Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce i na świecie ogółem. Posiadanie na nim konta potrafi więc być przydatne – nawet, jeśli ktoś nie jest fanem social media, czasami konto na FB bywa niezbędne do pracy, komunikowania się z osobami ze szkoły czy studiów i nie tylko. Pojawia się jednak pytanie: jak założyć Facebooka?

Proces rejestracji na tym portalu na szczęście jest stosunkowo prosty i szybki. Dla niektórych jednak może się on okazać mało intuicyjny, dlatego też przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik w tym zakresie. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Jak założyć Facebooka?

Odpowiedź na pytanie, jak założyć Facebooka nie zależy do skomplikowanych. Wystarczy podążać zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Wejdź na stronę główną Facebooka.
  2. Kliknij na przycisk “Utwórz nowe konto”.
  3. Wpisz imię, nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu, datę urodzenia i płeć i kliknij na “Zarejestruj się”.
  4. Potwierdź rejestrację kodem przesłanym na adres e-mail/wskazany numer telefonu.

Rejestracja na Facebooku zajmuje jak widać jedynie kilka chwil. Warto wskazać, że wraz z rejestracją na FB, jednocześnie rejestrujemy się w Messengerze i dane logowania do Facebooka zadziałają także w tym komunikatorze.

Swego czasu odpowiadaliśmy na pytanie, czy Messenger bez Facebooka jest możliwy – w dużym skrócie, odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Dlatego też założenie konta na FB może być niezbędne choćby ze względu na potrzebę tego najpopularniejszego w Polsce komunikatora.

Rejestracja na Facebooku – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się ze zebranymi powyżej informacjami nie będziecie już mieli problemu z odpowiedzeniem na pytanie, jak założyć Facebooka. Nie każdy jest fanem tego serwisu, ale nie da się ukryć, że niejednokrotnie w życiu konto na nim może się przydać. Warto więc je założyć – nie trzeba w końcu udostępniać wcale dużej ilości swoich prywatnych informacji lub zdjęć.

Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może przypadną Wam do gustu również inne, które przygotowaliśmy, dotyczące również Facebooka. Między innymi omawialiśmy to, jak zablokować kogoś na FB. Wyjaśnialiśmy również, jak utworzyć grupę na Facebooku. Jesteśmy otwarci na Wasze pytania i sugestie, jeśli więc jakieś macie, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *