Zdecydowanie warto wiedzieć, jak odzyskać hasło do FB. Prędzej czy później wiedza ta może się przydać, choćby w sytuacji, kiedy zapomnimy aktualnego hasła, ale także na przykład w przypadku, kiedy ktoś nieuprawniony uzyska dostęp do naszego konta. Tracąc dostęp do Facebooka, nie tylko tracimy zapisane konwersacje na Messengerze, zdjęcia czy listę znajomych.

W przypadku, kiedy naszym kontem zacznie posługiwać się oszust, jest bardzo prawdopodobne, że skontaktuje się on z osobami z naszej listy kontaktów w celu wyłudzenia od nich pieniędzy lub dokona innego podobnego występku. Dlatego też wiedza, jak odzyskać hasło na FB jest naprawdę przydatna. Na szczęście odzyskiwanie hasła na Facebooku jest stosunkowo proste i szybkie, nikomu więc nie powinno sprawić większego problemu.

Jak odzyskać hasło do FB?

Odpowiedź na pytanie, jak odzyskać hasło do FB nie należy do skomplikowanych. Najprościej odzyskać hasło do Facebooka można za pomocą e-maila używanego do logowania. Najpierw należy wejść na stronę główną Facebooka, a następnie kliknąć na przycisk “Nie pamiętasz hasła?”.

odzyskanie konta na fb bez adresu e mail

Następnie w wyskakujące okienko należy wpisać adres e-mail powiązany z kontem, alternatywnie można również wpisać swoje imię i nazwisko i z listy profili wybrać swój. Rozpoznanie go nie będzie jednak zawsze łatwe, zwłaszcza, jeśli nie mamy ustawionego zdjęcia profilowego. Łatwiej jest więc pisać adres e-mail (lub numer telefonu, co omówimy szerzej w dalszej części tego artykułu).

zmiana maila na facebooku

Kiedy już to zrobimy, będziemy mieli opcję otrzymania linku do resetowania hasła poprzez wiadomość e-mail, ale w zależności od zabezpieczeń konta mogą także pojawić się inne opcje (SMS, reset hasła za pomocą konta Google). Przy wyborze e-maila, na naszą skrzynkę powinna szybko trafić wiadomość z linkiem, po kliknięciu w który będziemy mieli możliwość ustawienia nowego hasła.

Zadbaj o to, aby hasło było odpowiednio silne. Powinno ono mieć co najmniej 6 znaków (aczkolwiek najlepiej minimum 10 lub 12), w skład których powinny wchodzić małe litery, wielkie litery, cyfry i znaki specjalne. Nie powinno być (ani zawierać) imion, nazwisk (tym bardziej naszego własnego) i powszechnych słów. Z pewnością nie powinno to być hasło typu “123456”, które można znaleźć na liście najpopularniejszych i najłatwiejszych do złamania haseł.

Jak odzyskać konto na FB bez maila?

Brak dostępu do skrzynki e-mailowej, na którą założone zostało konto, może być poważnym problemem – jednak nie musi. Wiele osób pyta, jak odzyskać hasło do Facebooka bez maila i na szczęście taka opcja istnieje. Jednak tylko w przypadku, kiedy dodaliśmy do konta numer telefonu.

W takim wypadku możemy po prostu wejść na stronę główną serwisu, kliknąć “Nie pamiętasz hasła?”, a w okienko, które się pojawi, wpisać numer telefonu powiązany z kontem. Hasło zostanie zresetowane po wpisaniu kodu, który przyjdzie w wiadomości tekstowej na wskazany numer.

zmiana maila na facebooku

Co, jeśli nie dodaliśmy numeru telefonu do konta? Cóż, w takiej sytuacji pozostaje nam tylko próbować odzyskać dostęp do skrzynki e-mail za pomocą usługodawcy, który nam pocztę udostępnił. Można to zazwyczaj zrobić również za pomocą SMS-a, jeśli był dodany numer do konta, ale też za pomocą maila zapasowego, pytania pomocniczego i innych metod – wszystko zależy od skrzynki.

W przypadku, kiedy nie dodaliśmy numeru telefonu i nie możemy odzyskać e-maila, ponieważ po prostu… go nie pamiętamy, jest jeden sposób, aby podejrzeć kilka liter z adresu i jego domenę, co być może rozbudzi naszą pamięć i sprawi, że nagle przypomnimy sobie, jak brzmiał adres. Sposób ten opisaliśmy w naszym artykule tłumaczącym, jak zmienić e-maila na Facebooku, ale też właśnie co zrobić, jeśli nie pamiętam e-maila na Facebooku.

Jak odzyskać hasło do FB – podsumowanie

Mamy nadzieję, że każdy, kto szukał rzetelnej odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać hasło na FB, znalazł ją w tym artykule. Utrata konta na portalu społecznościowym z pozoru może wydawać się niewielkim problemem, ale w rzeczywistości może ona być nie tylko smutna i uciążliwa, ale wręcz doprowadzić do ogromnych kłopotów, na przykład w sytuacji, kiedy złodziej przejmie konto i wyłudzi pieniądze od znajomych.

Zapraszamy także przeczytania innych artykułów z cyklu naszych poradników obsługi różnych funkcji tego portalu społecznościowego. Można się w nich dowiedzieć między innymi, jak zmienić nazwisko na Facebooku czy jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń. Zapraszamy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *