Któryś z Twoich znajomych działa Ci na nerwy i nie chcesz już oglądać jego postów? Taka sytuacja nie należy do rzadkich. Bywa, też, że dodaliśmy kogoś, kogo słabo znamy (lub wydawało nam się, że go znamy, ale okazało się, że jednak nie), po czym zdecydowaliśmy się go usunąć.

Nie jest to szczególnie trudny proces, ale dla niektórych może być mało intuicyjny, dlatego zdecydowaliśmy się tę kwestię wyjaśnić (a przy okazji wytłumaczyć nie tylko, jak usunąć znajomego na FB, ale też jak ukryć jego posty lub go zablokować). Czytaj dalej i dowiedz się, jak usunąć znajomego z Facebooka!

Jak usunąć znajomego z FB?

W pierwszej kolejności wyjaśnimy, jak usunąć znajomego z Facebooka w aplikacji, a następnie objaśnimy, jak zrobić to w przeglądarce internetowej.

W przypadku aplikacji mobilnej najpierw musimy otworzyć aplikację Facebooka i się zalogować, a następnie wejść na profil znajomego, którego chcemy usunąć. Później musimy kliknąć w ikonkę ludzika znajdującą się obok przycisku “Wyślij wiadomość” i wybrać opcję “Usuń z grona znajomych”. To takie proste!

Jeśli zaś chodzi o przeglądarkę internetową, to wygląda to podobnie. Najpierw wchodzimy na stronę internetową Facebooka i logujemy się, po czym przechodzimy na profil danego znajomego. Na pasku pod imieniem i nazwiskiem znajdziemy ikonkę ludzika, na którą należy nacisnąć.

jak usunąć znajomego na fb

Z listy, która się wyświetli, trzeba wybrać opcję “Usuń z grona znajomych” i potwierdzić swój wybór.

jak usunąć znajomego z fb

Jak ukryć posty znajomego na Facebooku?

Są dwa sposoby, na które można ukryć czyjeś posty. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nie przyda nam się instrukcja, jak usunąć znajomego z FB, ponieważ po prostu nie możemy sobie pozwolić na to, aby dana osoba wiedziała, że została usunięta.

Pierwsza metoda jest bardzo prosta i szybka. Najpierw musimy wejść na profil znajomego, którego postów nie chcemy oglądać, po czym wcisnąć przycisk ludzika na pasku znajdującym się poniżej imienia i nazwiska.

jak usunąć znajomego na fb

Z listy, która się wyświetli, musimy następnie wybrać opcję “Przestań obserwować”.jak usunąć znajomego z facebooka

Druga metoda wymaga czekania, aż post danego znajomego pojawi się na naszej tablicy. W momencie, kiedy zobaczymy taki post, wystarczy, że klikniemy na znajdujące się koło niego trzy kropki.

Będziemy wtedy mieli możliwość ukrycia tego konkretnego posta, wstrzymania postów od danej osoby, ukrycia ich na 30 dni lub całkowitej rezygnacji z obserwacji danej osoby, przez co jej posty w ogóle nie będą się pojawiać na naszej tablicy. Wystarczy wybrać z listy interesującą nas opcję.

Jak zablokować kogoś na Facebooku?

Nie wystarczy Ci wiedza, jak usunąć znajomego na FB, ponieważ dana osoba mimo wszystko dalej Ci się naprzykrza i po prostu nie chcesz już mieć z nią nic wspólnego? Istnieje rozwiązanie tego problemu, a mianowicie blokada danej osoby. Dzięki temu nie będzie ona mogła wchodzić z nami w interakcje za pomocą tego portalu.

Jak zablokować kogoś na Facebooku? Odpowiedź na to pytanie jest równie prosta, jak w przypadku omówionej już kwestii tego, jak usunąć znajomego z Facebooka. W pierwszej kolejności musimy zalogować się do Facebooka w aplikacji mobilnej lub przeglądarce, a następnie przejść na profil osoby, którą chcemy zablokować.

Następnie należy kliknąć na przycisk trzech kropek, który znajdziemy na profilu niedaleko imienia lub nazwiska.

jak usunąć osobę z facebooka

Spośród wyświetlonych opcji trzeba wybrać “Zablokuj”.

Wyświetli nam się informacja na temat tego, czym zablokowanie danej osoby będzie skutkowało (m.in. nie będzie ona mogła komentować naszych postów). Jeśli jesteśmy pewni, że chcemy ją zablokować, wystarczy w tym momencie potwierdzić swoją decyzję – i gotowe!

jak usunąć znajomych z fb

Jak usunąć znajomego z Facebooka – podsumowanie

Liczymy, że po zapoznaniu się z tym artykułem wiecie już dokładnie, jak usunąć znajomego z FB. Warto także znać dwie alternatywne opcje, a mianowicie możliwość blokowania kogoś lub ukrywania jego postów. Ta pierwsza sprawdzi się, kiedy z przyjaciół staliśmy się z kimś wrogami, a druga – kiedy nie chcemy, aby druga osoba wiedziała, że nie chcemy oglądać jej postów, ale jednocześnie chcemy się ich pozbyć.

Przy okazji przypominamy, że poza uczeniem, jak usunąć znajomego z Facebooka, poruszaliśmy już wiele innych kwestii związanych z tym serwisem społecznościowym. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak zmienić nazwisko na Facebooku i jak zmienić email na FB. Zapraszamy!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *