Obecnie komunikacja za pomocą SMS-ów to już przeżytek, zarówno, jeśli chodzi o komunikację z osobami bliskimi, jak i z różnymi firmami. Większość osób zamiast tego używa różnych komunikatorów – w Polsce największą popularnością cieszy się ten stworzony przez Facebooka. Tylko jak zainstalować Messengera?

Cały ten proces (który jest bardzo szybki i prosty, więc nie ma powodów do obaw) wytłumaczymy Wam krok po kroku poniżej. Omówimy także, jak założyć Messengera po instalacji, czyli jak skonfigurować swoje konto. Zapraszamy!

Jak zainstalować Messengera? Instrukcja krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Messengera jest naprawdę banalna. Wystarczy wykonać poniższe kroki – całość nie powinna zająć dłużej niż kilka minut:

  1. Otwórz sklep Google Play.
  2. Wyszukaj Messengera, przejdź do niego i naciśnij na “Zainstaluj”.
  3. Poczekaj, aż aplikacja się pobierze i przejdź dalej, kiedy rozpocznie się jej instalacja.
  4. Naciśnij “Gotowe” po ukończeniu instalacji.

W razie jakiegoś problemu ze sklepem Google Play można także pobrać plik .APK Messengera z rzetelnych portali, które takie pliki udostępniają, np. APK Pure. Następnie konieczne będzie przeniesienie takiego pliku na smartfona, zlokalizowanie go w Menedżerze plików, otworzenie i przejście przez instalację.

Jak założyć Messengera po instalacji?

Znamy już odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Messengera, natomiast często pojawia się też pytanie, jak założyć Messengera, czyli jak stworzyć w nim konto. Jeśli już mamy konto na Facebooku, to nie musimy się tym przejmować. Wystarczy, że po zainstalowaniu aplikacji otworzymy ją i wpiszemy te same dane do logowania, które wykorzystujemy do Facebooka.

W przypadku, gdy nie mamy konta na FB, po otworzeniu Messengera będziemy musieli odszukać przycisku związanego z rejestracją, a następnie przejść przez cały proces zakładania konta na FB. Alternatywnie możemy otworzyć aplikację Facebooka (która jest domyślnie zainstalowana na większości smartfonów z Androidem) i zarejestrować się bezpośrednio za jej pomocą.

Nie ma aktualnie możliwości szybkiego skonfigurowania Messengera przy wykorzystaniu jedynie numeru telefonu, tak, jak działa to w przypadku wielu innych komunikatorów (m.in. Signala, Telegrama czy WhatsAppa).

Instalacja Messengera – podsumowanie

Odpowiedzi na pytania, jak zainstalować Messengera, a także, jak założyć Messengera po instalacji, są bardzo proste. Nic w tym dziwnego – Facebook (który jest właścicielem tego komunikatora) mocno dba o uproszczenie wszystkich procesów i formalności. Dzięki temu użytkownicy natrafiają na mniej problemów w trakcie użytkowania aplikacji i są bardziej zadowoleni.

Osoby zainteresowane tym komunikatorem zapraszamy także do naszych innych artykułów. Może Was zainteresować choćby ten, w którym omawialiśmy to, czy możliwy jest Messenger bez Facebooka. Zdarzyło nam się także tłumaczyć, jak wylogować się z Messengera. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie nam je podrzućcie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • GRZEGORZ, 21 maja 2024 @ 21:36 Odpowiedz

    PO KILKU MINUTACH BEZCZYNNOŚCI TELEFONU P60 PRO NIE MOŻNA SIĘ DODZWONIĆ NA MESSENGERA DO MNIE ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *