Frugal to polska marka, której początki sięgają roku 2009, aczkolwiek jako znak towarowy została zarejestrowana dopiero w 2014 roku. Chociaż my znamy Frugal głównie za sprawą hulajnóg elektrycznych, to jednak ich oferta pojazdów elektrycznych jest dużo szersza. Hulajnoga Frugal jest dostępna już w ponad 750 punktach detalicznych, nie tylko w Polsce, ale również na Litwie, Łotwie, Estonii, w Islandii, Rumunii i Niemczech.

W ofercie Frugal znajdziecie między innymi:

 • Elektryczne pojazdy pasażerskie (małe i duże). Szerzej znane jako wózki golfowe
 • Przemysłowe pojazdy elektryczne o ładunku nawet do 2000 kilogramów
 • Pojazdy terenowe
 • Akumulatory
 • Oraz oczywiście: hulajnogi elektryczne!

Hulajnoga Frugal

Hulajnogi elektryczne są obecne w większości większych polskich miast. Zresztą nie tylko polskich – hulajnoga elektryczna Frugal podbija serca użytkowników na całym świecie. Niezależnie czy szukasz hulajnogi do celów rekreacyjnych, czy na dojazdy do pracy. Hulajnogi elektryczne Frugal pasują dla dorosłych i dla dzieci. Frugal tak jak hulajnoga Blaupunkt, to raczej klasyczny wygląd. Jeśli szukacie czegoś “innego” sprawdźcie, jak wyglądają hulajnogi Ninebot.

Hulajnogi elektryczne Frugal – przegląd modeli

Hulajnoga Frugal Impulse, Dynamic Light, Storm, Stout, Alpha, Dynamic, Cyber

Frugal Impulse Frugal Dynamic Light
Źródło: Frugal

Wszystkie powyżej wymienione modele hulajnogi Frugal to modele bardzo zbliżone. Są to:

 • Frugal Impulse
 • Frugal Dynamic Light
 • Frugal Storm
 • Frugal Stout
 • Frugal Alpha (występuje w dwóch wersjach kolorystycznych)
 • Frugal Dynamic (występuje w dwóch wersjach kolorystycznych).

Frugal Alpha

Wszystkie powyższe modele są dosyć podobne do siebie: ich maksymalna prędkość to 25 km/h, przewiozą do 100 kg i max. 1,95 cm. Zasięg też mają jeszcze niewielki: modele Impulse, Stout i Alpha to max. 25 kilometrów, Dynamic Light to tylko 12 km, a Dynamic i Storm 18 km. Na duży plus wyróżnia się model Stout, który posiada specjalnie zabezpieczenie przed uruchomieniem i nie włączy się bez wpisania kodu PIN. Wszystkie są zgodne z polskimi przepisami.

Hulajnoga elektryczna Frugal Touring 2.0, Touring 3.0, Cyber

Frugal Touring 2.0, Touring 3.0
Źródło: Frugal

Hulajnogi elektryczne Frugal Touring 2.0 i Touring 3.0 to modele dla bardziej wymagających użytkowników. Domyślnie są większe i cięższe, ale w zamian oferują więcej miejsca na nogi dla wygodniejszej jazdy oraz większy zasięg – 32 kilometry.

Do tego wyróżniają się zamontowanym koszykiem, do którego tak jak w modelu 2.0 można wsadzić torbę termiczną do przewiezienia przekąsek na później. Podobnie jak poprzednie modele spełniają normy określone przepisami polskiego prawa. Dodatkowo mają wbudowane kierunkowskazy!

Hulajnoga elektryczna Frugal Cyber to trochę bardziej schludna wersja, żeby nie rzec “sportowa”. Ma ten sam zasięg i moc, ale ma klasyczniejszy, węższy kształt, dzięki czemu jest również trochę lżejsza.

 

Frugal Cyber
Źródło: Frugal

Hulajnogi Frugal. Opinia firm współpracujących

Zalety urządzeń Frugal zostały docenione przez wiele firm polskich i zagranicznych. Wysokiej klasy podzespoły, jakość oraz odpowiednia cena to nie wszystko – Frugal stawia na indywidualne podejście. Z tego powodu Frugal oferuje profesjonalną obsługę i doradztwo, 12-miesięczną gwarancję i serwis pogwarancyjny. Marka Frugal została doceniona między innymi przez:

 • LG Electronics
 • Kompania Piwowarska
 • Media Expert
 • Gmina Pułtusk

Hulajnoga elektryczna Frugal – podsumowanie

Frugal to bardzo doświadczona marka produkująca pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi. W dodatku zajmuje się nie tylko produkcją urządzeń, ale również produkcją akumulatorów, co pozwala im na serwisowanie wszystkiego na miejscu. Hulajnoga Frugal podobnie jak hulajnoga elektryczna Motus to polska produkcja, co na pewno wielu ludziom przypadnie do gustu i skłoni ich do zakupu sprzętu właśnie tej marki.

WARTO PRZECZYTAĆ:

hulajnoga elektryczna dla dorosłych Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?
W przestrzeni miejskiej często można dostrzec nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i nie chodzi tylko o rowery. Serca coraz większej liczby użytkowników podbijają hulajnogi elektryczne
ranking hulajnóg elektrycznych Ranking hulajnóg elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli
Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i
hulajnoga elektryczna 40 km/h Hulajnoga elektryczna 40 km/h – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
Hulajnogi elektryczne są obecnie niezwykle popularne. Na rynku można znaleźć więc dziesiątki różnych modeli. Jeżeli zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna 40 km/h będzie najlepsza –
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *