NordPass opublikował swoją coroczną listę najczęściej spotykanych haseł. W tym roku obyło się bez dużych niespodzianek, aczkolwiek w ścisłej czołówce jest kilka całkiem nowych pozycji lub haseł, które od zeszłego roku awansowały o kilkadziesiąt pozycji. Jakie były najpopularniejsze hasła w 2020 roku? Przekonajmy się!

Najpopularniejsze hasło to 123456

NordPass wykorzystał do stworzenia listy bazę danych zawierającą 275,699,516 haseł, z których zaledwie 122,894,788, a więc 44%, okazało się unikalne.

Reszta to były powtórki takich samych bardzo prostych haseł, często takich, które na listach najpopularniejszych haseł pojawiają się już od lat. Przygotowano zestawienie 200 najczęściej spotykanych haseł, z czego w tym roku 78 pozycji na liście jest całkowicie nowe.

Najczęściej wykorzystywane hasło to 123456, które w porównaniu o zeszłego roku podskoczyło o kilka oczek. NordPass twierdzi, że takie hasło wykrył u 2,543,285 użytkowników.

W przeciągu tego roku to hasło, wraz z innymi danymi użytkowników, wyciekło przy różnych okazjach aż 23,597,311 razy. Jak długo trzeba się męczyć, żeby złamać 123456? Mniej niż sekundę. Jeśli chodzi o kolejne najpopularniejsze hasła, to numer 2 na liście brzmi 123456789, zaś numerem 3 jest picture1 (nowe hasło w zestawieniu). Na pozycji 4 znajdziemy… password.

najpopularniejsze hasła

Na dalszych pozycjach pojawiają się m.in. takie hasła, jak omgpop, princess, dragon czy monkey, qwerty czy różne wariacje na temat wspomnianego już password. Często spotykane są w hasłach imiona (np. Ashley), nazwy sportów (soccer, fotball, baseball) czy słowa związane z przemysłem rozrywkowym (pokemon, superman).

Jak stworzyć mocne hasło?

Porządne, trudne do złamania hasło powinno mieć co najmniej 12 znaków, składać się z miksu dużych i małych liter, cyfr, a także znaków specjalnych. Nie powinno zawierać imion, szczególnie naszego czy osób dla nas bliskich, a także prawdziwych słów, tak jak wspomniane wcześniej princess czy monkey.

Powinna to być kompletnie losowa mieszanina, dobrze też, żeby nie wykorzystywała liter czy cyfr następujących po sobie, tak jak to jest w przypadku hasła 123456 czy qwerty (które w tym roku jest na 12 pozycji – spadło aż o 10 oczek względem zeszłego roku).

Zdarzyło Wam się wykorzystywać któreś z haseł, które pojawiły się na powyższej liście? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *