Możliwość zakładania grup w komunikatorach to świetna funkcja – pozwala ona z łatwością komunikować się ze sobą grupie znajomych, współpracowników czy osób zrzeszonych w jakiejś organizacji. W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić Wam, jak utworzyć grupę na Messengerze, bowiem komunikator Facebooka cieszy się w Polsce ogromną popularnością.

Grupa na Messengerze to użyteczne narzędzie do komunikacji z wieloma przyjaciółmi, współpracownikami czy członkami rodziny naraz. W dalszej części tego poradnika dowiecie się nie tylko, jak założyć grupę na Messengerze, ale także jak zmienić jej nazwę, dodać do niej kolejnych członków i spersonalizować ją na różne sposoby. Zapraszamy!

Jak utworzyć grupę na Messengerze? To proste!

Tworzenie grupy Messenger jest bardzo proste i powinno zająć Ci zaledwie kilka chwil. W pierwszej kolejności musisz otworzyć aplikację Messenger i zalogować się na swoje konto.

Następnie naciśnij na ikonkę ołówka w prawym górnym rogu. Naciśnij na przycisk “Utwórz grupę”, po czym wybierz z listy lub wyszukaj osoby, które chcesz do niej dodać. Kiedy już znajdziesz wszystkich, naciśnij na “Utwórz” w prawym górnym rogu ekranu. I gotowe – to wystarczy, aby utworzyć grupę na Messengerze!

tworzenie grupy messengerNa początku musisz wybrać osoby, z którymi chcesz założyć grupę (co najmniej dwie), natomiast później oczywiście jest możliwość dodawania nowych członków.

Okej, a jak utworzyć grupę na Messengerze na komputerze? Wygląda to bardzo podobnie. Najpierw wejdź na stronę Messengera na PC i zaloguj się. Potem kliknij na ikonkę ołówka w kwadracie, w polu “do” wpisz początkowych członków grupy i wpisz jakąś wiadomość. Jak widać, niezależnie od tego, czy korzystamy z komputera, czy z urządzenia mobilnego, odpowiedź na pytanie, jak zrobić grupę na Messengerze 2021 nie należy do skomplikowanych.

Jak zmienić nazwę grupy na Messengerze i ją spersonalizować?

Wiemy już, jak utworzyć grupę na Messengerze, ale to nie koniec porad, które przygotowaliśmy. Jeśli chcesz spersonalizować grupę na Messengerze lub dodać do niej kolejnych członków, w pierwszej kolejności musisz się zalogować i otworzyć konwersację z daną grupą. Następnie naciśnij na ikonkę “i” w prawym górnym rogu ekranu.

W tym miejscu pod nazwą grupy zobaczysz kilka ważnych opcji. Jeśli chcesz dołączyć do grupy kolejne osoby, naciśnij na “Dodaj”, po czym znajdź je na liście lub wyszukaj i zaznacz, a następnie naciśnij na “Dodaj” w prawym górnym rogu. W ten sposób powiększysz konwersację grupową o następnych członków.

jak zalozyć grupę na messenegrze

Z poziomu ustawień utworzonej grupy możesz nie tylko przejść do dodawania nowych członków, ale też m.in. zmienić motyw i ikonkę grupy, wyciszyć ją, odejść z niej, włączyć i wyłączyć powiadomienia i wyświetlić członków grupy.

Pojawia się pytanie, jak dodać osobę do grupy na Messengerze? Właśnie w ustawieniach grupy naciśnij na “Dodaj” i znajdź daną osobę. Możesz także zmienić zdjęcie grupy na dowolne inne z Twojego smartfona czy komputera.

Jak zmienić nazwę grupy na Messengerze? Będąc na ekranie z ustawieniami grupy (czy też czatu grupowego – jak zwał, tak zwał), naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu. Otworzy Ci się rozwijana lista, na której będzie dostępna zmiana nazwy grupy, a także jej zdjęcia.

jak utworzyć grupę na messengerze

Tworzenie grupy Messenger – podsumowanie

Odpowiedź na pytanie “jak utworzyć grupę na Messengerze?” nie należy do skomplikowanych, ale warto tę kwestię wyjaśnić, ponieważ nie dla każdego może ona być oczywista. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi tworzenie grupy Messenger i jej późniejsza personalizacja nie będą dla Was już problemem. Warto wiedzieć, jak stworzyc grupe na Messenger, ponieważ komunikator ten ma naprawdę wiele zastosowań i nieraz taka funkcja się przydaje.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł, rekomendujemy zapoznanie się także z innymi naszymi poradnikami. Opisywaliśmy już najlepsze komunikatory szyfrowane, zrecenzowaliśmy też dogłębnie jeden konkretny komunikator, o którym jest coraz głośniej, a mianowicie Signal. Jeśli jest coś, o czym dotychczas nie pisaliśmy, a co chcielibyście zobaczyć na naszym portalu, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *