Warto wiedzieć, jak zmienić email na FB, ponieważ nie jest to trudne, a wielokrotnie może się przydać. Mało kto całe życie korzysta z jednego i tego samego e-maila całe życie. Zmieniamy go na przykład, ponieważ wybrana wcześniej nazwa już nam nie odpowiada, bądź wybrany wcześniej usługodawca nie spełnia już naszych oczekiwań. Dobrze jest wtedy zaktualizować dane na Facebooku.

Ten artykuł jest kolejnym wpisem z cyklu poradników dotyczących obsługi Facebooka. Wyjaśnialiśmy już na przykład, jak zmienić nazwisko na Facebooku i jak ukryć urodziny na Facebooku. Tym razem wytłumaczymy nie tylko, jak zmienić adres email na FB, ale także, co robić, jeśli zapomnieliśmy, jaki adres był ustawiony i nie wiemy, jak w związku z tym odzyskać dostęp do konta. Zapraszamy!

Dlaczego warto pamiętać o zmianie e-maila na Facebooku na aktualny?

Bywa, że wraz ze zmianą używanego e-maila na inny aktualizujemy go tylko w miejscach najważniejszych (na przykład w banku), a nie aktualizujemy go w mediach społecznościowych, na forach, w grach sieciowych.

Są oczywiście osoby, które zmieniają e-maila wszędzie, ale nie każdy ma ochotę logować się na każdy portal, w tym te nieużywane od dawna, żeby tego dokonać. Jest to zrozumiałe, natomiast zmiana maila na Facebooku to z pewnością dobry pomysł. Wynika to z faktu, że utrata do konta, czy to przez zapomnienie hasła, czy z uwagi na oszusta, który jakoś się do niego dostanie, jest dość uciążliwa (tracimy zapisane tam zdjęcia, posty, listę znajomych, wiadomości na Messengerze i nie tylko).

Do tego, jeśli do konta uzyskał dostęp złodziej, może on na przykład napisać do naszych znajomych z prośbą o podanie numeru BLIK, podając się za nas i po prostu wyłudzić od nich pieniądze.

Jeśli korzystać będziemy na Facebooku z aktualnego e-maila, łatwiej nam będzie odzyskać konto. Może się bowiem okazać, że do starego, z racji nieużywania go od dłuższego czasu, zwyczajnie zapomnimy hasła i z uwagi na nieustawienie na nim weryfikacji dwuetapowej trudno będzie to hasło odzyskać. Ba, możemy nawet nie przypomnieć sobie, jak brzmiał dany adres, co z oczywistych względów jeszcze bardziej utrudni odzyskiwanie hasła.

Jak zmienić adres e-mail na FB?

Zmiana emaila na Facebooku nie zajmuje zbyt długo. W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto i wejść do jego ustawień. Znajdziemy się wtedy w zakładce “Ogólne”. Należy odnaleźć frazę “Kontakt” i kliknąć znajdujący się obok niej przycisk “Edytuj”.

nie pamiętam e maila do facebooka

W zakładce, która się rozwinie, kliknij na przycisk “Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu”. Jest to konieczne, ponieważ nie można usunąć swojego dotychczasowego adresu e-mail bez dodania najpierw nowego adresu i uczynienia go głównym.

jak zmienić adres email na fb

Pojawi się okienko, w którym będzie można wpisać nowy adres e-mail. Następnie konieczne będzie ponowne podanie hasła i zatwierdzenie swojej decyzji.

jak zmienić email na fb

Zanim będziemy mogli zmienić e-maila, konieczne jest potwierdzenie prawdziwości tego, którego właśnie dodaliśmy. Można to zrobić, klikając w linka zawartego w wiadomości e-mail, która zostanie na niego niezwłocznie wysłana.

Kiedy już to zrobimy, obok napisu “Kontakt” w zakładce “Ogólne” w ustawieniach konta pojawi się dodany przez nas e-mail. Należy kliknąć na przycisk “Ustaw jako podstawowy” znajdujący się obok niego.

jak zmienić pocztę na fb

Następnie wystarczy, że klikniemy na przycisk “Usuń” znajdujący się obok starego adresu (nie musimy jednak go usuwać, jeśli nie chcemy – może on pozostać jako adres alternatywny, którym na przykład zalogujemy się do konta, jeśli stracimy dostęp do maila głównego).

Jak ukryć maila na Facebooku?

Poza odpowiedzeniem na pytanie, jak zmienić emaila na FB, warto także pochylić się nad tym, co zrobić, aby dostępu do naszego adresu nie miały przypadkowe osoby odwiedzające nasz profil (czy nawet nasi znajomi, jeśli tak wybierzemy). To również jest stosunkowo proste.

Żeby to zrobić, najpierw należy zalogować się na konto, a później wejść na swój profil. Powinniśmy kliknąć w zakładkę “Informację”, znajdującą się pod naszym imieniem i nazwiskiem, w górnej części ekranu.

Co dalej? Po lewej stronie trzeba wybrać zakładkę “Dane kontaktowe i podstawowe informacje”.

zapomniałem email do facebook

Następnie wystarczy, że najedziemy na nasz adres e-mail i klikniemy na przycisk “Edytuj” znajdujący się obok. Z rozwijanej listy musimy wybrać, kto ma mieć dostęp do adresu – czy ma on być publiczny, widoczny tylko dla znajomych, czy tylko dla właściciela konta.

Po dokonaniu wszystkich zmian (dla każdego dodanego adresu można wybrać inne ustawienie prywatności) należy nacisnąć na przycisk “Zapisz zmiany”. Gotowe!

jak zmienić adres e mail na fb

Nie pamiętam e-maila do Facebooka – co robić?

Wydawałoby się, że problem typu “nie pamiętam e-maila do Facebooka” nie ma racji bytu – z reguły zapomina się przecież hasła, a nie e-maila. Jednak, jeśli na przykład założyliśmy konto bardzo dawno i od tego czasu wielokrotnie zmienialiśmy maila, ale nie aktualizowaliśmy go na portalu za każdym razem, przy logowaniu z nowego urządzenia możemy po prosu zapomnieć, jakiego adresu użyliśmy do założenia konta te 5 czy 10 lat temu.

Tym bardziej, jeśli na przykład konto założyliśmy dawno i jednocześnie rzadko z niego korzystaliśmy, ale po pewnym czasie sobie o nim przypomnieliśmy i chcielibyśmy do niego powrócić, ale nie mamy jak, właśnie z racji na to, że być może pamiętamy hasło (ponieważ na przykład używaliśmy go w wielu miejscach, co jest niezalecane, ale często spotykane), ale nie pamiętamy maila.

Co zrobić w takiej sytuacji? Cóż, niestety opcje są ograniczone. Facebook zaleca, aby w pierwszej kolejności spróbować się zalogować przy pomocy alternatywnego adresu e-mail (jeśli taki był dodany do konta) lub numeru telefonu.

Jeśli to nie będzie możliwe, ponieważ na przykład żaden alternatywny e-mail nie był dodany i nie dodaliśmy też numeru telefonu (bądź nie mamy już do niego dostępu), pojawia się problem. Portal radzi w takim przypadku skontaktowanie się z dostawcą poczty e-mail, aby spróbować odzyskać dostęp do konta.

Nie pamiętam e-maila do Facebooka i nic z powyższych rad mi nie pomaga – co mogę zrobić? Jest jeszcze jedna opcja. Najpierw należy wejść na stronę główną Facebooka i kliknąć na napis “Nie pamiętasz hasła?”.

odzyskanie konta na fb bez adresu e mail

W pole, które się wyświetli, nie musimy wbrew pozorom wpisywać wcale adresu e-mail ani numeru telefonu. Wystarczy, że wpiszemy imię i nazwisko. Wyświetli nam się wtedy lista profili z takim imieniem i nazwiskiem. Siebie możemy rozpoznać na przykład po zdjęciu profilowym.

zmiana maila na facebooku

 

Po zlokalizowaniu właściwego profilu należy kliknąć “To moje konto”. Wyświetli nam się wtedy co prawda nie pełny zapomniany adres e-mail, ale jego część, na przykład pierwsza i ostatnia litera oraz domena (np. Gmail). Możliwe, że okaże się to nieprzydatne, ale bywa, że rozbudzi to pamięć i pozwoli sobie przypomnieć, jak dany e-mail brzmiał.

Kiedy imię i nazwisko jest popularne, możliwe, że nie znajdziemy się wśród wyselekcjonowanej przez Facebook listy profili. Należy wtedy kliknąć “Nie znajduję się na tej liście” i podać imię i nazwisko jednej z osób, która znajduje się na liście znajomych na tamtym profilu.

jak zmienić adres email na facebooku

Jak zmienić email na FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał po przeczytaniu tego artykułu wątpliwości w zakresie tego, jak zmienić email na FB. Jak widać, zmiana maila na Facebooku nie należy do zadań trudnych, ale nie dla każdego może ona być intuicyjna. Jeśli jednak dana osoba będzie postępować zgodnie z powyżej opisanymi krokami, nie powinno to sprawić żadnego problemu.

Zapomnienie, jak w ogóle dany e-mail brzmiał, to znacznie poważniejszy problem. Szczególnie, jeśli nie dodaliśmy do konta numeru telefonu, który pozwoliłby się zalogować. Jest w takim wypadku jedynie możliwość, aby za pomocą Facebooka podejrzeć część jego nazwy, co może pozwoli przypomnieć sobie całość.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *