Tydzień zaczęliśmy dosyć odważnym pytaniem: czy to już koniec Threads? Gigantyczny spadek liczby użytkowników nasuwa wprost negatywne myśli. Od tego czasu Meta opublikowała swój raport kwartalny i wiemy, że sytuacja nie dość, że nie jest tak zła, to dla samego Facebooka jest wręcz bardzo dobra.

Nowe rekordy Mety

Z opublikowanego raportu możemy się dowiedzieć, że Facebook nie tylko przekroczył pułap 3 miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie, ale wykazał również wzrost w liczbie użytkowników dziennych – tych było 2,064 miliarda. Wzrost może nie jest znaczący (w ostatnim kwartale ta liczba wynosiła 2,037 miliarda), ale jest ważny z powodu tego, że ostatnie trendy wykazały spowolnienie, a ostatni kwartał 2021 roku wykazał wręcz spadek.

Wzrost może być spowodowany zaimplementowaniem w Facebooku i Instagramie Reelsów, czyli własnej wersji TikToka. Mark Zuckerberg potwierdził, że Reelsy są odtwarzane około 200 miliardów razy dziennie.

Rynek krótkich form wideo jest bardzo ważny, o czym ostatni raz pisaliśmy dosłownie wczoraj. Według danych kwartalnych Google ponad 2 miliardy użytkowników ogląda YouTube Shorts. Konkurencja dla TikToka wyrasta jak grzyby po deszczu i nawet Twitch wprowadza długo wyczekiwane zmiany, które w rzeczywistości oznaczają wprowadzenie modułu dla krótkich form wideo.

Wróćmy jednak do danych opublikowanych przez Metę. Firma, biorąc pod uwagę całość ekosystemu, czyli wszystkie aplikacje społecznościowe (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp i od niedawna Threads), ma zawrotne 3,88 miliarda użytkowników miesięcznie. To prawie połowa populacji całego świata!

Threads ma potencjał na miliard użytkowników

Przy okazji prezentacji raportu kwartalnego Zuckerberg został zapytany o przyszłość Threads. Wiemy już, że spadek popularności po premierze nowej aplikacji jest czymś zupełnie normalnym, więc prezes Mety nie widzi powodów do obaw. Przeciwnie, widzi potencjał na przekroczenie miliarda użytkowników. Jak sam powiedział:

To dziwna anomalia w branży technologicznej, że nie było takiej aplikacji do rozmów tekstowych, która dotarłaby do miliarda ludzi.

Jeśli zestawimy dane o użytkownikach Mety z liczbą użytkowników Twittera, dla którego Threads jest konkurencją, możemy zobaczyć, że to faktycznie ciekawa kwestia. W końcu nawet jeśli wierzyć, że popularność Twittera jest na rekordowo wysokim poziomie i tak nie oznacza to więcej niż niecałych 300 milionów użytkowników. Niecałe 300 milionów użytkowników samodzielnie to gigantyczna liczba, ale w zestawieniu z miliardami Facebooka nie robi wrażenia.

Czy Threads faktycznie ma potencjał na zebranie miliarda użytkowników? Na pewno jest to kwestia, którą możemy określić słowami: „pożyjemy, zobaczymy”. W tym celu Meta zapewne będzie chciała skupić się przede wszystkim na dostarczeniu aplikacji na wszystkie rynki. W końcu na razie Threads ma miliony użytkowników, ale nie w Europie. Przynajmniej do czasu dostosowania polityki prywatności aplikacji do prawa Unii Europejskiej.

A Wy co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

meta Meta rzekomo zawiesiła produkcję swojego smartwatcha
Miał być rywal dla Apple Watcha, a jest… nic. Jeśli wierzyć źródłom portalu Bloomberg, Meta zastopowała produkcję swojego smartwatcha (który co prawda nigdy nie został
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
threads w polsce Wyczekujcie Threads w Polsce: premiera już za chwilę!
Już kilka miesięcy temu, a dokładniej w lipcu 2023 pojawiła się nowa aplikacja platformy zintegrowanej z Instagramem o nazwie Threads. Nazywana jest „zabójcą X/Twittera”, ale
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *