Dobrze jest wiedzieć, jak zmienić datę urodzenia na FB. Wbrew pozorom są sytuacje, kiedy może się taka wiedza przydać. Fakt faktem data ta, w przeciwieństwie do chociażby nazwiska (przypominamy, że niedawno tłumaczyliśmy, jak zmienić nazwisko na Facebooku), w ciągu życia się nie zmienia. Jednakże niektórzy przypadkiem lub celowo ustawiają na Facebooku nieprawidłową datę, na przykład po to, aby sztucznie się postarzyć, po czym w pewnym momencie chcą poprawić ją na prawidłową.

Jak zmienić datę urodzenia na FB?

Zmiana daty urodzenia na Facebooku jest stosunkowo łatwa i szybka. Zanim jednak wyjaśnimy, jak zmienić wiek na FB i gdzie szukać takiej opcji, trzeba podkreślić, że można datę urodzenia na Facebooku zmienić tylko raz. Sprawia to, że w razie dokonania pomyłki można ją łatwo samodzielnie skorygować, ale nie da się wielokrotnie zmienić daty urodzenia dla żartów czy dla zabawy.

Jeśli chcesz zmienić swoją datę urodzenia szybko i sprawnie, możesz tego dokonać zarówno za pomocą aplikacji mobilnej, jak i przeglądarki internetowej. W obu tych przypadkach w pierwszej kolejności należy się oczywiście zalogować na swoje konto, a następnie wejść na swój profil.

W przeglądarce internetowej należy następnie kliknąć na zakładkę “Informację”, znajdującą się poniżej naszego imienia i nazwiska w górnej części ekranu. Dalej po lewej stronie musimy wybrać kategorię “Dane kontaktowe i podstawowe informacje”.

jak na facebooku zmienić datę urodzenia

Co dalej, kiedy już weszliśmy na podstronę Dane kontaktowe? Wystarczy najechać myszką na datę urodzenia w sekcji “Podstawowe informacje” i kliknąć przycisk “Edytuj”.

jak zmienić datę urodzenia na fb

Z rozwijanej listy możemy wybrać inny dzień, miesiąc i rok urodzenia. Kiedy już dopasujemy datę do swoich preferencji, należy kliknąć w pusty kwadrat obok oświadczenia, że rzeczywiście mamy tyle lat, ile twierdzimy i potwierdzić swoją decyzję przyciskiem “Zapisz zmiany”.

Uwaga – nie da się całkiem usunąć datę urodzenia – jakaś musi być zawsze podana, natomiast można np. sprawić, że nie będą jej widzieli nawet znajomi.

data urodzenia na fb

Jeśli chodzi o aplikację mobilną, to sprawa wygląda podobnie. Logujemy się, wchodzimy na profil i w jego górnej części naciskamy na przycisk “Edytuj dane publiczne”. Następnie zjeżdżamy na dół i klikamy na opcję “Edytuj informacje profilowe”.

Naszą datę urodzenia znajdziemy w sekcji “Podstawowe informacje”. Wystarczy kliknąć na ikonkę edycji, dokonać niezbędnych zmian i potwierdzić swój wybór. Odpowiedź na pytanie, jak zmienić datę urodzenia na FB jest więc jak widać mało skomplikowana.

Jak ukryć datę urodzenia na Facebooku?

Wiemy już, jak zmienić date urodzenia na Facebooku – teraz może się pojawić pytanie odnośnie do ukrywania rzeczonej daty. Ukrycie daty urodzenia na Facebooku może być użyteczne z wielu przyczyn. Przede wszystkim pozwala ochronić swoją prywatność. Warto wiedzieć, że Facebook pozwala na ustawienie innej widoczności dla dnia i miesiąca, a innej dla roku urodzenia. Możemy więc na przykład ustawić, aby dzień i miesiąc urodzenia widzieli tylko znajomi, a rok – nikt.

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, jak ukryć datę urodzenia na Facebooku, zapraszamy do naszego niedawno opublikowanego poradnika, w którym uczyliśmy, jak ukryć urodziny na Facebooku. Trzeba bowiem wskazać, że jeśli ukryjemy nie tylko rok, ale też dzień i miesiąc urodzenia przed znajomymi, to nie otrzymają oni w dniu naszych urodzin powiadomienia, że powinni złożyć nam życzenia.

Data urodzenia na FB – podsumowanie

Data urodzenia na FB w teorii nigdy nie powinna być zmieniana, ponieważ przecież przez całe życie jest taka sama, natomiast w praktyce okazuje się niekiedy, że pierwotna data była nieprawidłowa (bądź też chcemy zmienić z jakiegoś względu prawdziwą datę na fałszywą, co jednak stoi w sprzeczności z zasadami Facebooka). Dobrze jest więc wiedzieć, jak zmienić datę urodzenia na FB i mamy nadzieję, że udało nam się to w tym poradniku dostatecznie dobrze wyjaśnić.

Przy okazji zachęcamy także do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami na tematy związane z tym serwisem społecznościowym. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń i jak zmienić maila na FB. Planujemy także kolejne publikacje. Koniecznie dajcie znać, jeśli chcielibyście, abyśmy zajęli się objaśnieniem jakiejś konkretnej kwestii!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Pietranik, 12 stycznia 2022 @ 21:48 Odpowiedz

    Ja nam całkowicie inny problem niż te które omówiliście w sprawie zmiany daty urodzenia . Przez pomyłkę nacisnęłam datę urodzenia na dzień w który przeglądałam dane profilowe. To był jeden z dni 2020 roku. I pojawił się problem z logowaniem . Nie spełniam warunku wieku bo data ur to rok 2020. Wypróbowałam już wszystkie możliwości i nie mogę wejść na swoje konto .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *