Grupy na FB wyrastają jak grzyby po deszczu. Obecnie istnieją tysiące, jeśli nie dziesiątki czy nawet setki tysięcy grup, stworzonych z myślą dla osób o konkretnych zainteresowaniach, upodobaniach czy zawodzie. Pojawia się więc pytanie: jak utworzyć grupę na Facebooku?

Dobrze jest umieć to zrobić, ponieważ każdy ma taką możliwość i niejednokrotnie może ona okazać się przydatna. Prędzej czy później może nam zależeć, aby zebrać jakąś określoną grupę ludzi w jednym miejscu – i wtedy właśnie grupa na Facebooku bardzo się przyda.

Grupa na FB – jak działa i czym różni się od fanpage?

Zanim wytłumaczymy, jak utworzyć grupę na Facebooku, warto dokładniej wyjaśnić, czym ona jest. Grupa na FB to coś zupełnie innego niż fanpage i nie należy tych dwóch pojęć mylić. Grupa to zbiór osób, czy to znających siebie nawzajem, czy całkowicie sobie obcych, która może dzielić się postami, zdjęciami czy nagraniami w obrębie rzeczonego zbioru. Może być prywatna lub publiczna w zależności od decyzji administratora.

Z kolei w przypadku fanpage publikować nowe posty mogą tylko redaktorzy czy administratorzy, a osoby, które obserwują daną stronę, mogą co najwyżej na nie reagować i dodawać komentarze. Fanpage zwykle wykorzystywane są do komunikacji z klientami czy fanami przez firmy lub osoby publiczne, z kolei grupy służą do wymiany informacji i poglądów między poszczególnymi użytkownikami.

Jak utworzyć grupę na Facebooku? Praktyczny poradnik

Odpowiadając na pytanie, jak utworzyć grupę na Facebooku, warto w pierwszej kolejności nadmienić, że jest to całkowicie darmowe i każdy użytkownik tego portalu ma taką możliwość. Żeby to zrobić, w wystarczy podążać za kilkoma prostymi krokami, opisanymi poniżej:

  1. Otwórz stronę internetową Facebooka i zaloguj się.
  2. Naciśnij na ikonkę plusa na górze ekranu i wybierz z listy “Grupa”.
  3. Wpisz nazwę grupy i wybierz jej ustawienia prywatności (czy ma być publiczna, czy prywatna).
  4. Krok opcjonalny: jeśli chcesz, zaproś do grupy swoich znajomych.
  5. Kiedy już wszystko będzie gotowe, naciśnij przycisk “Utwórz”.

I już – Twoja grupa powinna zostać stworzona. Żeby jednak zachęcała do siebie użytkowników, koniecznie otwórz ją, na następnie zajmij się jej dopracowywaniem, m.in. naciśnij na “Edytuj”, aby zmienić zdjęcie w tle strony. Wejdź także w jej ustawienia, aby edytować opis grupy, dodać zasady, zmienić jej kolor i nie tylko.

Dobrym pomysłem jest także utworzenie i przypięcie na górze grupy posta z najważniejszymi informacjami, takimi jak główne reguły grupy, dozwolona forma postów i nie tylko. Pamiętaj – ogranicza Cię tylko Twoja własna kreatywność!

Własna grupa na FB – podsumowanie

Warto wiedzieć, jak utworzyć grupę na Facebooku, ponieważ w pewnym momencie może się pojawić potrzeba utworzenia własnej społeczności. Czy to w celach biznesowych, czy czysto hobbystycznych – na szczęście utworzenie grupy i zarządzanie nią nic nie kosztuje, a do tego może to zrobić każdy użytkownik tej platformy.

Przypominamy, że wcześniej zdarzyło nam się między innymi tłumaczyć, jak utworzyć grupę na Messengerze. Tłumaczyliśmy także, jak pobrać film z Facebooka. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania bądź pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinny się pojawić na naszym portalu, koniecznie dajcie znać!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *