Załóżmy, że na przykład zablokowaliście kogoś w mediach społecznościowych w złości, ale później zaczęliście żałować tej decyzji. Choćby dlatego, że udało Wam się z daną osobą pogodzić. W takim przypadku możecie zadawać sobie pytanie: jak odblokować kogoś na Facebooku?

Nie jest to trudne, ale opcja ta jest delikatnie ukryta, więc znalezienie jej samodzielnie może być frustrujące i czasochłonne. Jednak bez obaw – nie musicie szukać jej sami, ponieważ poniżej wyjaśnimy Wam cały proces tego, jak odblokować osobę na FB. Zapraszamy!

Jak odblokować kogoś na Facebooku? Poradnik krok po kroku

Osoba zablokowana na FB nie może między innymi oznaczać osoby, która ją zablokowała, oglądać zawartości publikowanej przez nią na osi czasu czy rozpoczynać z nią konwersacji. Jeśli doszliśmy do porozumienia z daną osobą, może się to okazać irytujące, dlatego konieczne będzie odwrócenie tego procesu.

Jak odblokować kogoś na Facebooku? Wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami:

  1. Wejdź na stronę Facebooka i zaloguj się.
  2. Naciśnij na strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Kliknij na “Ustawienia i prywatność”, a potem na “Ustawienia”.
  4. Wejdź w zakładkę “Blokowanie” po lewej stronie ekranu.
  5. W sekcji “Zablokuj użytkowników” znajdź osobę, którą chcesz odblokować, po czym naciśnij na przycisk “Odblokuj” obok jej imienia i nazwiska.

I już – dana osoba zostanie odblokowana i, o ile będą na to pozwalały nasze ustawienia prywatności, będzie mogła na powrót oznaczać nas, pisać do nas i oglądać nasze posty na osi czasu.

Warto wiedzieć, że po odblokowaniu danej osoby będziemy mogli ponownie ją zablokować dopiero po 48 godzinach, więc nie jest to decyzja, którą należy podejmować pochopnie.

Jak odblokować osobę na FB – podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, jak odblokować kogoś na Facebooku nie należy do skomplikowanych, ale z drugiej strony opcja ta nie jest tak mocno wyeksponowana, jak opcja zablokowania danej osoby. Mamy w związku z tym nadzieję, że udało nam się Wam pomóc i po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami wiecie już, jak odblokować osobę na FB szybko, skutecznie i bezproblemowo.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że ten artykuł to tylko jeden z wielu poradników z naszego cyklu artykułów dotyczących Facebooka i różnych jego funkcji. Dotychczas tłumaczyliśmy już między innymi, jak odzyskać hasło do FB. Podjęliśmy również temat tego, jak zmienić nazwisko na FB. Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy pomysły na kolejne sprawy, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *