Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Użyliście pierwotnie skróconej lub zdrobnionej wersji swojego imienia przy rejestracji na Facebooku, a teraz chcecie przejść na tę pełną? Może zrobiliście jakąś literówkę w trakcie zakładania konta? W tych i wielu innych przypadkach może pojawić się ważne pytanie dotyczące tego, jak zmienić imię na FB i czy w ogóle jest to możliwe.

Facebook na szczęście zdaje sobie sprawę z tego, że ktoś może chcieć tę kwestię edytować, tak więc daje taką możliwość. Skorzystanie z niej jest relatywnie proste, jeśli wie się, gdzie znajduje się odpowiednia opcja, ale są pewne ograniczenia z nią związane. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak zmienić imię na FB?

Przygotowaliśmy dla Was instrukcję zmiany imienia na Facebooku zarówno dla przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Tak więc, jak zmienić imię na FB? Wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz aplikację Facebooka i przejdź do ustawień. W przeglądarce trzeba nacisnąć strzałkę w prawym górnym rogu ekranu, potem “Ustawienia i prywatność” i “Ustawienia”. W wersji mobilnej stuknąć w trzy poziome kreski w prawym górnym rogu, zjechać na dół, “Ustawienia i prywatność”, a potem “Ustawienia”.
  2. W przeglądarce kliknij na “Edytuj” obok sekcji “Imię i nazwisko”. W aplikacji mobilnej na “Informacje osobiste oraz informacje o koncie”, po czym na “Imię i nazwisko”.
  3. Zamień aktualne imię na nowe i naciśnij na “Podgląd zmiany”, a następnie wpisz swoje hasło i kliknij na “Potwierdź zmiany”.

Imię i nazwisko można zmienić raz na 60 dni. Portal zabrania stosowania znaków interpunkcyjnych lub nieprawidłowej wielkości liter (czyli np. robienia tak zwanej “fali). W tym oknie można także dodać inne imiona i nazwiska, pod którymi jest się znanym, na przykład ksywkę z dzieciństwa czy nazwisko panieńskie.

Zmiana imienia na Facebooku – podsumowanie

Większość ludzi imienia, w przeciwieństwie do nazwiska (przede wszystkim w przypadku kobiet), w ciągu swojego życia nie zmienia formalnie. Jednocześnie wiedza na temat tego, jak zmienić imię na FB może się przydać w bardzo różnych przypadkach. Choćby dlatego, że w pewnym wieku “Janek” musi już zazwyczaj zostać oficjalnie “Janem”, na przykład ze względów zawodowych.

Jeśli spodobał Wam się ten poradnik, być może w Wasze gusta trafią także inne, w których poruszaliśmy podobne tematy. Zdarzyło nam się na przykład wyjaśniać, jak zmienić nazwisko na FB, a więc coś dość podobnego. Swego czasu tłumaczyliśmy także, jak zmienić datę urodzenia na Facebooku. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pytania, sugestie czy uwagi, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.