Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na FB to nie tylko miejsce na memy. To wirtualne społeczności, które mają potencjał do prawdziwych, zaskakujących wyników! Nie wiedziałeś? Przeczytaj, jak grupy na FB mogą pracować dla Ciebie. Czas wysforować do przodu w wyścigach biznesu online.

Grupy na Facebooku – co to takiego?

Możesz przyjąć, że to wirtualne pokoje, które łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach, czy wręcz pasjach. Dużo grup służy też celom biznesowym. To prawdziwe kopalnie rzetelnych informacji i miejsca, gdzie możesz zacząć budować swoją markę. Na Facebooku są grupy otwarte i zamknięte. 

Otwarte grupy zapraszają każdego użytkownika Facebooka. Wystarczy, że klikniesz “dołącz” i możesz uczestniczyć we wszystkich działaniach społeczności. Zamknięte grupy gwarantują z kolei prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Musisz poprosić o dostęp, zazwyczaj odpowiedzieć na pytania kontrolne i administrator decyduje, czy Cię wpuści. Którą grupę wybrać? Jeżeli ważna jest dla Ciebie weryfikacja dołączających osób i cenisz prywatność, to chyba masz już odpowiedź. 

Fanpage czy grupa na Facebooku? – co je różni?

Fanpage służy do prezentowania firmy czy osoby. Na swoim fanpage jesteś sobie “sterem, żeglarzem, okrętem”. Decydujesz o wszystkim. Jako jedyny wstawiasz treści, decydujesz też o rodzaju interakcji z fanami. Komunikacja polega na układzie Ty – Oni. Treści są dostępne dla wszystkich użytkowników.

Grupy na Facebooku stawiają na integrację i kreowanie wirtualnej społeczności. Przynależność do grupy oznacza większe zaangażowanie w temat i wzajemną pomoc i współpracę. W grupach każdy może dodać post i aktywnie budować społeczność, do której należy. Często grupy są zamknięte, co sprzyja budowaniu zaufania i bliższych interakcji między użytkownikami. Pozwala to na większą otwartość i wpływa pozytywnie na rozwój osobisty i biznesowy. Pamiętaj, że na grupie nie jesteś “u siebie”. Są tam zarówno Twoi Klienci jak i konkurencja. Trzeba się postarać 🙂

Wzrost widoczności i zaangażowania dzięki grupom na FB.

Jak możesz to uzyskać? Łatwa sprawa. W grupie są tylko osoby mocno zainteresowane tematem. Tacy użytkownicy wręcz czekają na nowe treści. Czasem jako Klienci, którzy chcą na wskroś poznać produkt czy usługę, a czasem jako firma, która prowadzi marketing online. W takim środowisku masz pewność zaangażowania i obszernych dyskusji. Co będziesz dzięki temu miał?

  • Szybki dostęp do Twojej grupy docelowej,
  • możliwość budowania wizerunku eksperta,
  • promowanie własnej marki,
  • zwiększenie liczby udostępnień Twoich treści,
  • zwiększenie liczby lajków,
  • pozyskiwanie leadów.

Warto pamiętać, że algorytm Facebooka lepiej promuje treści z grup niż z fanpage’a. Warto zatem popracować nad zaangażowaniem użytkowników i pozyskać lajki, komentarze i udostępnienia. 

Współpraca w grupach na Facebooku, czyli zwiększanie wpływu.

Współpraca w grupach na Facebooku to klucz do zwiększania wpływu w świecie biznesu online. To nie tylko możliwość znacznego poszerzenia kręgu kontaktów, ale także tworzenia wartości. W jaki sposób to działa?

 • Poprzez dzielenie się wiedzą. W grupach poznasz osoby o podobnych celach i wartościach. Wzajemne wsparcie jest bezcenne – otrzymasz pomoc i rady. 
 • Wspólne biznesy i kooperacja biznesowa. Grupy to miejsce, gdzie spotkasz partnerów do wspólnych projektów. Dzięki przemyślanej współpracy możesz wypromować swoją firmę szybciej niż przypuszczasz
 • Polecanie. Nawet jeżeli pracujesz z kimś w jednej branży, wasze usługi mogą się przecież uzupełniać. Warto to wykorzystać. Polecanie się nawzajem w grupach to inwestycja we wspólny sukces. 

Biznes online to nie samotna wyprawa. Współpraca, dzielenie się wiedzą, wspólne cele i wyróżnienie się na tle innych to niezbędne składniki sukcesu. Dołącz do grup na Facebooku i zacznij budować wartościowe relacje. Pójdziesz wtedy nową, sprawdzoną przez wielu przedsiębiorców, drogą do sukcesu w świecie strategii online.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Analityka internetowa dla sklepów internetowych – czy jest potrzebna
Analityka w sklepie internetowym to obecnie absolutna podstawa – takie zdanie powtarzane jest jak mantra przez wszystkie osoby, które zajmują się profesjonalnie zwiększeniem konwersji w
Jak promować produkty na Allegro?
Allegro to najbardziej znany marketplace na polskim rynku. Swoją pozycję budował przez ostatnie dwie dekady, a dziś odwiedzany jest przez około 18 milionów użytkowników każdego
ecommerce narzedzia Jakie narzędzia warto wykorzystać w e-commerce?
E-commerce, czyli handel w Internecie, to sektor, który rozwija się bardzo dynamicznie niemal od momentu powstania Internetu. W ostatnich latach rozwój ten nabrał jeszcze szybszego
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *