który model wybierzecie, najlepiej dodatkowo wyposażyć się w wygodne etui, w którym ukryjecie i tablet, i klawiaturę.

Zadaniem etui jest podtrzymanie obu części w taki sposób, aby można było wygodnie patrzeć w ekran i jednocześnie pisać. Niektóre klawiatury są bardziej funkcjonalne, ponieważ wyposażone są w podstawkę do postawienia ekranu. Dzięki temu zwykły tablet zamieni się w notebooka.

Klawiatura do tabletu – ranking najlepszych modeli

Poniżej znajdziesz kilka przykładów jednych z lepszych klawiatur do tabletów na rynku.

Logietch K480

Logietch K480

Model Logitech K480 to klawiatura Bluetooth do tabletu. Dzięki temu jako użytkownik tego urządzenia, nie musisz zabierać ze sobą wszędzie niepotrzebnych kabli. Dodatkowo sparowanie klawiatury i tabletu nie powinno stanowić dla Ciebie większego wyzwania.

Sprzęt ten ma swoje wady i zalety, jednak prawda jest taka, że do jego największych wad można zaliczyć tylko biały kolor. Niestety biel nie jest wdzięcznym odcieniem, ponieważ często widać na niej wszelkie zabrudzenia. Jednakże wyczyszczenie jej nie powinno zabierać dużo czasu.

Klawiatura Logitech K480 do tabletu jest kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi. Zasilana jest bateriami, ma wygodne, płaskie klawisze. Podczas pracy na klawiaturze nie musisz obawiać się hałasu, ponieważ klawisze są bardzo ciche.

Zalety

 • Klawiatura do tabletu może być oddalona od tabletu nawet o 10 metrów
 • Model ten może być użytkowany nie tylko w przypadku tabletów, ale i laptopów oraz smartfonów
 • Estetyczny design i wytrzymała obudowa
 • Widoczny poziom naładowania baterii
 • Komfort pisania zapewniony jest dzięki większym klawiszom

Wady

 • Konieczność częstszego czyszczenia klawiatury
 • Klawiatura nie jest podświetlana, co może utrudniać pracę w godzinach wieczornych lub nocnych

Apple Smart Keyboard Folio

Apple Smart Keyboard Folio

Kolejna bezprzewodowa klawiatura do tabletu, która eliminuje ryzyko poplątania lub zagubienia kabla. Model ten nie musi być ładowany, a więc nie wymaga podłączenia do prądu. Do jej zalet można zaliczyć to, że jest bardzo wytrzymała, nie straszne jej są zabrudzenia i wilgoć.

Wyposażona jest w skróty klawiszowe. Dodatkowo jest prosta w obsłudze i lekka, więc przenoszenie jej z miejsca na miejsce nie powinno stanowić większego problemu. Nie musisz też martwić się o jej ładowanie czy instalowanie, ponieważ wystarczy podłączyć ją do iPada i tyle!

Dla niektórych użytkowników wadą może być wygląd spacji lub enter. Głównie chodzi o ich mniejszą wielkość. Użytkownicy pracujący wcześniej na bardziej standardowych klawiaturach, będą musieli przestawić się na mniejsze klawisze.

Zalety

 • Klawiatura wyposażona jest w nowoczesne złącze Smart Connector, dzięki czemu możliwe jest dwukierunkowe przesyłanie informacji między iPadem a klawiaturą.
 • Wygodna konstrukcja pozbawiona szczelin, co sprawia, że klawiatura może być łatwiej utrzymana w czystości
 • Odporna na ewentualne zalanie
 • Model ten jest jednym z bardziej wytrzymałych na rynku
 • Klawiatura do tabletu Apple Smart umożliwia wygodne pisanie, ponieważ klawisze posiadają kształt laserowy

Wady

 • Klawiatura nadaje się do współpracy tylko z 10,5-calowymi iPadami

Lenovo W500

Lenovo W500

Klawiatura do tabletu Lenovo jest bezprzewodowa, a więc znów pozbywamy się konieczności użycia kabla. Funkcjonalność ta jest dziś doceniana przez szeroką grupę użytkowników. Model ten może być połączony ze smartfonem, co sprawia, że odpisywanie na maile czy SMS-y stanie się jeszcze wygodniejsze.

Klawiatura Lenovo W500 została wyposażona w podstawkę, dzięki której możesz wygodnie patrzeć w ekran tabletu. Posiada kompaktowe wymiary i niską wagę. Wyposażona jest we wbudowaną baterię i można ją zakupić tylko w czarnym kolorze.

Zalety

 • Wyposażona w podstawkę, dzięki czemu możesz wygodnie obejrzeć film, ale też napisać maila
 • Klawiatura jest kompatybilna z wieloma sprzętami
 • Może łączyć się z urządzeniami wyposażonymi w system Android 4.0 i wyższym i Windows 7 i 8
 • Posiada wytrzymałą i pojemną baterię

Wady

 • Nie posiada podświetlanych klawiszy.
 • Etui nie jest odporne na zarysowania i ścieranie

Huawei Smart Magnetic Keyboard

Huawei Smart Magnetic Keyboard

Prezentowana klawiatura do tabletu Huawei jest przewodowa, mimo że nie posiada portu ładowania i nie zachodzi między nią a tabletem żaden proces parowania. Zasilana jest poprzez ładowanie odwrotne MatePada Pro, za pośrednictwem dwóch magnesów i NFC.

Wystarczy włożyć tablet w szczelinę klawiatury, aby móc zacząć korzystać z urządzenia w błyskawicznym tempie. Klawiatura wykonana jest z wytrzymałego i łatwego w czyszczeniu teksturowanego poliuretanu.

Klawisze klawiatury są bardzo wygodnie rozłożone i dają komfort pisania, ponieważ nie zachodzi zjawisko „chybotania”.

Zalety

 • Możliwość szybkiej pracy po włożeniu tabletu w szczelinę klawiatury
 • Brak kabli
 • Wygodna klawiatura wykonana z solidnych materiałów, łatwych w czyszczeniu
 • Kompaktowa wielkość i niska waga

Wady

 • Brak podświetlenia klawiatury
 • Brak podświetlenia touchpada
 • Klawiatura może być bezprzewodowa, jednak może zadziałać tylko poprzez fizyczne połączenie z tabletem

Samsung Book Cover Keyboard

Samsung Book Cover Keyboard

Klawiatura do tabletu Samsung jest doceniana przez wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu jest w stanie skutecznie ochronić się przed zarysowaniami podczas ewentualnego upadku.

Dedykowana jest do tabletu Samsung Galaxy Tab S4. Wyposażono ją w uchwyt na rysik S Pen, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się, że go zgubi w najmniej oczekiwanym momencie. Etui doskonale zabezpiecza narożniki samego tabletu, jak i klawiatury.

Samsung Book Cover Keyboard w sposób intuicyjny przesyła dane do Galaxy Tab 4, ponieważ wystarczy tylko umieścić tablet na złączu klawiatury, aby móc rozpocząć pracę na urządzeniu. Do klawiatury i tabletu możesz dodatkowo podłączyć myszkę, aby funkcjonalność urządzenia wzrosła jeszcze bardziej.

Zalety

 • Etui wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu świetnie zabezpiecza urządzenie
 • Możliwość błyskawicznego rozpoczęcia pracy zaraz po podłączeniu tabletu z klawiaturą
 • Uchwyt na rysik, który można w każdej chwili zdemontować

Wady

 • Brak obsługi multimediów np. głośności czy szybkości
 • Nie ma możliwość użytkowania tabletu w pionie
 • Tablet może być zamocowany tylko pod stałym kątem

Którą klawiaturę do tabletu wybrać? Podsumowanie

Klawiatura do tabletu powinna być wybrana pod kątem indywidualnych gustów. Oczywiście wiele z nich jest dedykowanych konkretnie do danego sprzętu i z tym należy się liczyć.

Z pewnością warto kupić model wytrzymały na zarysowania i zalania, i taki, który pozwala na błyskawiczną pracę. Design klawiatury również jest ważny, ponieważ od tego zależy wygoda pracy. Warto również pomyśleć o tym, aby była to klawiatura bezprzewodowa lub przewodowa, ale bez konieczności użytkowania kabli.

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *